Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

vylet do protismeru..


Guest f3rdaaa

Recommended Posts

Take se casto v krizovych situacich tezko hleda rucka :D Obvykle tyto situace resim pouhym popustenim plynu ci brzdy .. na vic nezbyva moc casu .. je fakt ze se me vetsinou tyto situace stavaji nastesti planovane a ocekavane a mimo jina vozidla ci cokoliv ziveho :)

PS: Je taky fakt ze 306ka si necha libit kde jakou chybu a pomuze paradne ji eliminovat :super

Původně zaslal: DD

Ja bych to tak nehrotil. Neni to tak davno, co sem nekdo psal, jak se kdesi honil a vylit do lesa, ze ;). Styl podani je rekneme trosku vice sebejisty, ale co uz. Akorat je mi lito toho frajera, kteryho jsi ocesal :( :( :(.

Ad brzdeni v nedotacivym smyku .. udelals presne to, co se delat nema, ale ted uz to vis, ze ;). Naopak pustit brzdu a nechat auto \"dojet\" tam, kam ma namireno (a uzit si pretacivy smyk, ze..), anebo naopak pridat a zkusit se nechat vytahnout .. anebo v krizovy situaci holt skubnout za rucku, pretocit a pokracovat. Posledni variantu bych nedoporucoval nikomu (vyjma pripadu v zimnim pocasi), nehlede k tomu, ze ten protijedouci ma dycky snahu se vyhnout a tim, ze bys to \"narovnal\", bys mu to jen ztizil. Kua, jsem se zase rozepsal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je mazec, být ten řidič, tak asi mlátim a kopu kolem sebe!!!:roker Na druhou stranu :P chibi dělá každej, i já jsem pěkně rosekal auto. Z takových situací si člověk musí vzít ponaučení a nic podobnýho příště nedělat a být opatrný (je škoda, že si většinou člověk uvědomí co dělal až po tom,co se někde vytříská)!

Jinak kryzovky zvládám na jedničku a myslím, že bych to natřel i zkušeným závodníkům! Bohužel jen teoreticky! Když se pak do nějaký dostanu, je ze mě socha a nemužu ani mrknout:( a teorie je mi na prd!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ludweek

!!!!vyzva moderatorum...mazte prosim takovy veci :D !!!!!

Sorry, ale nevidím důvod

Ty jsi snad nikdy neudělal chybu?

Veřejně je tu o mě známo, že ročně najezdím tolik, co jiní za celý život a z reakcí na příspěvek f3rdaaa se mi nejvíc líbí příspěvky DDčka, AKCZ a Ferryho (všechno kluci, které znám a kteří jezdit umí). Též se mi líbí reakce Neona, který má pohled na situaci velice podobný mému

žádný učený z nebe nespadl a myslím si, že f3rdaaa si tuhle situačku vložil nesmazatelně do hlavy a začne jezdit opatrnějc.

Daleko víc než začátek threadu mě hnětou výkřiky typu \"urval bych Ti ruce, zašlapal bych Tě do hlíny že by ti ani hlava nekoukala\", které jsou podle mě zcela o ničem a spíš vyjadřují obavu z dotyčného, že by situaci v pozici protijedoucího řidiče takhle vyřešit neuměl.

Abych tu nebyl osočován z něčeho, co jsem neřek´, tak teda upozorňuju, že s chováním f3rdaaa zásadně nesouhlasím, ale při mých cestách po silničkách této malé zemičky jsem nucen podobné situace řešit poměrně často - a zatím tedy bez ztráty kytičky (naposlůedy se proti mě na úźké siklničce mezi Příbramí a Zdicema ze zatáčky vyřítily vedle sebe jedoucí dvě 120ky škodovky, které se asi předjížděli - dalo to práci, náklad se poněkud přerovnal jinak, než původně byl, ale vešli jsme se.

Kdo v životě neudělal chybu, je na nejlepší cestě rozbít si kokos (chyby děláme všichni, ale jen někdo si je dokáže přiznat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: Mě to rozčílilo spíš z toho důvodu, že ne že bych se bál, že ho potkám já, ale třeba moje přítelkyně. Už jsem o milovanou osobu podobným způsobem přišel, při vyhýbacím manévru, kdy uhýbala opilci v protisměru, trefila strom a nepřežila.

Demencí jsem to nazval z jednoduchého důvodu - bylo to defakto i ujetí od dopravní nehody, ne jen blbost, která byla naprosto bez následků. Způsobil někomu škodu... A tady to vypadalo, že se tím chlubí.

[upravil dne 11.10.06 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky ten pocit, jako že chlubím se tím, potom lituju toho a omlouvám se a nakonec to zakreju \"Nj, ja to rikal, ze to chce na auto sirsi gumy.... ;):super:D\". Jo chyby dělá každej, ale buď se stydím, lituju toho, nebo si z nich dělám srandu, třeba proto abych je líp přežil. Ale chlubit se tím? A takhle??

[upravil dne 11/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medved: me by docela zajimalo co bys rikal na to kdyby v tehle situaci nekdo z protijedouciho vozu umrel?? Rodine bys rekl sorry, ale chyby dela kazdej?? Myslim ze asi nee. Ano chyby dela kazdej, ale dulezity je poucit se z nich a ne to svadet na gumy!!

[upravil dne 11/10/2006 Béďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopen - takže znovu a líp.

Napsal jsem, že NESOUHLASÍM s jednáním f3rdaaa, a současně jsem napsal, že věřím že to pro něj bylo dost silným poučením.

Současně jsem ale chtěl říct, že když si každý z nás vzpomene na své začátky, určitě si vzpomene i na spoustu minel, které skončili v pohodě jen díky velkému štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení prvních příspěvků jsem se docela zarazil. Nechtěl jsem ani nic psát.

Ale to, jak to f3rdaaa napsal, mi nezní úplně jako vychloubání.

Myslím si, že prostě nedokázal situaci a svůj postoj k takovéto události napsat přesně jak by chtěl. Někdy je to těžké vyjádřit, jak někoho něco mrzí a ze stylu písma se to jen tak nepozná.

A k tomu jak dodává: \"Nj, ja to rikal, ze to chce na auto sirsi gumy....\", bych řekl, že je rozdíl, když by to řekl s úsměvem na ústech nebo zachmuřele...

I když ten smajlík zatím není to pravé.

Ale jak tu již bylo párkrát řečeno - každý začínal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za 1. bych rad podekoval Neonovi, Fusionovi, Medvedovi i ostatnim, kteri me pochopili a aspon trochuse me zastali.

Za2. Se opravdu nechlubim. Chtel jsem se jen podelit o opravdu neprijemny zazitek a tak nejak jsem doufal, ze by si z toho mohl vzit nekdo ponauceni, stejne tak jako ja.

Za 3. Kdybych si myslel ze to byla dopravni nehoda nebo z ejsme se jen lizli tak bych urcite neujel!!

Za 4. Si opravdu myslim, ze na sirsich gumach auto lip sedi na silnici (bo sirsi gumy maji proste vetsi stycnou plochu:myslim). Ale rad se necham padnym argumentem vyvest z omylu!

Za 5. Jsem opravdu netusil ze sklidim takove nepochopeni a tolik urazek. Taky uz se mi stalo ze proti me v zatacce vyleter borec s ochcavkou co predjizdel - coz je podle me jeste horsi, protoze to bylo umyslne. A taky jsem mel 100 chuti to otocit a zastavit ho, ale nikomu se nic nestalo, tak z toho nedelam vedu.

Za 6. Jsem nikdy neridil opily!!!

Za 7. Netusim proc jsem nemel slapat na brzdu (myslel jsem ze kdyz je v aute ABS tak to nevadi) a budu rad kdyz mi to nekdo vysvetli.

Za 8. Pokud chces odepsat neco ve stylu: \"Nj, dalsi magor co si mysli ze kdyz ma auto prospikovany elektronikou, ze nemusi umet ridit\", tak si to nech pro sebe to opradvu slyset nepotrebuju.

Za 9. uz me nic nenapada, tak jdu asi raci spat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Ludweek

!!!!vyzva moderatorum...mazte prosim takovy veci :D !!!!!

Sorry, ale nevidím důvod

Ty jsi snad nikdy neudělal chybu?

Veřejně je tu o mě známo, že ročně najezdím tolik, co jiní za celý život a z reakcí na příspěvek f3rdaaa se mi nejvíc líbí příspěvky DDčka, AKCZ a Ferryho (všechno kluci, které znám a kteří jezdit umí). Též se mi líbí reakce Neona, který má pohled na situaci velice podobný mému

žádný učený z nebe nespadl a myslím si, že f3rdaaa si tuhle situačku vložil nesmazatelně do hlavy a začne jezdit opatrnějc.

Daleko víc než začátek threadu mě hnětou výkřiky typu \"urval bych Ti ruce, zašlapal bych Tě do hlíny že by ti ani hlava nekoukala\", které jsou podle mě zcela o ničem a spíš vyjadřují obavu z dotyčného, že by situaci v pozici protijedoucího řidiče takhle vyřešit neuměl.

Abych tu nebyl osočován z něčeho, co jsem neřek´, tak teda upozorňuju, že s chováním f3rdaaa zásadně nesouhlasím, ale při mých cestách po silničkách této malé zemičky jsem nucen podobné situace řešit poměrně často - a zatím tedy bez ztráty kytičky (naposlůedy se proti mě na úźké siklničce mezi Příbramí a Zdicema ze zatáčky vyřítily vedle sebe jedoucí dvě 120ky škodovky, které se asi předjížděli - dalo to práci, náklad se poněkud přerovnal jinak, než původně byl, ale vešli jsme se.

Kdo v životě neudělal chybu, je na nejlepší cestě rozbít si kokos (chyby děláme všichni, ale jen někdo si je dokáže přiznat).

no vis ja si nerad ctu nadavky a urazky bez jakychkoliv duvodu...to ze tady panacek na sebe vysypal co \"neprijemnyho\" se mu stalo (kdyby byl tim druhym zucastnenym tak ho urcite kazdej lituje a nadava na magora co mu tam vletel bez omluv ze kazdej udela nekdy chybu). pokud mate pocit ze se vam tim ulevi tak vytvorte tema spovednice. myslim ze staci kdyz si chybu uvedomi...pokukd se chtel omlouvat tak mel zastavit (v tom pripade by bylo urcite i vic kladnych komentaru) ale nebudu tady f3atuztoznamenacokoliv odsuzovat a proto mi prijde nepatricny aby to delali ostatni...znate ho snad tak dobre? muze to byt magor kterej vas jednou opravdu smete ze silnice a nebo proste mladej kluk kterej rad zkousi co se svym autem dokaze..ja to nevim a myslim ze to nevedi ani ostatni prispevovatele

zkracene: NERAD NA TOMTO FORU CTU NADAVKY

PS: omlouvam se za vsechny sprosty vyrazy v tomto threadu :D

[upravil dne 12/10/06 Ludweek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

----No, to je mazec, být ten řidič, tak asi mlátim a kopu kolem sebe!!-----

Tím jsem f3rdaovi (dle mého názoru FERDA) určitě nenadával, jenom jsem se vžil do situace toho řidiče, který muse bejt fakt nas****j. I já už jsem pár takovejch potkal a vždy po tom jsem musel zastavit a utřít si čelní sklo, který jsem dycky poprskal. Ale i jsem byl pár řidičům fakt vděčnej, že mysleli za mě a jen díky tomu se mojí vinnou nestala nehoda! Naštěsí jich nebylo moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 4. Si opravdu myslim, ze na sirsich gumach auto lip sedi na silnici (bo sirsi gumy maji proste vetsi stycnou plochu:myslim). Ale rad se necham padnym argumentem vyvest z omylu!

Za 7. Netusim proc jsem nemel slapat na brzdu (myslel jsem ze kdyz je v aute ABS tak to nevadi) a budu rad kdyz mi to nekdo vysvetli.

Ke 4. Širší gumy opravdu mohou více držet auto na optimálním povrchu - rovná suchá silnice, ale u auta tvého typu tě nesmyslně vystavují riziku při dešti, vyjetých kolejích, sněhu kdy ti jednak klesá přítlak a jednak na to nemá řízení.

K 7. v rizikové situaci je třeba vše podřídit tomu, co auto 100% musí udělat. Prostě působí fyzikální zákony a pokud potřebuješ zatočit nemůžeš ještě chtít zpomalit, při brždění zatěžuješ přední nápravu a auto pokračuje setrvačností rovně a možnosti zatočit auto, když je už v nedotáčivém smyku se blíží nule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Za 4. Si opravdu myslim, ze na sirsich gumach auto lip sedi na silnici (bo sirsi gumy maji proste vetsi stycnou plochu:myslim). Ale rad se necham padnym argumentem vyvest z omylu!

Za 7. Netusim proc jsem nemel slapat na brzdu (myslel jsem ze kdyz je v aute ABS tak to nevadi) a budu rad kdyz mi to nekdo vysvetli.

Ke 4. Širší gumy opravdu mohou více držet auto na optimálním povrchu - rovná suchá silnice, ale u auta tvého typu tě nesmyslně vystavují riziku při dešti, vyjetých kolejích, sněhu kdy ti jednak klesá přítlak a jednak na to nemá řízení.

K 7. v rizikové situaci je třeba vše podřídit tomu, co auto 100% musí udělat. Prostě působí fyzikální zákony a pokud potřebuješ zatočit nemůžeš ještě chtít zpomalit, při brždění zatěžuješ přední nápravu a auto pokračuje setrvačností rovně a možnosti zatočit auto, když je už v nedotáčivém smyku se blíží nule.

Tak s těma gumama záleží na hmotnosti na cm2 a na povrchu samozřejmě. Pokud předpokládám suchou silnici, tak o něco širší gumy samozřejmě pomohou :)

Při zatížení přední nápravy při brzdění se odlehčí zadek a apředokolka má tendenci se přitočit, takže se tím trochu potlačí nedotáčivost. Samozřejmě pokud se přední kola stále odvalují.

306 třeba reaguje velice citlivě na plyn, když zacne bejt nedotáčivá,stačí sundat nohu z plynu a už se rovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, snad si to nebudu muset nikdy overit.

to Dakaros: jj mas pravdu je to ferda, ovsem ja to pisu takle:\"f3Rd@\" ale jelikoz tu nejde dat @ do nicku, tak jsem to vyresil tak jak jsem to vyresil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...