Jump to content

Dakaros

Uživatel
 • Content count

  682
 • Joined

 • Last visited

About Dakaros

 • ID člena 2301
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • ICQ
  228214525
 1. Ahoj Pežoťáci, tak jsem se zase jednou šťoural v autě a hledal jsem díru v klimatizaci. Našel, kabel od sahary se opíral o chladič klimatizace a prodřel ho, tak jsem si řekl, že když už to mám rozebraný, že ho vyndám, ať mám vzor při koupi nového a narazil jsem na problém! Takhle zarostlé hadice od chladiče jsem ještě neviděl. Horní se mi s obtížema rozpojit podařila, ale ta spodní, ta tenčí ten tah nepřežila a utrhla se celá ta část s těma gumičkama a zůstala v chladiči. A teď můj dotaz zní, lze někde sehnat tu přírubu ke chladiči s kusem trubky a přes spojku ji dopasovat na stávající trubku? Ta spodní, tenčí hadice je zrovna ta, co se nedá vyměnit aniž bych měnil celej ten hadicovej spletenec v mot. prostoru? Předem moc děkuji za rady.
 2. 307 HDI RHY- cvrček v motoru

  Ahoj, tak potrebuju radu, nicim na remenici to neni! Zvuk, takove obcasne cvrdlikani uplne zmizi po tom, co odpojim podtlak, pro asi EGR. Hadicka vede pred motor, kde je asi el.ventil, ale zarazilo me, ze jsou tam ty ventily dva, hadicky od nich jdou pospolu smerem k EGR. Mate tuseni na co je ten druhy? A jak EGR funguje? Teda kdy je otevrenej, zda na volnobeh, ci za jizdy, nebo az od urcitych otacek? Dekuju Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk
 3. 307 HDI RHY- cvrček v motoru

  Ahoj, mam 307 HDI RHY se systémem Siemens. V motoru se mi začal ozývat cvrček, nejdřív opravdu je málo a na neutrál a teď to dělá celkem pravidelně, po zahřátí. Jako kdyby cvrkalo nějaké ložisko. Pořídím video. Vychází podle mě od řemenice, nebo čerpadla. Rozvody mam nové. U starýho peugeota bych sundal drážkovej řemen a nastartoval a měl bych jasno, zda je to na řemenici (altík,kladky) nebo v motoru (čerpadlo a buh ví co) ale tady je elektroniky, že bych brečel, a tak se chci zeptat, když sundám řemen a vyřadím altík, nepadně auto do chyby, nouzovýho režimu nebo nějaký nesmyslnosti která potřebuje diagnostiku na smazání poruch? Předem díky za rady.
 4. 307 HDI RHY rozvody utah.momenty

  Ahoj Kluci, máte někdo tušení jaké jsou utahovací momenty na rozvodech- napínací kladka, vodicí kladka a vodní pumpa? Předem moc děkuju...
 5. Skutečný stav KM 307 HDI

  Jo, to bude asi nejspolehlivější.
 6. Skutečný stav KM 307 HDI

  Nechápu, kde jsem psal, že já chci stáčet? Já stáčet nechci! Mam na tacho 198000km, dovozovou stk jsem dělal já, platil jsem Cebii za prověření. Mám asi určitě měněné budíky a BSI, takže jsem začal opravdu pochybovat o pravdomluvnosti prodejce a docela rád bych věděl, kolik má motor natočeno. I když je možná pravda, že je lepší nevědět! Opakuji NECHCI stáčet, jen mě zajímá jak lehce to jde a kde by se dala vyšťourat skutečnost.
 7. Skutečný stav KM 307 HDI

  Snižovat nechci, auto jsem koupil 6 měsíců zpátky, dovoz z DE, takže záznam z stk u nás neexistuje, krom toho mého prvního. Auto jsem koupil hlavně na práci a zařekl jsem se, že se v něm nebudu hrabat, a bude mi jen sloužit, ale moc to neumim, a jak jsem se v tom tak šťoural, našel jsem na budíkách a BSIčku ze zadu tužkou 307 RHY, soudím že to bylo měněný (popisky z vrakoviště?) proto by mě zajímalo, zda je možný úplně zamést stopy? A zda je možný, výměnou budíků prostě snížit stav km? Kamarád třeba zjistil, že měl na octavii v roce kdy ji koupil přehrávanej firmware v PC a prý porovnáním motohodin PC a na jednotce serva zjistil, že bude mít stočeno. Pán co mi peugeota prodával se dušoval, jak km, airbagy, stav kastle je přesně takovej jak inzeruje, jen o tom začínám pochybovat. Poslední a asi nejspolehlivější možnost předchozí majitel z de :-)
 8. Skutečný stav KM 307 HDI

  Zdravím všechny Peugeoťáky, co je potřeba pro snížení stavu najetých km u 307 HDi 90 2002, nebo tedy kde všude jsou km uloženy, zjistil jsem, že mám na autě měněný budíky a možná i BSi a tak nějak si říkám a sakra... Předem moc děkuji za odpověď
 9. Rozebrání převodovky

  No, pokud opravdu nikdo neví, budu muset shodit kryt a proměřit :-)
 10. Rozebrání převodovky

  Pardon, 306 2.0 GTI-6 s převodovkou BE3/6, stejné matky jako klasická BE3/5
 11. Rozebrání převodovky

  Ahoj Klucí, mám před sebou velkou opravu auta a jedním z ůkonů je ložisko v převodovce, stále váhám, jestli do toho jít sám, nebo to někomu svěřit, ale nějak tak bych to chtěl zkusit. 1. na koncích hřídelí jsou matky s dvanácti vrcholy, nevíte, co na to za klíč, myslím velikost? Někde jsem vygooglil 28?.? 2. co je vše potřeba za nářadí? Názory odborníků, kterých jsem se ptal se liší. Předem moc děkuji za odpovědi.
 12. ako zamknut nastartovane auto?

  6 dní v mrazu kolem -10 bez problému
 13. ako zamknut nastartovane auto?

  Odběr v zastřeženém stavu 35mA, při použití 50Ah baterie tuto baterii vybije za 60 dní. Praktická zkušenost, po 14 dnech stání nastartuji- Baterie 60Ah.
 14. ako zamknut nastartovane auto?

  Juknu do manuálu...
 15. ako zamknut nastartovane auto?

  Přesně tak :-)
×