sitler Odesláno 26. červenec 2023 Odesláno 26. červenec 2023 to je skoro stejna prasarna, jako jet pha-hradec za 18l benzinu v obycejne benzinove 1.6 BubakGS ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 https://www.garaz.cz/clanek/servis-auto-cisla-statistiky-vinici-dopravnich-nehod-2023-nejvice-bouracek-zavinili-ridici-skodovek-nejnebezpecnejsi-jsou-vsak-soferi-jine-znacky-a-bmw-to-neni-21011865 Publikovaná data berte, prosím, s chladnou hlavou a rozhodně nepanikařte ihned, jak uvidíte kolem sebe projíždět DAF, MAN nebo Iveco. Přece jen jde o malá procentuální rizika. Oči mějte v provozu však nastražené pořád, protože přeprava nějakým dopravním prostředkem po pozemních komunikací patří globálně k těm spíše nebezpečnějším… Péťa ohodnotil 1 Citovat
dýzl Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 Zase zavádějící článek. Je přeci nade vše jasné, že když víc jak polovina lidí jezdí škůdkou, že tyto budou na prvních místech nehodovosti!!. Citovat
Akoc Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 V čom zavádza? Už v samotnom nadpise je, že najviac nehôd majú škodovky, čo je pravda, pretože ich jazdí najviac. Nebezpečnejšie sú však autá iných značiek, čo je tiež pravda, pretože mali viac nehôd než škodovky v prepočte na počet registrovaných aut značky v ČR. V článku sa na tento prepočet upozorňuje a je tam aj tabuľka. Tiež sa tam upozorňuje, že čím vyšší kilometrový nájazd, tým vyššia pravdepodobnosť nehody. To sa ale v tej tabuľke nezohľadňuje, takže ani neprekvapuje, že značky, ktoré vyrábajú kamióny, vedú. Citovat
Medvěd Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 Akoc - za drtivou většinu nehod přece může ten živý článek mezi sedačkou, pedály a volantem a je úplně jedno v jaké značce auta zrovna sedí. Podle mě spousta zbytečně vynaložené práce s výstupy naprosto o ničem. Dave_k a Péťa ohodnotil 2 Citovat
Akoc Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 @Medvěd S tým, že vodiči aut môžu za naprostú väčšinu dopravných nehôd, sa dá len súhlasiť. Ale ten článok je štatisticky zameraný. Boli spracované nehody, ktoré súviseli s desaťtisícmi aut rôznych značiek registrovaných v ČR. To sú riadne veľké štatistické súbory. Pri takom počte vodičov(-iek) sa dá len ťažko predpokladať, že ich správanie na cestách (od dobrých po zlé) sa medzi jednotlivými značkami osobných aut z 2. tabuľky bude štatisticky významne líšiť. Teda vylúčme BMW, Audi, Mercedes. Predpokladám, že ani v ročnom nájazde aut z 2. tabuľky počínajúc Renaultom a končiac Hondou/Suzuki nebude štatistiky významný rozdiel. V dnešnej dobe nebude rozdiel ani v technickom stave vozidiel (brzdy, pneumatiky, a pod.). Tak prečo je u Renaultu nehodovosť 0,9% a pri Honde/Suzuki len 0,5%? Čím sa dá vysvetliť tento, takmer 2-násobný rozdiel? Že by len štatistickou chybou? Alebo som nezohľadnil nejaký ďalší faktor? Citovat
Medvěd Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 (upraveno) Každá statistika má takové výsledky a výstupy, jaké budou zadavateli vyhovovat a tudíž je i zaplatí. A k Tvému srovnání Renault kontra Honda - osobně na silnicích potkávám násobně víc Renaultů než Hond, tudíž i nehodovost budou mít vyšší. Upraveno 7. únor 2024 uživatelem Medvěd Citovat
Péťa Odesláno 7. únor 2024 Odesláno 7. únor 2024 Například já věřím jen té statistice, kterou si sám zfalšuji Rikic339, Hafity, Medvěd a 2 další ohodnotil 5 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.