Lukas.407 Odesláno 30. prosinec 2022 Odesláno 30. prosinec 2022 Zdravim, pri jizde a zataceni doleva jde volant a auto v pohode, ale kdyz chci zatocit doprava, tak volant ztezkne a nic moc se nedeje a pak to skokove "prudce" zatoci. Jakoby jsi skubnul volantem... Ma s tim nekdo zkusenosti? Diky Citovat
Pe.Tr Odesláno 30. prosinec 2022 Odesláno 30. prosinec 2022 vetsina s 807/C8 mrkni jestli uz nemas prasklou pruzinu. jinak je teda ko horni ulozeni tlumice. Péťa a Vena garážmistr ohodnotil 2 Citovat
Lukas.407 Odesláno 30. prosinec 2022 Autor Odesláno 30. prosinec 2022 Ale neozivaji se zadne rany, nebo nic takoveho, jen to musim jakoby přetáhnout a pak to "rizne" zatacku Citovat
ozzy56 Odesláno 30. prosinec 2022 Odesláno 30. prosinec 2022 na množství oleje v servu ses díval ? Citovat
Lukas.407 Odesláno 30. prosinec 2022 Autor Odesláno 30. prosinec 2022 (upraveno) Jo dival, to bylo prvni, ale tam je full, daval jsem jeste kousek na risku, co jsem se tady docetl... Hlavne mi to dela kdyz zacinam jizdu, prubehem jizdy bych rekl ze se to zlepsi, volant jde porad vic ztuha, ale uz to nereze zatacky ale to horni ulozeni tlumice me nanapadlo, ale kdyz jsem na druhym aute mel horni ulozeni KO, tak to melo i zvukovy projev... Upraveno 30. prosinec 2022 uživatelem Lukas.407 Citovat
dýzl Odesláno 30. prosinec 2022 Odesláno 30. prosinec 2022 Na xantiích toto nebo spíše něco podobného dělal zatuhlý kloub řízení, na volantové tyči-ale tam to šlo pak ztuha na obě strany. Když se to stalo tak jsem sezhora postříkal WD-čkem , nebo konkorem (olejem ve spreji) ve střední poloze pak naplno do na jednu , pak druhu stranu. Citovat
Lukas.407 Odesláno 31. prosinec 2022 Autor Odesláno 31. prosinec 2022 No prave ze je tam rozdil doprava a doleva Citovat
Lukas.407 Odesláno 4. leden 2023 Autor Odesláno 4. leden 2023 Jakou by jste doporucili znacku toho ulozeni? Nejaky jednoduchy navod na vymenu? Musi tlumic ven, nebo to jde na miste? Diky Citovat
oddie Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 Na výměnu horního uložení celá pružící jednotka ven z auta, do stahováku pružin, pak lze sejmout tu horní opěrnou misku, vyndat z ní ložisko, dát jiné a sestavit to zpátky. Citovat
Lukas.407 Odesláno 4. leden 2023 Autor Odesláno 4. leden 2023 (upraveno) Diky, delal jsem to na fabii, tak jen jestli to tady nejde nejakym figlem na aute. A ma vyznam menit jen lozisko, nebo rovnou cele ulozeni? Upraveno 4. leden 2023 uživatelem Lukas.407 Citovat
oddie Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 Tak ono tam nic než ložisko v podstatě není. Horní miska vylisovaná z tlustýho plechu, to měnit nemá smysl, v tom je vložené ložisko a do něj taková gumová opěrka, o kterou se opírá pružina. Citovat
Lukas.407 Odesláno 4. leden 2023 Autor Odesláno 4. leden 2023 (upraveno) Ja jsem jednou mel prave lozisko zarvany v ty misce, tak nevim jestli se to nestava i tady, ale tam to bylo asi jinak udelany... Upraveno 4. leden 2023 uživatelem Lukas.407 Citovat
Zdeník Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 (upraveno) ..už som si vsimol ze mas P807, soráč Upraveno 4. leden 2023 uživatelem Zdeník Citovat
Vena garážmistr Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 No když už to budeš mít venku tak to prohoď celé cenově je tam rozdíl když moc tak 500 Kč. Akorát bacha na to jaký máš stahovák na pružiny u 807 je to péro dost silné a takový ty sranda stahováky za pár stovek jak je závitová tyč a k tomu dva háky proti sobě to málokterý zvládnou. Ale shazuje se celá ta tlumičová jednotka takže se to dá přinejhorším jestli máš známého mechanika který má hydraulický stahovák vyhodit z auta a dojed jiným autem někam na dílnu aby Ti to zmáčknul. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 (upraveno) já tady vždycky doporučuju zajít s komplet tlumičovou vzpěrou do jakéhokoliv servisu a za 200.- ti to ložisko přehodí , je to práce na 5--10 minut s profi stahovákem..., (pokud není dobrý stahovák doma k dispozici), jinak může ta operace hodně dlouho bolet Upraveno 5. leden 2023 uživatelem ozzy56 Citovat
Lukas.407 Odesláno 5. leden 2023 Autor Odesláno 5. leden 2023 (upraveno) Prosim o vas nazor. Ted jsem koukal na to auto a zkousel jsem tocit na miste na obe strany a drzel jsem ruku na pruzine a ani na jedne pruzine necitim zadne lupnuti, preskoceni, proste nic.(vzdy kdyz jsem mel horni ulozeni tlumice KO, tak jsem to na pruzine cejtil). Nemuze ten problem byt od serva, neboli od tech prepoustecich ventilku. Auto kdyz stoji, treba pres noc, tak do prave zatacky jde jako pres silu, musim vic zabrat volantem a v jednom miste je volant temer uplne tvrdy, pretahnu to pres tu hranici a auto prudceji zatoci doprava(jako kdybych mel kolo na gume, ktera v tu chvili praskne). Neni to provazeno zadnim lupnutim ani nicim takovym. S dobou jizdy se to rekl bych zlepsuje... Co pretrvava bez zmeny je to, ze volant doprava jde celkove vice ztuha. Nemam problem vymenit to ulozeni, ale tohle se mi projevuje prodte jinak nez kdyz jsem mel v minulosti ulozeni KO... Ale bylo to na jinym aute... Diky za nazor... Upraveno 5. leden 2023 uživatelem Lukas.407 Citovat
ozzy56 Odesláno 5. leden 2023 Odesláno 5. leden 2023 (upraveno) samozřejmě to může být v servořízení--tlakem oleje (čerpadlem) to nebude, to by šlo těžce na obě strany..., odpojil bych kulové čepy řízení od těhlic a zkusil obě kola do plného rejdu RUČNĚ (zdvižený předek), pokud půjdou kola lehce do rejdů, je to v převodce řízení..., ta se dá i repasovat edit: tohle neplatí pro elektro servo Upraveno 5. leden 2023 uživatelem ozzy56 Citovat
Dave_k Odesláno 5. leden 2023 Odesláno 5. leden 2023 Na tý pružíně to je i vidět. Když se při rejdu dole otáčí a nahoře stojí, tak je to jasný. Citovat
oddie Odesláno 5. leden 2023 Odesláno 5. leden 2023 Podle mě to bude od těch rozdělovacích ventilků. Citovat
Lukas.407 Odesláno 5. leden 2023 Autor Odesláno 5. leden 2023 Před hodinou, Dave_k napsal: Na tý pružíně to je i vidět. Když se při rejdu dole otáčí a nahoře stojí, tak je to jasný. A to se prave nedeje Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.