majko.ucet Odesláno 21. listopad 2022 Odesláno 21. listopad 2022 Zdravim chcem sa spýtať na palivovom filtri je jeden volny vstup na konektor.. na čo slúži? Lebo keď som menil filter som si našiel odpojený konektor ktorý som nevedel kam pripojiť teraz si nepamätám kolko pinov mal keby dva tak to je na čidlo vody vo filtri ale čidlo som nemal a nepíše ani zavadu co by asi pisalo keby to čidlo neni zapijene nie? VF33C9HXC84325265 Citovat
jarokare Odesláno 22. listopad 2022 Odesláno 22. listopad 2022 To na tom filtru je kaslik na odložení štekru snímače vody , když na filtru není , aby se nebimbal volně v prostoru . Jinak je třípinovej modrej , zapojenej být nemusí , když tam čidlo není . Ještě je tam zezadu dvoupinovej zelenej na výhřev filtru . Citovat
majko.ucet Odesláno 22. listopad 2022 Autor Odesláno 22. listopad 2022 Aha lebo presne tam pasoval do toho otvoru a je dobre kúpiť to čidlo? A treba aj iny filter (s dierkou) alebo si to "prepichne dierku to cidlo do filtru? Citovat
jarokare Odesláno 22. listopad 2022 Odesláno 22. listopad 2022 To čidlo si dírku ve filtru propíchne , ale jestli netankuješ na pochybných pumpách a pravidelně měníš filtr , tak ho nepotřebuješ . V našich končinách není ani tak problém s vodou v naftě jako v zatuhnutí filtru parafínem (při mrazech) a na ten čidlo stejně není ... inoxing, ozzy56 a 307rg ohodnotil 3 Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 (upraveno) Zdravim a prajem všetkým členom Peugeot club hodne zdravia a pevných nervov v Novom roku. Chcem sa spýtať v Peugeot auto racz autorizovaný servis pytaju za palivový filter 78eur(1650czk) na strankach autoGafa.sk je originálny palivový filter na 1,6hdi za 17eur(400czk), môže byť nejaký rozdiel v kvalite tychto filtrov alebo prečo pýtajú v autorizovanom servise túto nezmyselnu sumu?foto je palivový filter s autoGafa. Upraveno 2. leden 2023 uživatelem Rudo08 Citovat
HonzaZ Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 Ahoj, v Serviceboxu je cena 2432,- Kč, takže v autorizáku u vás to dávají ještě levněji. Citovat
Ferry Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 Mahle, UFI, Sofima, Mann jsou rovnocene nahrady (napr. 1,6hdi - TDCi ve Fordu ma origo filtry od Mahle nebo UFI) Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 Jasne náhrady poznám momentálne mám 3 rok Mann a úplne v pohode... Chystám sa vymenit za nový a zaujalo ma že v Peugeote ponúkajú original za 78eur a v auto Gafa je original za 17eur! Citovat
PaKr Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 @Rudo08 myslím, že už se to tady řešilo několikrát, ale zkusím hodit vlastní ekonomickou úvahu na tento problém. Autorizovaný servis ( snad vždycky s autosalonem a bazarem) Pracovních pozic máš nepočítaně a na většině, kde jsou v kontaktu se zákazníky je více lidí ( příjem do opravy, prodej dílů, prodej aut...) a to nemluvím o mechanicích ( a o vedení už vůbec). K tomu musí držet nějaké standardy dané značkou, platit koncesi, energie, všechny lidi, kupovat auta( skladovky, předváděcí, ojeté)... a to všechno se promítne do ceny každého "šroubku", který si koupíš. E-shop/ malá prodejna Když vezmu příkladně obchod, kde nakupuji já, tak jsou na mnohem menším prostoru, většinou jeden prodavač, občas majitel a velmi vzácně majtelova manželka a někdo čtvrtý na rozvoz. Takže platí méně lidí, méně za energie atd. A vyplatí se mu to, protože lidí se tam točí dost. A některé originální díly má za poloviční cenu než třeba Kelly. A pochopitelně i cena dalších věcí je úplně jiná. Citovat
ChouLu Odesláno 2. leden 2023 Odesláno 2. leden 2023 Brečíš na špatném hrobě My si ty ceny necucáme z prstu.. jsou tak nastavené od importu, potážmo z FR... ale za 17€ nevěřím, že ti přijde origo filtr.. to by musel být nějaký výprodej.. to není ani cenovka co to nakupuje import, v tomto případě Emil Frey Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 Že vraj sa jedná o originalny diel od overeného dodávateľa...to je vyjadrenie autoGafa.Nemam dôvod neveriť,kazdopadne autorizovaný servis je jedna veľká tragedia aj čo sa týka prístupu k zakaznikovi,cenami a odvedenou prácou...vlastná skusenost Citovat
Akoc Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 @Rudo08 Tá tragédia platí pre všetky autorizované servisy na Slovensku, alebo len pre jeden konkrétny? Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 (upraveno) pracuju tam aj slušný ludia, ktorý si svoju prácu robia dobre,bohuzial nie vsetci a vdaka takym stracaju dobre meno... Upraveno 5. leden 2023 uživatelem Rudo08 Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 23. leden 2023 Odesláno 23. leden 2023 Pred dvoma týždňami bol originálny palivový filter na 1,6 HDI na autoGafa.sk za 17 eur(400czk) a dnes ups!prekvapko 27 eur(650czk) Citovat
ozzy56 Odesláno 23. leden 2023 Odesláno 23. leden 2023 jestli myslíš ten plechový filtr, tu vložku, tak jsem ho loni viděl i za 900 Kč https://granex.cz/autodily/peugeot/partner-tepee/1.6-hdi-84kw/filtr/palivovy-filtr?productId=409847 Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 28. leden 2023 Odesláno 28. leden 2023 Nie vložku,myslím tento na 1,6 66kw Citovat
Guest Rudo08 Odesláno 7. červen 2023 Odesláno 7. červen 2023 Dnes mi došiel palivovy filter čaká nás výmena..vybral som Valeo dúfam že to bude ok Citovat
Esperkac Odesláno 7. září 2023 Odesláno 7. září 2023 Pridám sa sem. Tiež riešim filter ale na 80KW. Kúpil som Meat&Doria Celú sadu filtrov. Olejový palivový a kabinovy. Palivový nemá žiadne čidlo konektor nič holota. Aj vstup aj výstup je iný. Objednával som podľa VIN aj tak nesedí. Keď pozerám na nete shopu aj dám. Originálne číslo dielu stále mi ukazuje ten typ co mi došiel. Mam info od kamoša že môžu byť viac variant podľa toho pre aký trh sa auto robilo. Ja mam pravdepodobne dovoz ale teraz neviem kde zohnať taky istý filter. Robí tu niekto s dielmi? Citovat
ozzy56 Odesláno 8. září 2023 Odesláno 8. září 2023 stává se to, že díl podle VIN nepasuje--asi u všech značek, je to sice výjimečné, často se to v minulosti stávalo u dílů brzd pro pežoty..., zajdi k autoriz. prodejci se starým filtrem, objedná ti ho na základě zkušeností (obj. číslo si pak zapiš) Citovat
jarokare Odesláno 8. září 2023 Odesláno 8. září 2023 před 11 hodinami, Esperkac napsal: Palivový nemá žiadne čidlo konektor nič holota. Na novým filtru žádnej konektor ani čidlo není , těleso výhřevu a snímač vody v naftě se musí přehodit z toho starýho filtru . Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.