Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nabíjení baterie u Start&Stop


ozzy56

Recommended Posts

Před hodinou, vagi napsal:

Uvažuji nad koupí nové uni nabíječky (Ctek MXS 5.0) Ctek tedy doporučuješ? Čtu dobré ohlasy na tuto značku. Případně ještě mám v merku Bosch (asi C7)

Taky jsem uvažoval o Boshce, ale C3. Teď je na Alze o -10% zlevněná. Koukám, že ta C7 má větší nabíjecí proud a je pro jednou tak větší baterku. Ale 230Ah asi nikdy mít nebudu. :D A je jednou tak drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som CTEK testoval kamosovu a je fajn, natlaci do tej baterie co sa do nej vojde. Az som si hovoril, ci to tak trochu az neprehana, lebo isla s napätim dost vysoko v porovnani s mojou LIDL. Na tej CTEK sa mi nepaci, ze hned po pripojeni do elektriny spusta nabijanie v default rezime a ked chce clovek iny rezim, tak to uz musi prepinat pocas nabijania. Ta moja LIDL je v tomto prepracovanejsia - nabijanie spustam tlacidlom ja, takze si rezim nabijania urcim este pred spustenim nabijania. To sa mi zda logickejsie riesenie. A aj ta LIDL ma mikroprocesorom riadene nabijanie, takze v prvej faze ide pulzne a az potom prepina na klasiku. Rozdiel oproti CTEK je, ze netlaci do tej baterie az tolko a vypne nabijanie skor. Ale na pravidelne udrziavacie nabijanie je to vyborna nabijacka za tu cenu. Aktualna verzia co sa predava je oproti tej mojej povodnej a aj oproti CTEKu vylepsena o displej zobrazujuci napätie baterie. Moja ani CTEK displej nemaju, takze saskujem s multimetrom ked kontrolujem priebeh nabijania. :)

https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-nabijecka-autobaterii-ulgd-5-0-a1/p100315312

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Petr 3008 napsal:

ty Ctek jsou všude dost propagovaný a i chválený.. asi dobrá volba

Od viacerých používateľov týchto nabíjačiek viem - a píše sa to samozrejme aj na internete - že často odchádza tlačidlo "Mode", t.j. väčšinou jediné, ktoré tam je. Neviem, či to už fixli, ale dávali tam nekvalitný mikrospínač, prejavilo sa to často až neskôr, po pár rokoch používania. Zbytočne znehodnotený dobrý výrobok.

Tiež - ako niekto spomínal - nabíjam laboratórnym zdrojom, tam o.i. aj vidím kolko Ah sa do batérie natlačilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v práci nějakou Speeds BL-530 už asi 8 let a v pohodě. Koupil jsem ji na čtyřkolku a je dobrá i na auto. Je ale fakt že to nějak neprožívám, doporučili mi ji kdysi v obchodě. Tak jsem to risknul, nebyl nikdo solidní na doporučení něčeho jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MXS 5 a MXS 5 New jsem nenašel rozdíl.

Stop\Start je vhodná pro vozy s tímto blbým systémem (EFB aku)...ještě je MXS s testerem baterie\startéru...o tý jsem taky uvažoval, ale cena už byla nad rámec toho, co jsem byl ochoten dát.

MXS 5 je taková uni a pro mne dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a teď v tom mám úplný hokej o co poprosit ježíškovou. :D:myslim 

Prvně to byla Boshka C3, teď se mi zase zamlouvá ta CT5 Stop/Start, protože člověk nikdy neví, kdy to v něčem bude mít. :roll:D Ale zase má jen 2,3A na výstupu. Ta Boshka má 3,8A.  :myslim Bosh C7 umí dokonce až 7A, cena srovnatelná s CTEKem. A teď fórum raď. :D:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...