Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ceny servisních prohlídek


Vlada_dv

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz ohledně ceny servisních prohlídek. Na 5008 1.2 puretech. 

První výměna oleje v 7000km mě stála 2400kč

Prohlídka v 15000km byla za 4959kč(výměna oleje plus garanční prohlídka)

Teď mě čeká při 30000km a za olej, garanční prohlídku, vzduchový filtr, kabinový filtr, zapalovací svíčky, dezinfekce klimatizace, přehození a vyvážení pneu, mi servis zaslal předběžnou cenu 11500 Kč. Budu teda prý mít náhradní vůz zdarma. 

Jakou cenu jste platili při 30000km vy?

Mě naše zdá 11500kč jako vracení se salonu sleva z nového vozu.

Děkuji za odpověď.

Upraveno uživatelem Vlada_dv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Pe.Tr napsal:

z logiky věci   11500,- - 1500,-přezutí - 4959,- gar s olejem - 1500 svíčky - 1500 klima s filtrem - 1500 vzducháč -1000 brzdová kapalina  = nevidím problém

Brzdovou kapalinu měnit nebudou auto mám ani ne rok, mění se každé dva roky. Klimu prý jen desinfekce a teď mají akci za 600 Kč, takže za 900 filtr to je hezký 🤔

To přezutí za 1500souhlasim to platím vždy když přezouvám SUV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jestli je to desinfekce ozónem, tak to je cena dobrá. 
Nikdy jsem nový auto neměl, ale asi by ti měli dát přesnej rozpis co budou dávat, dělat a za kolik.
Asi bych si vyžádal položkový seznam a klidně od dvou, třech servisů v okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předpokládám že u značkového servisu se bude používat " lepší " materiál proto jsem vynechal privátní značku a ty levnější značky od jednoho z největších dodavatelů ND. A voalá https://www.autokelly.cz/Product/MF-FP29003-2/11877538/39849642;39850140;16;44573803;44573810;44577854;44577718;44574465

Takže kabinový filtr za 900 je asi ještě pořád dobrá cena. Ano vybral jsem záměrně nejvyšší možnou " výbavu" toho filtru tedy komplexně antialergický filtr. Jen tak v rychlosti jsem u stejného dodavatele prolítnul ceny ND u toho samého dodavatele které by měli být měněny a musím souhlasit s tím jak to @Pe.Tr rozdělil na položky a myslím si že mu to sedí +- stokoruny u položky.  Ta brzdovka odpovídá servisnímu plánu myslím si že Pe.tr do toho taky nakouknul když to psal do toho svého příspěvku. 

 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, ozzy56 napsal:

já nechápu, proč se nezeptáte tam, kde to budou dělat , většina dělá v servisu machry a pak vypisuje po forech, já byl minulý týden na garančce, na co sem chtěl sem se zeptal a oni mi odpověděli, včetně ceny

 

Nechápu odpověď... Já dostal od servisu naceneni na 11500 ptám se jestli už někdo na tomhle byl a kolik platil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Vena garážmistr napsal:

předpokládám že u značkového servisu se bude používat " lepší " materiál proto jsem vynechal privátní značku a ty levnější značky od jednoho z největších dodavatelů ND. A voalá https://www.autokelly.cz/Product/MF-FP29003-2/11877538/39849642;39850140;16;44573803;44573810;44577854;44577718;44574465

Takže kabinový filtr za 900 je asi ještě pořád dobrá cena. Ano vybral jsem záměrně nejvyšší možnou " výbavu" toho filtru tedy komplexně antialergický filtr. Jen tak v rychlosti jsem u stejného dodavatele prolítnul ceny ND u toho samého dodavatele které by měli být měněny a musím souhlasit s tím jak to @Pe.Tr rozdělil na položky a myslím si že mu to sedí +- stokoruny u položky.  Ta brzdovka odpovídá servisnímu plánu myslím si že Pe.tr do toho taky nakouknul když to psal do toho svého příspěvku. 

 

 

IMG_20200413_180305.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi si příručku k autu a nastuduj si jí nebo servisní knížku a nevšímej si položek normální provoz všímej si položek u ZTÍŽENÉ PROVOZNÍ PODMÍNKY protože na ně máš ten rozpis je na ně postavený a u každé té doplňkové operace máš ve specifikaci časové období nebo kilometrový proběh podle toho co nastane dříve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale peugeot má na svých stránkách informaci o pravidelných servisních prohlídkách co se týká rozsahu i paušálních cen. Já při první servisce platil přesně podle paušálu. Je to tady  https://www.peugeot.cz/sluzby-servis/pravidelne-servisni-prohlidky/pravidelna-prohlidka.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj vypocet je bajoko , kdyz to spocites jsem -500 takze i bez brzdovky cajk

ty svicky ti nadeluji navic , vim ze na tehle motorech fakt trpi caste studene starty a moc dlouho ty svice nevydrzi ale zas to neni raketa a o duvod min nekde zustat viset nebo cukat v nouzaku 😉

se stizenyma podminka jsem pocital kdyz vidim ze mas suv5008 a 30 najeto 😉

Veno nika. jsem nekoukal ,na to jsem dnes lenivej moooc  😁🙋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr  tak dobře jsi byl lenivej ale na rozdíl ode mně máš z dřívějška zažito co se dělá kdy a že při tom nájezdu co má se dávají automaticky ztížené podmínky a máš ty ceny materiálu zažité víc než já. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Tak to není špatné, četl jsem o případech, kdy jen výměna oleje a filtru stála skoro jak ta první garančka... Ptám se proto, že taky chci dělat prvni výměnu oleje hned po pár tkm, tak to snad taky bude snesitelný.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...