Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter - Benzín nebo nafta


Permer

Recommended Posts

Na tohle jak píšeš bych vzal naftu s přídavným topením(bufíkem) a před výjezdem zatopit a topit v bufíku celou cestu což je reálné. Jak píšou výše tak do benzína bufík nejde a při tomhle poskakování bude podchlazenej i ten benzín. Nebo koupit za pár korun nějakou hujdu kterou na tom ježdění za rok dva zabiješ a až budeš jezdit " normálnější" tratě tak na to koupit novotu. Ale asi bych to fakt řešil tou naftou + bufík aby se ten motor aspoň trochu zahřál.  Navíc zmiňoval jsi že budete stavět takže bych nechal aspoň udělat přípravu na TZ to se k baráku hodí vždycky ale tahat vlek za tím benzínovým tříhrnkem nějak moc často a hodně naloženej to by mu asi taky moc nesvědčilo.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Pokud je to možné, je třeba si pořádně vyzkoušet auto s naftou a pak auto s benzinem. Každému vyhovuje něco jiného a každý má jiné priority. A není příjemné koupit nové auto a pak si drbat hlavu, že mělo být s jiným motorem..  A nafty se dnes už vůbec není třeba bát, naopak. Vždy jsem jezdil s naftou, nikdy žádný problém, pak jsem vyzkoušel benzin a vůbec se mi to nelíbilo.. někdo to má opačně..   A navíc si já osobně myslím, že do aut jako je Rifter, 3008, 5008 apod. patří nafta, nebo ještě silný benzín a že tři válce jsou snad i proti přírodě.. i když je to dnešní trend. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl u prodejce. Mněl jsem cestu kolem a tak jsem mu dal dotaz "jestli naftu, nebo benzín" i přesto, že už mi jde do výroby. Bylo mi řečeno: podle toho kolik toho najezdím a na co to auto bubu používat. Půjčil jsem si jak benzín, tak naftu v automatu. Jezdili jsme ve dvou a prázdný. Nejsem žádný závodník a profík a proto jsem v tom neviděl žádný rozdíl. Do teď jsem mněl naftu, takže vím, že ta nafta to vytáhne už při nižších otáčkách a je pružnější. Benzín se musí prý víc vytáčet, ale ten automat si to podle mně háže jak motor potřebuje. Takže to tu nejde poznat, aspoň já to nepoznal. Jezdím po městě 6-10km do práce a nákupy a pak jezdíme kempovat na kola tak 4-6 krát ročně.  Já jsem se rozhodl pro benzín v automatu a doufám, že "správně". Lidi kolem mně mají slabší tříhrnky v manuálu a jsou spokojení. Taky mi ho doporučili a kor když to je PureTech. Prý jsou to dobré motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já dřív jezdil s naftou - (Ford Focus 2009) a žádná sláva, furt to bylo v servisu, pravda, mělo to najetou už 200 tis. Servisák mi říkal, že na ty nižší nájezdy (u mě cca 10k ročně) je lepší benzín, že se tolik nekazí, ale to mluvil o Fordu.

Šel jsem do benzínu, 130 koní, automat a zatím spokojenost. Na předváděčce jsem se svezl tou silnou naftou taky s automatem a můj subjektivní pocit je, že ten benzín jede lépe. Na dálnici bez problémů dám na tachometrových 140, víc nepotřebuju. Spotřeba je tady samozřejmě jinde než u nafty.

Zatím mám najeto 1500 km, půl město půl dálnice a spotřeba podle počítače 8,6. Na oslavu to není, proti tomu Focusu to je o půlku víc, ale zas je to větší auto a konečně se tam se třema dětskýma sedačkama, kočárkem a spoustou harampádí, který je na víkend prý nezbytné (manželka to tu snad nečte :)) pohodlně vejdeme.

Lepší zahřátí motoru jsem řešil plechovým krytem, karbonizaci prý mají Frantíci pořešenou nějakým speciálním materiálem, ale nevím, nejsem odborník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

...diky tomu ze PureTech ma neprimy vstrik tak netrpi tolik na karbonovani ventilu jako treba Fordi EcoBoosty (mam jeden ve Fordu Galaxy uz pres 200.000 km od novoty, tak vim o cem pisu). Nicmene studene starty a pojizdeni po meste metodou nastartuju, jedu kilak, vypnu ...  za hodku  zase nastartuju jedu kilak .. vypnu  a tak celej den,  mu nedela dobre z jineho duvodu. Na studenem motoru se benzin z neprimeho vstriku srazi na stenach saciho systemu a "oplachuje" olejovy film ze sten valcu. V extremnim pripade muze postupne "redit" olej v motoru tim, ze protika pres krouzky dolu....

... BHDi nevadi provoz ve meste diky AdBlue ...  ..nestrika do motoru naftu navic horem dolem, aby regeneroval filtr....  ....ale ani tak mu vyse popsany model poskakovani po meste taky nijak dobre neudela...

U me to nakonec vyhral naftak (muj prvni soukromy v zivote) protoze, kdyz uz jedu po meste, je to vic km naraz + nechavam dodelat WEBASTO a na delsi trasy s nalozenym autem tehle velikosti PSA zadny lepsi motor nez 1.5 BHDi 96 kW nenabizi. 2voulitr z Travelleru by se mi v Rifteru moc libil, ale holt v Bruseli zakazali.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tak beru zpět. Máte pravdu - tento motor má přímý vstřik, takže stejně jako Fordí EcoBoosty bude při vyloženě blbém městském provozu karbonovat a / nebo ředit olej nespáleným benzínem..... Takže minimálně bude na místě zkrátit výměny oleje a filtru aspoň na polovinu.

 

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Já šel původně  pro benzína, i když nájezd mám kolem 25 000 ročně, projel jsem se s ním a hned jsem ho zavrhnul. Ten motor je na to auto slabý. Do kopce se mu nechtělo, hlučný byl stejně jako diesel. Projel jsem se s 130 Hdi a to jede o velký kus lépe. Takže máme doma ropáka 🙂 Záleží ale kdo jak jezdí, pokud člověk najezdí 10tis ročně a jezdí jako beránek, pak mu i ten benzín bude stačit a 5-6 let by mohl vydržet. Pokud ale máte větší nájezd, nebo jezdíte často naložení, my skoro furt ve 4 a s kočárkem v zádech. tak není o čem moc přemýšlet a sáhnout po naftě. A myslím si, že co do spolehlivosti budou ty motory podobně, 5  let to vydrží a pak se to začne sypat. Jsou přecpaný kravinama, a k*rvítkama, takže 20 let a 400tis jako moje stařičké picasso 2.0Hdi (stále v původním stavu, na motoru se zatím nic nevysypalo) to nepřežije 😄

 

Hezkej den 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tak to jsi chybu neudelal. Mas tam i WEBASTO? Protoze ja ho sice musel nechat dodelat dodatecne, ale je to ta nejlepsi vec, co jsem do Rifteru mohl sehnat...  ...jinak sam o sobe ten 3pivovy 4valec BHDi neni vubec spatny motor. Kupuj kvalitni naftu a bude taky slapat dlouho....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...