Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Seznamuji se s 807


Duin

Recommended Posts

Ahoj,

z rodinnych duvodu jsem byl nucen zakoupit tento minibus, cesta domu 400km po koupi probehla v poradku ale po par dnech zkoumani a stourani jsem narazil na par veci a problemu.

Auto je z roku 2006, benzinovy motor 2.0 RFJ s pohonem na LPG od Prins, VIN VF3EBRFJC13308355., 152000 km najeto. Naftu jsem nechtel, protoze kombinace kratkych tras a a velmi castych startu by neprinesla nic dobreho.

Vybava je spise chudsi (auto taky nebylo nijak drahe) ale par veci mi tam chybi a chtel bych je dodelat a opravit. 

  • Zborcena hrana ridicove sedacky - da se opravit/vymenit molitan sedaku nebo ne?
  • Chyba v diag: Vicefunkcni displej: Nepritomnost trvaleho plus polu pro udrzovani hodin. Neni charakterizovan. Mistni - mate nekdo takovou chybu? Nastaveni hodin bez problemu drzi.
  • Trvala zavada v diag. Pocitac motoru: Opotrebeni katalyzatoru, Ztrata ucinnosti - Je nutny novy kat nebo lambdy?
  • Trvala zavada: Pocitac motoru: Regulace bohatosti smesi: Koherence - co to znamena
  • Tempomat: Povoleni v BSI se mi podarilo, zacinam shanet packu. Spinace pod spojkovym pedalem jsem zatim nenasel, nejsem si jisty, jestli ve svazku bude vubec konektor na pripojeni.
  • Zasuvky 12V USB ve sloupcich druhe rady sedadel, 12V zasuvka mi chybi i v kufru, kde je vhodne pripojit treba autochladnicku
  • parkovaci asistent - bud OEM nebo nejakou nahradu - mate zkusenosti ?
  • Hands free - asi poresim modulem spolu s audiem pres USB xcarlink namisto changeru, ktery stejne nemam.
  • Chybi mi klic od haku tazneho zarizeni Westfalia - zkusim nechat udelat novy podle cisla.
  • Chybi mi roleta kufru - shanim
  • Chybi mi rezerva, protoze mam misto ni LPG nadrz - shanim plne kolo. Existuje nouzove uzsi na dojeti ?
  • Kdyz otevru zadni dvere, tak po obou stranach jsou zavity a otvory. Vi nekdo, k cemu to je ? Obrazek v priloze.
  • Na obou bocich u zadnich dverich jsou zvlastni otvory. Nic tam nemam ani nevim, co by tam mohlo byt. Vi nekdo ?

Jsem potesen, ze svezeni je mekke, pohodlne - na rozdil od Opel Zafira. Pocitove je auto line, to se ale dalo cekat a nijak mi to nevadi.

 

Pavel

IMG_20190602_204101.JPG

IMG_20190602_204132.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Chyba v diag: Vicefunkcni displej: Nepritomnost trvaleho plus polu pro udrzovani hodin.: To se mi občas zobrazí taky od doby co jsem auto koupil. Nijak to neřeším a ničemu to asi nevadí.

- Tempomat: Je tam tuším jeden spínač u spojky a dva u brzdy. U té brzdu už určitě jeden budeš mít (je na světla) a tak hledej něco podobného vedle. Konektor může být zamotán do svazku.

- Chybi mi rezerva: Nejde už v dnešní době mít místo rezervy sprej na opravu pneu?

Ohledně benzínu Ti neporadím, mám naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce opravne sady na pneu (lepidlo ve spreji + kompresor), tak jsem velmi skepticky.

Nekoilikrat se mi stalo, ze na dalnici doslo k nahlemu defektu - napr. prorazeni pneumatiky od pohozeneho predmetu a nez jsem stihl bezpecne zastavit, tak byla guma na hadry a zadny sprej by tomu uz stejne nepomohl - z tohoto duvodu shanim bud plnou nebo uzkou pneu na dojezd do nejblizsiho pneuservisu.

Konektory u pedalu jeste zkusim pohledat. Celkove pristup ke vsemu mi prijde dost katastroficky. Mam uz ted husi kuzi, kdyz budu delat zakladni servis na motoru. Jednoducha vymena svicek bude zazitek, kde urcite vyuziji zrcatko a inspekcni kameru.

Zlata 406tka a jeji haubna otevrena dokoran!

 

Pavel

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 3 hodinami, Duin napsal:

Chybi mi klic od haku tazneho zarizeni Westfalia - zkusim nechat udelat novy podle cisla.

Dá se sehnat podle čísla, pokud tam nemáš číslo, existuje sada klíčů kde se zkouší a pak na tom klíči je číslo.

před 3 hodinami, Duin napsal:

Tempomat: Povoleni v BSI se mi podarilo, zacinam shanet packu.

Tempomat musíš povolit v BSi a v jednotce motoru, páčku bych asi měl.

před 3 hodinami, Duin napsal:

Chybi mi roleta kufru - shanim

Roletu mám, takovou tu poloroletu na konci se šuflíkem.

 

před 3 hodinami, Duin napsal:

Na obou bocich u zadnich dverich jsou zvlastni otvory

Otvory jsou mimo jiné pro přístup ke šroubům u světel.

před 3 hodinami, Duin napsal:

12V zasuvka mi chybi i v kufru

Mám ji na pravý straně zhruba uprostřed tapecu. Ty ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, kirkiz napsal:

Dá se sehnat podle čísla, pokud tam nemáš číslo, existuje sada klíčů kde se zkouší a pak na tom klíči je číslo.

Tempomat musíš povolit v BSi a v jednotce motoru, páčku bych asi měl.

Roletu mám, takovou tu poloroletu na konci se šuflíkem.

 

Otvory jsou mimo jiné pro přístup ke šroubům u světel.

Mám ji na pravý straně zhruba uprostřed tapecu. Ty ne?

Vzadu v kufru na pravé straně je jakoby plastový nálitek, kde by zásuvka mohla být ale není tam.

klic od tažného se nakonec našel, byl zapadly v kolejnici zadních sedadel. Tažné je zarezle tak zatím klíček neotocim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem odloupnul zaslepku ve stredni casti kufru a primo v ni je konektor. Takze sehnat bud zasuvku 12V original peugeot s konektorem nebo kteroukoliv jinou a konektor predelat.

Co se tyce pripravy na tempomat, tak mam jeden spinac na pedalu brzdy (ale vede k nemu podezrele moc dratu) a take je spinac na spojce. V prepinacich pod volantem je prazdny konektor, kam by se dala packa zastrcit. Muzu pouzit obe verze packy, tj. s pameti i bez pameti?

Muze mi prosim jeste nekdo rici, co se dava na levobok palubovky? Ted tam mam prazdnou zaslepku bez kabelu. Dalsi zajimavy otvor jsem nasel v prihradce pod volantem. Co tam byva ?

 

Dekuji za postrehy.

IMG_20190604_151458.JPG

IMG_20190604_144709.JPG

IMG_20190604_144702.JPG

IMG_20190604_152037.JPG

IMG_20190604_151243_1.JPG

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčka tempomatu není s pamětí nebo bez paměti , ale s omezovačem nebo bez omezovače , můžeš tam dát obě , ale omezovač ti chodit nebude , takže tam bude zbytečně poloha navíc . Ta díra v bočním krytu je na tlačítko alarmu a ta pod volantem je nejspíš vylomená záslepka na diagnostickou zásuvku (měly ji tam starší verze)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levobok palubovky: ja tam mam tlacitko, ktere funguje jako cidlo zavreni dveri a zaroven jako vypinac pohybovych cidel pro alarm. Pokud nemas alarm, nemas tam nic.

Ta dira v prihradce pod volantem nevypada jako origo, tu tam nekdo vypizlal kvuli instalaci neceho, co si pak zase vyndal (handsfree?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 6. 2019 at 13:36, Leo napsal:

- Tempomat: Je tam tuším jeden spínač u spojky a dva u brzdy. U té brzdu už určitě jeden budeš mít (je na světla) a tak hledej něco podobného vedle. Konektor může být zamotán do svazku.

Tak oprava, je tam jen jeden spínač na spojce a jeden na brzdě (dva byly u 406ky). Takže tam nic dělat nemusíš. :super

IMG_20190606_082138.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...