Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické rozsvícení světel


Jirka.budejovice

Recommended Posts

Radku on už má BSI, takže třebas ta relátka co jsou na tvé fotce z old modelu už tam nemá jelikož jejich funkci přebrala BSI, ale jelikož má asi nějaký mezimodel tak by tam klidně mohla být. :D

Klidně příspěvek smažte nějak se mi to se spožděním zaktualizovalo a reagoval jsem na starší příspěvek. :aut

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Aha, ja to dělal znamemu na novém modelu, tušim r.v 2000, nebo 99 a tam to bylo stejný, je možny že ještě neměl BSI, tak se omlouvam za mystifikaci :myslim  No ale tak zase, aspoň se tam kouknul :D

Radku já už tam kvůli vám když mě pořád přemlouváte tento tam mám koukal asi 10x 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to urob cez ten altik jak cakom pisal

stejne origo zapojenie je urcite robene cez altik 

v poistkovke v motoru je poistka na ktorej je stava po nastartovani tak odtial to vezmes na klasicke rele na spode tej poistkovky by mali byt rezervne kabely ktore su potiahnute do palubky nad BSI jednotkou tak si jeden vezmes  na svoje rele a to rele ked naskoci vyklemuje packu na volante

 

kuknul som sa este raz a poriadne kam vedu kabely od tych prepojek a idu do tej nohavice kabloveeho zvezku  na tvojej poslednej fotke  takze natuti to tam nemas 

zvezok od tej bielej plastovej priechodky smerom do palubky

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tento jednoduchý modul a mám pár otázek pro chytřejší. https://www.alza.cz/auto/compass-automaticke-zapnuti-svetel-d3950300.htm

Můžou svítit pouze přední světla když se nejedná o světla na denní svícení? Ve vyhlášce totiž píšou buď světla DLR nebo přední potkávací a obrysová čili i zadní. Dále nechápu jak se tento modul zachová když zapnu na páčce parkovacky. Čekal bych ještě kabel který se připojí na packu a v případě zapnutí parkovacek se prerusi tento modul. A treti dotaz. Někde jsem se dočetl že na STK kontrolují zda světla svítí už po otočení klíčku, ne až po nastartování, tak abych neměl problém na STK. Děkuji moc, v tomto se vážně nevyznám.

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Jirka.budejovice napsal:

Někde jsem se dočetl že na STK kontrolují zda světla svítí už po otočení klíčku, ne až po nastartování, tak abych neměl problém na STK. Děkuji moc, v tomto se vážně nevyznám.

Prečo by to tak malo byť? 

Vo vyhláške sa píše, že počas jazdy musia byť rozsvietene svetla alebo Dlr, alebo ekvivalent. Jednoduché moduly majú časovač, ktorý je napr na 20s po naštartovaní, resp privedeni napätia. To že niektoré autá svietia už po otocení kľúčom považujem za zjednodusenie programu v RJ, a osobne mi to pripadá na zbytočne plytvanie energiou pred štartom.

Autá pred 99 nemali vôbec automatické rozsvietene svetiel, 

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivované? Dorabane? Prvý majiteľ? Nebolo to povinné, tak to výrobca nespustal, niektoré krajiny, napr severské už mohli vyžadovať svietenie, kôli malu slnečných dní, ale to už boli odlišnosti trhov. Ale od výroby podľa môjho názoru to nebolo. Mal som 605 z 99, ale to bol v 95, a automatické rozsvietene svetiel to nemalo, aj keď to bola najvyššia výbava, dovoz Nemecko, po 1 majiteľovi. A nechýbalo mi to a ani som to nechcel, proste som chcel vrcat bez toho aby som svietil na pol ulice, a aby ktokoľvek vedel, že auto je naštartované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Jirka.budejovice napsal:

Jak to myslíš že to udělám i s obyčejným relatkem? Jestli víš jak tak prosím nahoď myšlenku

Origo modul sa dá kúpiť od 10€, v krabičke, s návodom,  niekde tu bol návod, asi v "Urob si sám", relé má spínanie kontakty, kde sa nápoja svetlá a ovládanie cievky relé sa napoji na spínane napájanie po štarte. Ch e to sa trošku pohrabat v elektrike pod volantom, alebo vedieť, ktoré drôty to sú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmartinkovic u 406 srarej model 95-99 je priprava na rozsveceni svetel uz z vyroby. Je tam patice na rele. Misto rele je tam propojka. Kdyz se propojka vyjme a nahradi se relem tak rozsveceni funguje. Takte ano mam ho aktivovane. Aktivoval jsem si ho sam.  prvni majitel nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...