Petr Šimek Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 (edited) Dobrý den, po výměně oleje svítí kontrolka mazání+stop.cidlo tlaku funguje, nasávací koš ve vaně čistý, filtr novy, diagnostika nic neukazuje. Netusite proč? Edited March 2, 2019 by Petr Šimek Quote
Hafity Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 A jaký parní válec vlastníš? Milan+, ozzy56 and Péťa 3 Quote
Hafity Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 Mno a jsme u toho, co jsem si myslel, že už je pořešený…. Kdysi dávno po montáži olejových filtrů ALCO u auta svítila kontrolka mazání.... Po zpětné montáži starého filtru (jen kvůli zkoušce) vše v pořádku.... Stalo se mi to 2x.... Na tuto značku jsem zanevřel a koukám, že asi oprávněně.... Prostě zpětný přetlakový ventil ve filtru nefachčí jak má.... Quote
Petr Šimek Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Je pravda že nový filtr je o 2 mm širší a do krytky se musí silo natlačit.....bylo mě divný jak by mohl regulovat tlak. Quote
Hafity Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 No moje zkušenosti jsou z dob klasických šroubovacích plnoprůtokáčů, s kartušemi špatnou zkušenost nemám.... Ale to, co popisuješ asi normální nebude.... Quote
Petr Šimek Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Upřesním: koupil jsem auto před dvěma týdny, v pondělí jsem pro jistotu vyměnil olej 5w40, z důvodu strženého výpustku jsem koupil novou vanu a vyčistil nasávací "koš" odby mám jenom problemy sviti mazání a motor má jiný zvuk.Zkusim tam dát starý filt Quote
ozzy56 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 starou vložku filtru bych nedával, když máš nový olej, kup takový filtr, který jde do lehce nasunout, prostě značkový filtr Quote
Petr Šimek Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Dam, už mám objednaný od boshe, doufam, že to bude tím. Jednoduchá vec: vypustit, vyměnit filtr, nalejt olej a jedem.....v mém případě týden stojim. Quote
ozzy56 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 nemusíš olej vypouštět, vyměň jen filtr a zkus to Quote
Petr Šimek Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Zítra zkusím. Snad to bude tím, jinak mě manželka zabije.....je týden bez auta Quote
inoxing Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 Jen tak pro zasmání. Dneska, P308, 1.6vti 88kw. Olejovy filtr Maxgear, najeto cca 3tisice od vymeny (nekde nejaky servis nekde menil). Filtr zborceny do sebe a upozornim, olejem a zanedbanou udrzbou se toto nestalo. Panove, takhle vypada kopie Purfluxu aneb jak zadrit auto za 40Kč. Prosim: Quote
Petr Šimek Posted March 3, 2019 Author Posted March 3, 2019 Tak už jsem asi zjistil proč to zlobi. V misce od vypuštěného oleje jsem našel tohle, zřejmě z olejového čerpadla (regulační ventil) P607Olda 1 Quote
Pe.Tr Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 to sice jo ale na filtru usetril kilo woe lidi kdyby mohli tak do motoru lejou misto oleje i vodu ze studny ozzy56 and inoxing 2 Quote
ozzy56 Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 ta pružina přece neprošla přes výpustný otvor ve vaně, co to na nás hraješ? Quote
Havlicek.Lukas Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 vsak psal ze sundaval vanu kvuli strzenemu vypustaku cistil saci kos atd.... kurka 1 Quote
kurka Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 Možná slil zbytek starého oleje z vany do toho vyjetého a nevšiml si..... Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.