Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj všem,

Čeká mě první přezutí z originálních ALU kol na plechové disky. Chtěl bych se zeptat jestli můžu použít původní upevňovací šrouby z ALU kol a nebo jestli musím sehnat nové pro plechový disk? 

Díky za radu.

Odesláno (upraveno)

tak sa pozri na skrutky ak tie z elektronu maju rovnu dosadaciu plochu tak na plechace ich dat nemozes tam idu skrutky s kuzelovou dosadaciou plochou

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

To mu není k ničemu - uvidí původní šroub na Alu disky. Tento originální šroub dosedá na Alu disk rovnou dosedací plochou přes plochou podložku. Kromě toho má tento šroub také kužel, aby šel použít na plechovou rezervu. Ovšem to je nouzovka, protože při použití tohoto šroubu na plechový disk bude plochá podložka volně cinkat na šroubu a hlava šroubu dost vyčnívá nad disk.

Ve vláknu, které jsem uvedl je to popsáno jasně a srozumitelně.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odesláno
před 20 minutami, P607Olda napsal:

Chjo, nemám čas se tady přít.

Šrouby s podložkami necinkají, mám to ověřené, jezdí mi tak asi 10 aut.

Taky jsem na těchto šroubech pro Alu kola jezdil už 2 zimy na plechách. 

Odesláno
před 7 hodinami, LuckyAB napsal:

Ahoj všem,

Čeká mě první přezutí z originálních ALU kol na plechové disky. Chtěl bych se zeptat jestli můžu použít původní upevňovací šrouby z ALU kol a nebo jestli musím sehnat nové pro plechový disk? 

Díky za radu.

Tady máš na prodej šrouby na plecháče 

 

Odesláno (upraveno)

EDIT: Toto tvrzení jsem později odvolal, viz vysvětlení dále.

 

Univerzální šrouby jsou to nejmoudřejší, co Peugeot vymyslel. Oceníte, pokud jste zažili následující situaci. Já ji zažil několikrát, nic příjemného. (Vezu na přezutí každého půl roku asi 20 aut, už přes 20 let.)

Servisák  auto zvedne, odšroubuje kola. Nasadí zimní a ptá se: tak pane Vopršálek, kde máte ty druhé šrouby? - No zůstaly ve skladě, v takové krabičce. Půjčte mi, prosím, jízdní kolo, nebo vaše auto, já pro ně jedu. A zatím vám budu blokovat zvedák půl hodiny.😒 Jistě si dovedete představit, jak se servisák zatváří, hlavně, když má přesný časový rozvrh...

PS: včera přezuto 6 aut za den...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odesláno (upraveno)

EDIT: Toto tvrzení jsem později odvolal, viz vysvětlení dále.

 

Jj, a když bys měl dodržovat opravdu dvě sady šroubů (ploché a kuželové), tak nezapomeň, že když máš letní hliníkáče (šroub s plochou), tak máš rezervu plechovou nebo dojezdovou a k ní potřebuješ jednu sadu "kuželových" mít v autě schované sebou. Jo pokud je to TVOJE auto, a máš jen jedno, tak je to snadné. Ale pokud je to auto manželky (kam jsem je to dal minule??? Do rezervy ne, ta je pod autem v mokru...). Anebo kolegů, a ti se občas střídají...

A když v případě defektu ty druhé šrouby náhodou nemáš, anebo ten, kdo ví, kde jsou, není zrovna dostupný, tak je to tragické.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odesláno

Taky se blbě zeptám ... takže když jezdím celoročně na hliníkačích a budu potřebovat vyměnit kolo za rezervu, což je plecháč, tak mám jako smůlu, pokud nebudu mít kuželové šrouby? S těma originálama nelze nouzově utáhnout rezervu?

Odesláno

Originální šrouby jsou univerzální, mají plochou podložku, přes kterou dosedají na Alu disky. Ale mají současně také kužel, který slouží pro uchycení plechového disku (třeba rezervy).

Pouze trochu víc na plecháčích vyčuhují, než šrouby vyloženě pouze pro plecháče, které mají jenom kužel.

Odesláno (upraveno)

To jsi udělal zbytečně, jak už píše několik lidí výše, šrouby litých kol má Peugeot univerzální. Je tam plochá podložka pro liťák a kužel pro plech. Stačilo odšroubovat jeden šroub, pochopit a zase jej zašroubovat zpět:cool: V létě jsem si tohle nedobrovolně absolvoval, když jsem musel na dálnici měnit kolo za dojezdovku (plech, samozřejmě).

Viz obrázek...

IMG_3074.thumb.jpg.d0c7032ba40d8f4f7a246aa153bdb3e4.jpg

Upraveno uživatelem Ajap

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...