Jump to content

Danny308

Uživatel
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Danny308

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chomutov
 • Stát
  Česká republika
 1. Zvuky pri jazde

  Nemáš takhle náhodou podobný problém jako jsem popisoval v tomto vlákně? https://www.peugeot-club.com/topic/110045-divny-zvuk-pri-sundani-nohy-z-plynu/
 2. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  Ten zvuk nahranej nemám. Nevím, jak to za jízdy nahrát, aby bylo něco kloudnýho slyšet, protože by to byla směs hluku od motoru, od pneu a ten zvuk není zase tak moc slyšet, ale zkusím to nahrát přes diktafon. Aktuálně mám na tacho 135tisíc, kupoval jsem to v najetých 110tisících.
 3. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  HonzaC2: Mě to na volnoběh nedělá. Slyšet ten zvuk je pouze, když při zařazené rychlosti pustím plyn, pak slyším jakýsi "klapot", pokud opět přidám plyn (a stačí fakt jen malinko), tak ten zvuk zmizí.
 4. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  Hmm, tak to je nepříjemná zpráva :-( A dá se říct, jak dlouho nebo kolik zhruba km se dá ještě najezdit před výměnou? Čeká mě dovča do ciziny, tak bych nerad někde zůstal viset ...
 5. Peugeot 308 1,6 thp 110kw ,rok 2009

  Pavel88: Tak přesně tenhle motor (1,6 e-HDI, r.v. 2012) mám a jsem s ním spokojenej. Je fakt, že jezdím převážně (tak 70%) dálnice a dlouhý štreky, takže motor si na 6-ku lebedí. Navíc spotřebu mám kolem 5 litrů, na dovču se 4 lidma a plným kufrem jsem měl cca 5,8 litru. Pokud bych ale jezdil jen krátký trasy po městě, tak bych do nafty nešel, tam je benzín jasná volba. Jinak naprosto super je varianta s motorem 2.0 HDI, ale těch je málo a moc mě mrzí, že jsem loni nepočkal na tenhle motor. Takže pokud natrefíš na nabídku s 2.0 HDI, tak jdi do něj, ovšem cena bude o něco vyšší.
 6. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  OK, dej vědět, dík.
 7. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  devik: Přesně jak píšeš, to přirovnání je správné. V servise prý nic neslyšeli. Taky mi přijde, že ten zvuk má o trochu (ale nic zasádního) větší intenzitu, když jedu z kopce než po rovině. Jak už jsem psal výše, většinou mi hraje rádio, tak to není slyšet. Jde mi spíš o to, jestli není nějakej problém na autě. Například u jiné 308SW jsem ten zvuk neslyšel, takže normální to asi nebude.
 8. Zdravím, možná je to blbost, ale všiml jsem si jedné věci, která mi vadí. Když jedu se zařazenou rychlostí a přidávám plyn, tak vše OK. Jakmile ale sundám nohu z plynu, přičemž rychlost zůstává zařazená, tak slyším z přední části auta rytmický zvuk, jako když něco cvaká nebo klepe. Stačí ale lehce přidat plyn a ten zvuk zmizí, když povolím, tak zase začne. Nejvíc je to slyšet při 3. a 4. rychlostním stupni, tak asi v rozmezí cca 50 až 80 km/h. Nejlépe je klepání to slyšet na rovné kvalitní silnici. Většinou si pouštím rádio, tak to neslyším, ale nerad bych si zadělal na nějakej problém. Setkal se s tím už někdo?
 9. Naviják na rezervu

  Vruty jsme museli odvrtat, protože byly tak zrezlý, že se vršek rozpadal na prach a nešly vyndat. Jak psal RichVa, tak to asi nechám vyměnit v tom autorizáku. Pokud by mi prodali samotnej díl za slušnou cenu, tak dát to zpátky na auto bych snad zvládnul taky. Neví někdo, jestli by mi ten díl prodali samotnej? Asi se jim nebude chtít, aby nepřišli o kšeft co?
 10. Naviják na rezervu

  Ahoj, tak bohužel se mě to stalo také, sundával jsem rezervu, abych ji dofouknul a jen co si kolo sedlo na zem, tak dál už se lanko neposunovalo a při dalším odvíjení v tom divně chrastilo. S pomocí známého jsme sundali naviják z auta a rozebrali. Lanko je poškozené, museli jsme navíc na navijáku odvrtat 3 vruty, abysme se dostali dovnitř. Takže sháním nový naviják, nebo nějaký použitý funkční. Má cenu pořizovat v autorizáku nový díl (auto staré necelých 5 let) nebo hledat jinde? Předem dík za nějaké tipy, kde to sehnat za rozumnou cenu.
 11. Uskákaný podvozek 308 SW

  Ahoj všem, taky jsem před pár měsící pořídil 308mu SW 1.6HDI a mám to podobně. Jak jsem se dočetl, tak tím oběcně trpěla celá 1. generace, otázkou asi je, co je v normě a co už ne. Nemám srovnání s jinou 308 HDI, ale než jsem tohle autí pořídil, tak jsem jezdil s 308 SW v benzínu a přijde mi, že na nerovnostech auto tolik neuskakovalo a i ty rázy nebyly tak slyšet. Určitě to bude kus od kusu jiné. Co mě taky docela vadí, že nad rychlosti 110km/h slyším dost hukot větru a motor si jen na šestku v klidu vrní. Taky mi přijde, že řazení u benzínu (5 st. převodovka) bylo přesnější a jemnější než u teď u nafty (6 st.). Skoro začínám litovat, že jsem si radši nepřídil verzi v benzínu. Tak budu sledovat provoz, jak se bude dál auto chovat...
×