Jump to content

Danny308

Uživatel
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

About Danny308

 • ID člena 56046
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chomutov
 • Stát
  Česká republika
 1. Motor 2.0 HDi 110kw

  Pokud to auto bude ve slušném stavu (kolik má najeto?), tak neváhej a kup to. Ten motor je hodně dobrej, měl jsem možnost s tím chvíli jezdit a moc mě mrzí, že před 2 roky jsem nevydržel (měl jsem naspěch) a pořídil 308SW s 1,6 HDI. Taky to jezdí pěkně, ale s motorem 2.0 110 kW to je podstatně dynamičtější jízda. Takže za mě, pokud je ve slušném stavu, tak neváhej (těch aut s tímto motorem tady moc nejezdí).
 2. Škubání během decelerace

  Maco82: A to škubání pociťuješ při každé jízdě nebo jen někdy? A pokud jen někdy, můžeš popsat, kdy?
 3. Škubání během decelerace

  No jo, to je fakt. Já mám 140 tisíc. Možná to bude nějaký silentblok, zkusím se zeptat v servisu. Třeba to někdo už vyřešil a poradí...
 4. Škubání během decelerace

  Zatím ne, právě proto, že se to vždycky neprojeví. Ale až pojedu na servis, tak se na to zeptám. Ta souvislost s dvouhmoťákem mě už taky napadla, ovšem to je docela drahej špás :-( Kolik máš najeto?
 5. Škubání během decelerace

  Ještě je zajímavý to, že když pustím plyn při jízdě do kopce, tak se to neprojeví, jen při jízdě z kopce. A řekl bych, že čím prudší sjezd dolů, tím je to výraznější. Ale jak už jsem psal, projeví se to jen někdy, je to pro mě záhada.
 6. Škubání během decelerace

  Auto od začátku nemám, takže nevím, kdy to začalo. To nepatrné škubání se mi projevuje při vyšších rychlostech, někdě mezi 120 - 80 km/h. Co mě zaráží, že se tak neděje vždycky, takže těch neznámých bude víc...
 7. Škubání během decelerace

  Má to podobně, přesně jak píšeš. Zaregistroval jsem to jen při jízdě z kopce, když úplně pustím plyn, stačí lehounce přidat a je po škubání. Když vyřadím, tak se to neprojeví. Ten jev ale neregistruju pokaždý, jen někdy. Taky bych rád věděl příčinu.
 8. Dík za nabídku. V CV teď nejsem, ale až budu, mohu se teda ozvat a zastavit se?
 9. Motor je 1,6 e-HDI. Mě to logicky taky pasuje na změnu softu, protože ten byl přehrán, ale nevím, nejsem znalec. Se vzduchovým filtrem se něco děje v případě výměny palivového filtru?
 10. Ahoj, mám takovou věc. Nedávno se mi při pohodové jízdě rozsvítila chyba diagnostiky motoru. Před touto chybou jsem v průběhu několika měsíců sledoval, že autu trva víc a víc času, než nastartuje. V době, kdy se rozsvítila kontrolka chyby, tak jsem nastartoval někdy na až podruhý. Původně jsem měl za to, že je v háji baterka, ale tou to nebylo. Auto jsem dal do servisu, kde zjistili chybu tlaku paliva. Chybu smazali přehráním softu a doporučili výměnu palivového filtru. To jsem akceptoval, vyměnili celé těleso filtru (bylo poškozené, blbě sedělo a vůbec prostě předchozí servis výměnu filtru podělal). Po výměně auto startuje zase na první drcnutí, takže OK. Po výměně filtru jsem ale zaregistroval nepříjemné věci: - auto má o cca půl litru větší spotřebu - při rychlosti cca 50 km/h auto lehce cuká (kolem 2000 ot.), což před výměnou vůbec nedělalo - a co mě štve nejvíc, že dost výrazně zhrubl projev motoru - při větším dupnutí na plyn je hodně slyšet jakoby kovový ostře řezaný zvuk, který postupně utichne. Tohle mi auto dřív skoro vůbec nedělalo, navíc mám pocit, že i dýl trvá, než zabere turbo Má někdo radu, čím to může být a jak to řešit? Nemá to na svědomí to přehrání softu? Dík za pomoc.
 11. Zvuky pri jazde

  Nemáš takhle náhodou podobný problém jako jsem popisoval v tomto vlákně? https://www.peugeot-club.com/topic/110045-divny-zvuk-pri-sundani-nohy-z-plynu/
 12. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  Ten zvuk nahranej nemám. Nevím, jak to za jízdy nahrát, aby bylo něco kloudnýho slyšet, protože by to byla směs hluku od motoru, od pneu a ten zvuk není zase tak moc slyšet, ale zkusím to nahrát přes diktafon. Aktuálně mám na tacho 135tisíc, kupoval jsem to v najetých 110tisících.
 13. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  HonzaC2: Mě to na volnoběh nedělá. Slyšet ten zvuk je pouze, když při zařazené rychlosti pustím plyn, pak slyším jakýsi "klapot", pokud opět přidám plyn (a stačí fakt jen malinko), tak ten zvuk zmizí.
 14. Divný zvuk při sundání nohy z plynu

  Hmm, tak to je nepříjemná zpráva :-( A dá se říct, jak dlouho nebo kolik zhruba km se dá ještě najezdit před výměnou? Čeká mě dovča do ciziny, tak bych nerad někde zůstal viset ...
×