Jump to content
tyjo

Spojka ? Smrad ? problém ?

Recommended Posts

Zdravím všechny znalé, mám pro mě dost velký problém před vánoci, asi měsíc zpět, auto začlo vydávat od motoru zvuk, lehké pískání, jako kdyby prokluzoval klínový řemen, při přidání plynu to přestalo, zbystřil jsem, jezdil jsem dál, dnes manželka ráno odjela na nákup, vše v pořádku, pak přijela domů a odjela, přijela na křižovatku, zařadila a říkala, jako by jí zůstala spojka dole a tak jí trochu pomohla nahoru a ucitila dost silný zápach, auto hned  odstavila, přišel jsem něco cítím, prohlédl jsem vymačkal spojku, spojka jde sešlápnout lehce celkem a vypadá to že to i řadí, musím do servisu, otázka je zkusit do cca 3 km dojet nebo na odtahu, nerad bych aby mi shořelo celé auto :-( Ještě k tomu na plyn a jestli to opravdu může být spojka nebo by to mohlo být něco jiného, vizuálně v motoru vše v pořádku, rozvodový řemen, vše studené plyn nikde neuniká, olej také není nikde vidět, že by unikal nic :-(.

Máte někdo nějakou radu, nebo zkušenost, moc děkuji. Servisu se trochu bojím, on nemá každý s tímto autobusem zkušenost :-(

O nevracení spojkového pedálu se tu už párkrát psalo. Nejspíš jak nebyla spojka plně přitlačená, tak proklouzla a zasmrděla. Myslím si, že odtah je zbytečný a jezdil bych dál. Po Vánocích asi výměna spojky.

Zítra snad to bude hotové,jen mi vícero mechošů říkalo ,že nedavat sadu od Luk rep set,že byla několikrát vyndávána,udajně to jsou prý repasované sady a spojky ,že rachotily.

Spojka zůstala v záběru nebo v prokluzu? Mně když zůstala v záběru, tak jsem dojel do servisu na jedničku - startérem z místa.

:mad: a když jindy odešla táhla šaltrpáky, ale zůstala tam dvojka, tak pomocí spojky a bez řazení...

Edited by P607Olda

JJ u mě to byla spojka a hodně dalších věcí :-( Do auta za minulý rok šlo cca 80 tisíc, škoda mluvit, ale jezdím.......

Jo hochu, ceka Te asi komplet spojka vc. dvohomotaku a loziska + jestli se tam nekdo snazil narvat kvalt silou moci tak asi i oprava razeni, to v lepsim pripade, v nejcernejsi variante i oprava kvaltkufru.:fnuk

A v pripade dvouhmotaku - jestli si auto chces nejakou dobu nechat -  doporucuju kvalitni znackovy dil!