Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký univerzální nůž?


Francouz_407

Recommended Posts

V 9. 10. 2017 at 19:45, P607Olda napsal:

Prosím ještě o vysvětlení, k čemu slouží "zálesácký" pravý americký nůž. Mládí jsem strávil na táborech, a na práci s dřevem jsme si vzali správný nástroj - pilu, sekyrku.

Takže - stavba stanu? oheň - táborák? vyřezávání ze dřeva? Příprava jídla?

@P607Olda...tento nuz slouzi uplne ke vsemu. ja ho nosim na houby, mam ho v aute na pripadnou sebeobranu, obcas s nim neco nekde preseknu, preriznu (drevo, provaz), chlaba s tim uriznu (celkove do kuchyne se v pripade nouze hodi, kdyz pomines vahu, ale na titerne delani platku to neni....... da se s tim zabit a vykuchat ryba, v podstate asi jakykoli zvire, ktery jde na gril, ktery podpalim drevem, co jsem tim nozem posekal.... je to takovej univerzalni delnik akorat proste neni uplne skladnej no :D

http://www.army-surplus.cz/detail/2278433

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak mě napadlo přispět zajímavým nožem. Za poslední dva měsíce jsem ho používal denně, na práci i na jídlo...

Edit: zapomněl sem říct, že stál kilo šede. Nedám na něj dopustit!

 

fiskars.jpg

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, věci znalí odhalí tvar finky a dutou rukojeť, takže kdyby nejakej survivalista potřeboval s sebou háčky na ryby a sirky se zavoskovanou hlavičkou, tak se daj dát právě tam.

Ne, važně, akorát to pouzdro, respektive oko na pásek je fakt mizerný, bejvalo lepší!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Obnovím staré téma, vím, že je o nožích, ale lepší, obdobné téma jsem tu neviděl. Má někdo zkušenosti s "multitooly" jako např. Leatherman Rev? Budu rád za tipy na jakékoli podobné nástroje. Nyní mám Victorinox Farmer Alox, který nosím na klíčích, který je fajn, ale někdy mi chybí kleště. Chtěl bych něco ne příliš velkého, ale nemusí to být nutně nositelné na klíčích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych se v kanceláři zapíchl do židle. 

Zajímalo by mě ještě, jestli nemáte někdo tip, kde Leatherman koupit. Protože české ceny jsou oproti US docela hodně navýšené. Myslel jsem, že je to clem, ale v DE to mají za lepší ceny, ale zase neposílají do ČR. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ten nuz mam z nemecka, a cena tam byla podobna ale bal jsem se aby v cr to nebyl nejaky ****.

Podivej se na ebay a nebo se domluv d tim prodejcem, ze treba posles penize a on pak zbozi apod.... u me to tak funguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...