Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 208 1.2 Pure Tech 60Kw Active


navig

Recommended Posts

Ahojda všem.....

Tak konečně jsem se dostal na výměnu předních kotoučů a destiček......najeto 56tis.......

Oboje komplet TRW.

Žádná větší potíž nebyla,ale na zvedáku by se to jistě dělalo líp.....

Nejhorší asi bylo povolení šroubů,co drží komplet brzdič.....málo místa kolem a je to hodně utažený....a má to vnitřní TORX.

Udělal jsem si přípravek na zatlačování pístků,takže jsem je 2x vytlačil ven a pak přípravkem zatlačil dovnitř......jen pro jistotu,abych věděl,že se nezadrhávají....ale chodí dobře....

Pěkně jsem si s tím vyhrál,vše očistil,namazal….takže cca 4 hodinky.....

Zatím najeto cca 300km.....žadný problém,brzdí to líp a hlavně!!!…..ZATÍM TO NEPÍSKÁ!

Víťa

Pár Foto:

Staré brzdy....

IMG_20190912_155934.thumb.jpg.556ad0e7ce334ef9e21b44efe9114359.jpg

 

Nové......

IMG_20190912_170458.thumb.jpg.36b92d055e85b8d04e9bcd0bd42365be.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojík.....

Tak původní kotouče a destičky by jistě ještě něco najely...po přeměření měly  kotouče 20.8mm(minimum je 20mm) a destičky tak kolem 60%,což by odpovídalo podle ozzy56,že by se mohly vyměnit jen destičky a ve 100tis pak oboje.

V lednu mě čeká první STK a ty brzdy už moc hezky nevypadaly

A nejvíce mě asi vadilo to šílené pískání při každém brždění(psalo více uživatelů) a to byl asi největší důvod výměny.

Pak jsem také padl na dobré ceny dílů....kotouče a destičky celkem 1200kč,takže jsem neváhal.

Další věc je,že když jsem to auto kupoval před 2 lety jako předváděcí,tak už mělo dost ty brzdy opotřebované.S předváděcím autem se nikdo nemazlí.....

Další důvod výměny bylo to,že auto budu po té příští STK(v roce 2022) na jaře asi prodávat a v té době by to mělo zhruba kolem těch 100tis najeto a to by se mi už nechtělo před prodejem auta dělat brzdy......ted jsem investoval pro sebe a mám to v cajk.

To asi vše....

Hezký den Víťa

Upraveno uživatelem navig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahojda všem.

Tak jsem se dostal na metu 100tis km.

Podělím se tedy o zážitky, zkušenosti a provedenou údržbu.

 

02.07.2019 51374Km:Výměna gufera levé poloosy, výměna převodového oleje, výměna řemene příslušenství.

04.07.2019 51416Km:Výměna kabinového filtru a filtru sání.

08.07.2019 51654Km:Výměna zapalovacích svíček.

01.08.2019 52198Km:Oprava antikorozního nástřiku ramen a nápravnice.

12.09.2019 55184Km:Výměna předních brzdových kotoučů a destiček(TRW).Kompletní vyčištění a promazání předních brzd.

17.10.2021 92751Km:Výměna kabinového filtru a filtru sání.

 

Krom toho,co nebudu detailně rozepisovat.:

2x výměna žárovky H7 v předním světle

2x výměna žárovky na osvětlení SPZ.

1x výměna stěračů.

Olej a filtr měněn vždy na jaře a na podzim bez ohledu na najeté kilometry......cena zatím 400-600Kč a stále jen Olej 5W40 TOTAL 9000,filtr FEBI.

A při výměně oleje vždy vyndám baterii, ošetřím kontakty a dobiji nabíječkou mimo vůz. Baterie původní.

Kontrola u Peugeot Pardubice 12/2021.....Auto naprosto v pořádku.Provedena kontrola rozvodů(řemene)....Ok.

STK 1/2022.....auto bez závad.

Auto mě nikdy a nikde nenechalo.Jen při potížích se spínačkou to nestartovalo.Ale to jsem vždy nastartoval přímo přes baterku.

Problémy se spínací skříňkou jsem vyřešil svépomocí.

Veškerá údržba svépomocí.

 

Nehoda néééé vlastní vinou:

kdy mi kamioňák na parkovišti u obchoďáku 7/2018 při 34900km odřel zadek auta.......oprava provedena v Peugeot Pardubice...škoda za 37000kč.

 

Spotřeba po celou dobu užívání 4,8-5L.

Spotřeba oleje dle měrky asi 0,4-0,6L.......zatím nedolívám.Olej pouze měním po cca 9tis.

 

Takže s autem jsem max spokojen.

Teď přemýšlím, co dál........

Chtěl jsem na jaře(v létě) auto zase vyměnit......asi zase francouze(zatím koukám po P2008 a nebo R.Megáne)...ale nevím.

Auta nejsou, ceny jdou nahoru.....

A spotřeba auta při dnešních cenách benzínu je super.

Takže přemýšlím, jestli vyměnit zase za nějakou předváděčku bez počátečních investic a nebo vrazit nějaké peníze do 208 a nějaký rok ještě jezdit.

Já osobně beru nájezd auta nad 100tisíc jako začátek oprav, výměn a investic.....ale zatím počítám jen rozvody, svíčky.....

Hezký den všem.

 

IMG20220312142257.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buď to vyměníš zavčasu pokud má auto ještě nějakou hodnotu a budeš mít novější povoz bez nutnosti velkého servisu,  nebo budeš jezdit dál a servisovat a pak to prodáš za nízkou cenu -- takže investovat najednou do novějšího a být relativně v klidu, nebo investovat do údržby staršího auta po menších částkách :myslim, ale peníze to bude chtít tak jak tak..., někdy je lepší první varianta, někdy ta druhá, to si musí rozhodnout každý sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těžko říct, protože každý jsme jiný..., podle mého názoru to jede nic moc, já bych si koupil tento motor jedině s turbem--a to nejsem žádný divočák, ten 60 kw motor máme v rodině ve 208 i v Opelu Crossland, má ho starý děda a nadává , že si měl koupit silnější motor 😉, ve městě pro dva lidi asi OK, ale musíš ho točit..., a ten zvuk vysavače při jízdě 😯

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojda....

Tak za mě.....motor pro tohle autíííí je dostačující.

Jasně, není to žádný závoďák, ale na dojíždění do práce je to ideální.

A rodinný nákup s manželkou,2 dětmi a plným kufrem je u mě také bez problému. Je jasné, že plné auto je cítit, ale dá se to.

Před peugeotem 208 jsem měl megána kombi s motorem 1.6 16V 81Kw(spotřeba  6.6-7L).......a to auto rozhodně o moc líp nejelo, bylo těžší.

A když jsem sedl do 208,tak mě překvapilo zrychlení......to jsem u megána neznal.

Ale zase jsem si zvykal na slabé brždění motorem.....

Tento motor v 60Kw verzi si ale už neumím asi představit ve větším autě....třeba 2008.To už by asi chtělo 1.2 ale s turbem.

Zvuk nehodnotím........je to prostě 3.válec.Dost se ztiší po zahřátí.

 

A co se týče koupě auta......asi více preferuji nákup dalšího zánovního. A starší prodat, dokuď má větší hodnotu.....míň se pak doplácí.

A je znát,když do zánovního nemusíte nic investovat......o nic se starat.Jen běžná údržba a kontrola. Žádné čepy, tlumiče, výfuk.......atd.

U ojetiny vlastně člověk neví, co ho čeká a kolik ho to bude stát.

Dnes vím...cca po 5 letech,že se mi koupě zánovní 208 vyplatila.

 

Hezký večer.

Víťa

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahojík všem.

Tak jsem se po cca 6měsíčním rozhodování rozloučil se svojí 208čkou. Díky všem za rady ohledně mé 208.

Při rozhodování jsem měl několik kritérii:

  • Cena i s výkupem 208 na protiúčet  cca 400tis.
  • Nejraději zase francouze.
  • benzínový motor.
  • Skladovka, ať tak dlouho nečekám.
  • Výkup mé 208čky na jednom místě.

Osobně jsem otestoval 4 vozy okolo 400tis Kč. Všechny nové, předváděcí.

  • Kia Stonic...........398.900 Kč
  • Peugeot 208......410.000 Kč
  • Fiat Tipo.............395.900 Kč
  • Renault Clio........387.500 Kč

Ceny jsou již po všech slevách, bonusech, akcích a pod.

Žádna, jiná auta mě jinak nezaujaly...nebo byly špatné v recenzích, byly drahé. Škodovka, koncern mě již hodně let neoslovuje.

V užším výběru už zůstal jen Peugeot 208 a Clio V.

Stonic, Tipo.....Velká auta...ale na úkor chudé výbavy, slabých motorů, velmi levně vypadající interiér a laciné plasty, základní barevné odstíny bez metalízy, horší v testech, recenzích........

Vyhrál Renault Clio V.

Největší přednosti Clia V oproti Peugeotu 208:

  • Mnohem lepší a bohatší výbava. 
  • O cca 25tisíc nižší cena.......hlavně díky výkupnímu bonusu z ceny nového vozu.....30tis....jen u Renaultu.
  • V Cliu o dost více místa, lépe využitý vnitřní prostor a o hodně více místa vzadu.
  • Motor: -Rozvodový řetěz.

                      -nepřímé vstřikování, takže méně karbonu.

                      -není filtr pevných částic.

  • Pro mě líbivější vzhled.
  • Levnější náhradní díly.
  • Přehlednější, jednodušší ovládaní.
  • Tovární záruka Renault je 5let a nebo 100tis.Km.
  • Levnější servisní prohlídky.
  • Ač jen 67 kW, tak pocitově stejné jako 74kW u 208.
  • Prodejce Renault :-Lepší přístup k zákazníkovi.    

                                         - Ochota a znalosti prodejce.   

                                        - Férová výkupní cena za 208.             

                                         -Výkupní bonus.

  • Clio V......5 hvězdiček v testech bezpečnosti.

 

 

Nevýhoda Clia V:

  • Sprosté slovo ve znaku.......🙂

 

I v přímém testu dopadlo i pro mě lépe Clio.

 

 

Zde moje nové Clio......snad se nikdo neurazí.....

 

1568038858_IMG20221017102945-kopie.thumb.jpg.d611530fe2a572ccc04c64f2a74364da.jpg

 

Zatím najeto cca 300km a naprostá spokojenost.

Takže děkuji všem za těch 5,5 let s 208čkou,za rady ,postřehy.....

Kdyby někdo chtěl něco vědět.........třeba výbavu a pod.........stačí napsat.

Díky všem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen doufám že tím že jsi přesedlal na jinou značku na nás nezanevřeš.  Je to bohužel známá věc že Peugeot v poslední době jde až moc se zeleným proudem ale tím proti naturelu českého zákazníka a troufnu si napsat že třeba v segmentu LUV si svojí strategií uřízli pod sebou větev dokonale. A ani v jiných segmentech to není o moc lepší. Bohužel pro lidi se lvem v srdíčku je to těžké období a jen tak se to asi neotočí. Ale tak tahle komunita je známá že o autech je to tady až na druhém -třetím místě a nejdůležitější jsou lidi který to tady dělají takový jaký to je a těm nezáleží na tom jestli jezdíš se lvem, slepicí nebo pičkou na kapotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...