Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena batérie


Peugeot 508 SW

Recommended Posts

nejde jen o kapacitu a startovací proud ;) Ale aby to byla L3 AGMka.. nedávno se mi dostala pod ruce 508, kam narval někdo sice 720A 72Ah od Meyle baterku, ale klasiku EN a auto neustále mělo problém s jednotkou udržování napětí a rozsvicelo service a info na displayi na budíkách.. po výměně za origo L3 zcela bez problému :) 

Jinak to zapínání po 30 sec typuji že máš 508 před face s RT6... takže aktualizace softu buď pomůže nebo ti odchází jednotka rádia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autobatéria Maxgear 12V, 88Ah, 800A, + P - 85-0014 takuto baterku tam mam teraz. Neviem naco tam byvali majitel pchal takuto baterku 😩. Takze jednoznacne mam kupit taku s agm aj ked nemam star stop system?

Upraveno uživatelem Doberman
Zmenšeno písmo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 5. 10. 2019 at 11:30, MJSytic napsal:

@Kudas můžeš, ale pokud nevypneš to "inteligentní" dobíjení, tak se jí pravděpodobně zkrátí životnost. V diagnostice myslím ta 77Ah v nabídce není, tak jsem nechával 70Ah :myslim

V diagnostice je možnost dát 75Ah, nastavil jsem to tam včera, tak uvidím.

Když sis nechával vypínat to inteligentní nabíjení, měnil si i ten typ alternátoru v BSI? Nebo si jenom změnil typ baterie v jednotce nabíjení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Doberman Pokud s autem nemáš problém, tak tam nech tu baterku, co tam máš. Ona nějaký čas vydrží. Až umře, tak pak kup AGM, která tam patří. Ve tvém případě ne kvůli Stop/Start, ale kvůli jednotce "inteligentního" dobíjení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ten standardní? Protože nekontrolovaný alternátor bohužel v nabídce není :)

Mám tam na výběr:

  • řízený,
  • řízený 2. generace,
  • standardní
  • a pak myslím ještě buzený? 

Asi marně doufám, že po téhle změně začne hned po nastartování topit ten elektrický předehřev topení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem sem ten návod někam dával. Postupoval jsem podle návodu z jiného fóra.
První krok: 
v řidící jednotce regulátoru napětí "Battery charge status unit" dojít cestou : Battery charge unit-BECB nebo BECB gen2 (podle roku výroby auta)-repair-configuration with disp.parameters-configuration...a tady nastavit: velikost akku, já jsem měl 70Ah, vozidlo bez StartStop systému, já ho nemám, a přesto jsem měl od výroby nastaveno že ano ??? typ akumulátoru na FLUID, což je klasická tz.zalévaná baterie s tekutým elektrolytem 
Druhý krok: 
v BSI nastavit typ menežmentu nabíjení...cesta BSI-repair-configuration-manual configuration-vehicle configuration-engine-v okně "Type of managment of the controlled alternator" nastavit hodnotu "NON CONTROLLED ALTERNATOR" ... a tím jsme dali řidící jednotce informaci ať nechá nabíjet klasicky se standardním napětím bez snižování napětí.

Elektrický předehřev by měl fungovat každopádně, ne? :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle tohohle jsem postupoval, odkaz od tebe je na třetí straně. :) 

Ale tím, že mám Diabgox česky, tak nevím zda Type of managment of the controlled alternator" nastavit hodnotu "NON CONTROLLED ALTERNATOR"  odpovídá Typ alternátoru = standardní :) 

Předehřev funguje, ale když stojím na místě, tak topit nezačne, ale když se s autem rozjedu, tak během 30s už cítím vlažný vzduch. Ono to bude asi to samé jak když dám teplotu a ventilátor na max, když jedu tak to fučí co to jde, ale když zastavuju, tak pod 10 km/h to začne foukat méně. Nicméně to jsou detaily. 

 

IMG_1171.thumb.jpg.5854357e4f471fd58f50030400fee609.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MJSytic napsal:

@Doberman Pokud s autem nemáš problém, tak tam nech tu baterku, co tam máš. Ona nějaký čas vydrží. Až umře, tak pak kup AGM, která tam patří. Ve tvém případě ne kvůli Stop/Start, ale kvůli jednotce "inteligentního" dobíjení.

Objednal som sa do Peugeotu, daju aj novy soft a pozru aku baterku tam treba a ako je pozapine to dobijanie. Auto mi robi taku vec, ze po zapnuti kluca sa niekedy radio zapne po cca 30sekundach. Zevraj moze odchadzat RJ radia, zato chcem vyskusat nahrat novy Soft a dat do poriadku tu baterku, ci nie tam je pes zakopany.

Upraveno uživatelem Doberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to prubnul, dal tam ten standardní alternátor. 

Po startu začalo tak do minuty topit přídavné topení, takže super. Měl jsem diag. napojenou celou cestu domů z práce, po startu dobíjela tak minutu cca 16A, tak se to ustálilo na cca 6A a ke konci (cca po 15 min) 3A. Když jsem stál na semaforu, tak to občas pokleslo, ale minimálně tu 1A to tam tlačilo furt. Škoda, že jsem neměřil než jsem to nastavil, aby bylo srovnání 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba merat nabijacie napätie, nie prud. Ma sa drzat zhruba okolo 14,4 V. Ak kolise medzi 13-16 V (typicky pri brzdeni motorom moze dosahovat tych 16 V), tak sa nejedna o konstantne nabijanie, ale o riadene / "inteligentne".

Upraveno uživatelem slimboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napětí na baterii bylo celou dobu mezi 14,4 - 14,7V. Nicméně voltmetr v zásuvce ukazoval od 14,1 do 14,3V. Před změnou bylo v zásuvce stabilně 14,3V. 

Nicméně dal jsem zpět v BSI možnost alternátoru na řízený 2. generace, protože ten standardní generoval chybu B16031C Závada dobíjení alternátorem. Průběh napětí a proudu plus mínus stejné.  

Upraveno uživatelem Boym
doplnění příspěvku o další měření.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som to podľa toho citroen fóra pozeral na diagnostike na 308 a nevedel som ktorú možnosť zvoliť aby mi to fungovalo ako obyčajné - nie riadené dobíjanie, ale z tých možností mi ani jedna nepripadala ako tá čo zodpovedá "NON CONTROLLED ALTERNATOR", tak som to radšej nemenil. Mám iba vytiahnutý konektor s káblikom z alternátora, cez ktorý ide to riadené dobíjanie. Generuje to síce tiež nejakú chybu, ale inak mi napätie skáče aj pod 13 V, takto sa drží nad 14 V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Bol som v Peugeote, dali najnovsi soft 2.86, ale neskore zapinanie radia to vsak nevyriesilo. Pozreli aj aka baterka tam ma byt podla VIN, je to EF-L3 70Ah 720Ah, zevraj tam nemusi byt AGM. Napiste mi aku odporucate s tymito parametrami, najlepsie od vyrobcu EXIDE. Vartu, Bosch a Banner nechcem.

Dikicko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak z toho nejsem chytrý...Mám 2,0BlueHdi po FL, se Start-Stop. Baterku jsem měnil na podzim. Byla tam ještě původní PSA AGM. Měl jsem už koupenou Vartu EFB, kterou jsem tam dal. V zapalovači mám voltmetr a při jízdě to dobíjí striktně 14,3 - 14,4 V bez ohledu na jízdní režim.  Chápu to tak, že pokud bych měl nastavené řízené dobíjení, tak při brždění motorem to bude dobíjet třeba  16V a celkové to dobíjení bude kolísat podle jízdního režimu. Nebo se pletu? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě ano. Těch článku o tom je na webu spousta, ale tak třeba jeden takový tady. Každopádně ta elektronika by měla i vyhodnocovat úroveň nabití baterie, takže pokud je baterka vybitá, mělo by to nabíjet, co se do ní vejde. Ale jakmike to zjistí, že je baterka nabitá, začne to šetřit. To je pak pro obyč baterku smrt a po roce provozu se začne hroutit :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   Články o dobíjení aut se Start/Stop systémem jsem četl a chápu to tak, že se při bržděním motorem se baterka dobíjí i třeba 16 volty. Z toho mi vychází, že pokud mi to dobíjí stálým napětím 14,4 V, tak řízené dobíjení nemám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...