Jump to content

Výmena batérie

Peugeot 508 SW
 Share

Recommended Posts

Povolis komplet kabelaz na baterii, nic narocne len nic nerob silou, vsetko ide krasne, len s rozumom. Nemas co pojebat, netreba ziadne svetlo dole, vyzera to komplikovane ale cely kablovy zvazok s poistkami co je na baterii, pojdu von ako cely zvazok, 2/3 konektory sa odpoja a ide to. Najdolezitejsi je klud, z naradia potrebujes len vidlicove kluce

• 3 weeks later...

Nehlásí. Nech si jí změřit. Na jaře to bylo např. součástí jarní prohlídky v Peugeotu ;)  Horší kondice baterky způsobuje rychlejší zapnutí "eco módu". To je asi jediný indikátor, který tam bez měření je :myslim 

jojo, nechej si ji změřit zátěžákem, ale ani to bohužel nevylučuje, že tě baterka zradí z hodiny na hodinu, většinou se baterka řeší, až když motor málo točí, nenastartuješ atd., není marné ji před zimou a po ní nabít v případě, že málo jezdíš

• 3 weeks later...

Tak mne baterka prdla tiež celkom náhle, dnes ráno som nenaštartoval :bojim Pekný vianočný darček. Avšak dala o sebe už vedieť že sa niečo deje, ale nemyslel som že to bude mať taký rýchly priebeh. Cca pred týždňom sa mi pri štarte zresetoval čas a dátum. Tak 3 dni dozadu prestalo fungovať natáčanie svetiel do zákruty, ale táto chyba sa neobjavila vždy po štarte, práveže po dlhšej jazde sa objavila a potom ráno bolo všetko zase OK. Včera už to natáčanie prestalo fungovať uplne a vrátane automatického nastavenia výšky svetiel, tak som to prikladal tomu že niečo prdlo, alebo zoxidoval nejaký spoj, no dnes ráno nažhavilo a asi po pol otočke motora všetko zhaslo. Ďalší pokus o štart takisto neúspešný, sprevádzaný resetom hodín a rozsvietením pomaly celej prístrojovky, engine damaged a podobné hlášky... Takže baterka je mrtvá :bacha

Inak ako spomínal Peugeot 508 SW, tak aj mne klakla presne 5 rokov od dátumu výroby (tolerancia pár mesiacov)

Edited by loque

Hmm, tak to mě chlapi celkem strašíte. V poslední době pozoruji rychlé zapínání economy módu - když zapnu rádio ve vypnutém autě, skočí to do economy třeba po minutě. Jezdím dost po Praze krátké trasy, tak je to možná na baterku náročnější:(

V únoru mám jet do Peugeotu na pravidelný servis, tak jim řeknu, ať to zkontrolují, ať mě to nikde nenechá...

Mám auto ještě v záruce (na 5 let / 100k km), ale předpokládám, že v rámci záruky mi baterku asi nevymění? Nebo má smysl to požadovat?

Doporučil bych baterku občas nabít. Stačí si spočítat, kolik je toho hlavně teď v zimě zapnutého a ono toho moc na nabíjení baterie moc nezbyde. Zkusím to změřit u sebe, až bude větší zima.

Edited by Agrafik

On 17. 11. 2016 at 11:25 AM, ozzy56 said:

podívej se na Youtube, nabeton tam je výměna baterky na 508

Hledám, pátrám a nikde jsem nenašel ani na youtube ani na tomto fóru postup , jak vyměnit baterii u Peugeot 508. Koukám do manuálu i tohoto vlákna, ale hlava mi to prostě nebere. Nemáte někdo odkaz na foto nebo video s postupem?