Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezpečnostní šrouby


Klemoň

Recommended Posts

Ahoj všem zkušeným.

Vím, že se na toto téma už napsalo dost, ale vesměs staršího data.  :(  (vše jsem si pročetl)

Můj dotaz zní - jak je to s kvalitou nyní koupených šroubů ?

Proč se ptám - ve starých tématech si hodně lidí stěžovalo , že se origo šrouby sypou (válečky) a toto mi při koupi mé 308 v roce 2011 potvrdili i u Domanského. :bacha

Pořád je to tragédie ???  :myslim

Koupil jsem origo kola Peugeot  OXYGENE a k nim dostal tyto bezpečáky. Nerad bych ale zůstal stát někde u silnice s prázdnou gumou a urvaným ořechem. :o

Díky moc za zkušenost.

P1080889-máznutý.jpg

1608816980-380x300.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám je cca 10 let a bez problému. Při povolování a utahování si dávám pozor a klíč na kola držím vodorovně a mírně přitlačuji ke kolu. Když dávám auto do servisu, tak jsem vždy u toho a většinou tyto šrouby povoluji a utahuji sám. Nenechávám je to dělat vzduchovou pistolí. 

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotahovací moment kolových šroubů u ALU disků je cca 90Nm, lidi to většinou rvou do bezvědomí a pak se diví, že šrouby nejdou povolit, asi se bojí, že by jim odpadla kola či co :)

z praxe--tři šrouby na kole dotáhni na 90 a ten bezpečnostní na cca 50, ale hlavně!!-- při povolování-dotahování nasaď správně na bezp. šroub tu hlavici...,v pneuservisu nenechávej dotahovat bezp. šrouby servisákem, našroubuj a dotáhni sám

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi za reakci.

Budu se řídit vaším "manuálem" ;)

Respektive borci co k nim jezdím jsou v pohodě , s nima se dá domluvit. Instrukce o rovném nasazení pistole si ohlídám vždyť tam jezdím jen 2x do roka - tak to mne přetrpí :bacha

A navíc bych řekl, že mají utahovák na pistoli nastavený na měkko, protože co je pozoruji, tak každé kolo dotahují následně křížákem ručně ještě tak o 1/4 otáčky minimálně.   A to už si udělám na cit sám.

O síle utahování (a povolování) kol už něco vím. Očistec z plecháčů na P405 mne proškolil :papa

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to znám - blba abys v servisu hledal mikroskopem že :bacha

Takhle mi servisovali Volvo v opravdu značkovém servise a když se udělal motor , tak první jejich dotaz byl : kdo a kdy vám měnil olej a filtry.

Na mojí odpověď - Vy a před 3 měsíci čuměl jak vyoraná myš. :myslim

Mělo mne varovat už jen to, že mi kolega oznámil, že by ho moc zajímalo, jak mi vyměňovali brzdovku, když jsou všechny 4 odvzdušňováky zarezlé asi 300 let :grr.

3 Volvo a Peugeot.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá tedy - vycházejme z toho že se KRADOU.

Láďa a s ním Ozzy tvrdí, že to mám risknout a že mi vydrží.

Mě jde jen o to, aby mi nezařval ořech po 4 použitích a neničil jsem si kola za 14 000 vrtačkou - to si radši za 800,- koupím nové šrouby !!!

To je to co mne zajímá - a kola se kradou protože na svini nenarazíš  :bojim

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
V 24. 9. 2016 at 22:48, Klemoň napsal:

Ahoj všem zkušeným.

Vím, že se na toto téma už napsalo dost, ale vesměs staršího data.  :(  (vše jsem si pročetl)

Můj dotaz zní - jak je to s kvalitou nyní koupených šroubů ?

Proč se ptám - ve starých tématech si hodně lidí stěžovalo , že se origo šrouby sypou (válečky) a toto mi při koupi mé 308 v roce 2011 potvrdili i u Domanského. :bacha

Pořád je to tragédie ???  :myslim

Koupil jsem origo kola Peugeot  OXYGENE a k nim dostal tyto bezpečáky. Nerad bych ale zůstal stát někde u silnice s prázdnou gumou a urvaným ořechem. :o

Díky moc za zkušenost.

 

 

@Klemoň Dobrý den. Koukám na váš příspěvek a chci se zeptat zda ještě máte ten ořech. Děkuji za odpověď Adam

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Necituj obrazky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Aidam88 napsal:

Koukám na váš příspěvek a chci se zeptat zda ještě máte ten ořech.

Mám celý set , tedy : Bezpečnostní šrouby 4 kusy + ořech. Samozřejmě použité .   :papa               A vyměním za čokoládu zn. Studentská pečeť   :roker

Koukám, že Péťa dal lajk, tak ještě doplním :  Hádej proč je mám k dispozici ???  Protože už jim nevěřím . . . .   Ale za čokošku, proč ne  🙂

Upraveno uživatelem Klemoň
Názor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...