Jump to content

Modre podsvietenie interieru Peugeot 307

ALFWORKS
 Share

Recommended Posts

Ahojte,

Tak po 4 dnoch prace mam dokoncenu zmenu podsvietenia interieru vo svojom milacikovi :mrk

Originalna oranzova farba ma nijak nenadchla, tak som sa rozhodol to zmenit... :cool:

Ked niekoho nieco zaujima, ze ako nato, tak rad poradim :papa

Fotky: ... holt bez blesku a stativu sa tmavy interier blbo foti :myslim ...

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

[upravil dne 30/12/05 ALFWORKS]

2 VIP3R: ... hmm.. neviem ako je to na 406... ale podla mna tie rafiky okolo budikov netreba dat dole :myslim

Teda este som sa nestretol so ziadnym tachacom (a rozobral som ich kopu :D ) na ktorom to bolo treba dat dole aby si sa dostal k folii... :myslim

A ta cervena farba je predpokladam zo spodnej strany.. vsak?.. niekedy tam vsak byva este nato natiahnuta priesvitna folia, takze je to cele akoby viac vrstvove... a take prerobit je celkom problem :myslim

Este jedna pikoska: Na originalne CD radio som spotreboval 22 diod :o:o:o

Ti blazni podsvecuju kazde tlacitko zvlast :o

Na budiky+ obidve displaye+ tlacitka na dverach a digi klimatizaciu som nespotreboval tolko:D :mrk

:papa

Původně zaslal: ALFWORKS

Teda este som sa nestretol so ziadnym tachacom (a rozobral som ich kopu :D ) na ktorom to bolo treba dat dole aby si sa dostal k folii... :myslim

Jojo, u 605 to takhle je.

Nechtěl bych radit špatně pro 406, ale my to máme tak, že to chce jemně chytnout prstama (tak na 3 místech na tom středu ručičky) a opatrně vytáhnout. Opatrně a více prstama protože to drží na teňučké jehle.

Tak to je fakt mazec a jsem rád, že se do toho někdopustil :super

Prosím Tě, poraď, jak na to.

Ta oranžová folie je i na klimošce a pod středovým displejem? To jsi ji sundal a na místo řárovek jsi dal jen modré diody? A musí se nějak upravit, kvůli rozptylu světla?

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: ALFWORKS

Jojo, u 605 to takhle je.

Nechtěl bych radit špatně pro 406, ale my to máme tak, že to chce jemně chytnout prstama (tak na 3 místech na tom středu ručičky) a opatrně vytáhnout. Opatrně a více prstama protože to drží na teňučké jehle.

Ahaa.. takze vy hovorite tu o rucickach???.. tak jasne.. tie treba dat dole!!!!.. ale POZOR..

Takto to spravte:

Kym su nasadene rucicky, tak ich jemne potocte az na doraz - na 0. niekde mimo zorneho pola si poznacte, ze kde ta rucicka presne stala.

Potom rucicku otacajte PROTI smeru hodinovych ruciciek a spolu s otacanim ju aj tahajte von.

NIKDY netahajte len smerom hore, lebo mozete vytrhnut vrch servomotorceka a vtedy je to v prdeli :myslim

Nasadenie funguje jednoduchsie.. proste to tam jemne natlacite spat a znova proti smeru to nastavite tak aby doraz bol tym smerom ako ste si to naznacili :papa

HLAVNE POMALY A OPATRNE !!! - toto je ta najhorsia cast z rozoberania tachometra.... :)

Původně zaslal: Antares

Tak to je fakt mazec a jsem rád, že se do toho někdopustil :super

Prosím Tě, poraď, jak na to.

Ta oranžová folie je i na klimošce a pod středovým displejem? To jsi ji sundal a na místo řárovek jsi dal jen modré diody? A musí se nějak upravit, kvůli rozptylu světla?

Tak ako pises.. oranzova folia je nalepena na obe displaye.. treba ju opatrne dat dolu...

Potom musim pouzit nejaku mliecnu foliu : napriklad sa da pouzit biela PVC folia a este ktomu das zozadu priesvitnu tvrdu foliu... hlavne to treba otestovat ako to vladzu tie diody presvietit...

Mne to cez den svieti dost slabo :(.. ale to je aj tym, ze modra nieje taka vyrazna farba ako oranzova... vecer je to velmi prijemne :super

Klima - Tlacitka su podsvietene len jednou ziarovkou!!.. takze 1 dioda mi to nevladala podsvietit - takze som spravil do polkruhu okolo tlacit spolu 5 modruch diod + 2 na display.

Na horny display idu 3 diody.

Radio - ziadny problem, len je tam 22 diod :o:o:myslim

Tacho - ked chcete cele modre, tak je to bez problemov, ked chcete mat cervenu rucicku, tak je to horsie.. :myslim

Tam su 3 diody na jeden budik - a tie svietia aj na rucicku.

Takze treba oddelit napriklad ciernou izolackou osvetlovanie budika a rucicky. Potom tam pridat dalsiu diodu - ale musis tam pridat aj zvlast odpor a natiahnut to od hlavneho vedenia pre diody :)

Mne pritom vznikol zaujimavy efekt - z modrej sa prelina rucicka po svojej dlzke do cervenej.. :mrk

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Původně zaslal: Crack

ALFWORKS:musím ti to pochválit,máš to fakt pěkný:super přemejšlel sem taky že bych z oranžový udál červenou,ale vůbec se mě do toho nechce:bojim

Crack - pokud to uděláš a bude to vypadat slušně, tak máš ve mě zákazníka :papa

Bohousi, myslel jsi nejak takto?

718_8.jpg

:D:papa

2ALFWORKS: pekna prace :super

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Vvitty - kde jsi to vzal ty provokatére ??? :o:o:o

ty to tady moc nectes, priznej se :D

:papa:mrk

hledej, hledej... treba tyto prispevky:

jak vytrhnout velrybe... ale ne, co to povidam, \"jak rozdelat pristrojovou desku\" by oni

\"Palubka na 309 - verze I.\" by vvitty

\"red lighting\" by Hics

a jeste jeden pro radost, to kdyz je lvice napapany :D

718_7.jpg

Původně zaslal: oddie

Vvitty: nech už ty vykopávky a koukej něco konečně udělat s tou 306 ;):P

zdravicko, oddie :papa

rad bych, rad, ale stoji to na potrebe stejnych budiku, nechce se mi delat nevratne zmeny zrovna na tehle 306, na to mi ho prijde skoda... a AKCZ mi svoje pujcit nechce :myslim:D

asi na jare zacnu objizdet bazary a shanet nahradni budiky, jestli bude cas :D

vsak vis, na 309 jsem jezdil mesic na tech od Tebe a pocitam ze tady mi to zabere taky tak.... nerad nekam specham