Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Život a práce v Kanadě


Recommended Posts

Odesláno

Vždyť už se to traduje v pohádkách.... Honza zbalil uzlík buchet a vyrazil na zkušenou.... to není žádná novinka.... takže jednoznačně tuto šanci využít !!!

Odesláno

 

Take na zapade navstevuji prislusnici kriminalni sluzby soukrome prostory za ucelem odstranovani nezadoucich vlajek v okne?

Ale pry si tady muzem vyvesit treba Cinskou, ta jim nevadi.

Odesláno (upraveno)

U nas byli vcera .... vysledkem je nazor dostavivsich se policistu ze za Tibetskou vlajkou by se mohl skryvat terorista a proto tu nesmi byt, zatimco za Cinskou vlajkou nikoliv a tak ta muze na okne klidne viset. Kde ja to jen naposledy videl... hmmm, asi prvni maj v '89 nebo tak neco.

Upraveno uživatelem Vvitty
Odesláno

Předpokládáš bohužel špatně. Mimochodem krabice vyskládané v okně o kus vedle ani mnohde stažené žaluzie jako bezpečnostní riziko nevyhodnotili.

Zato před hotel do oblasti uzavřené pro každého běžného občana si naváželi vítače s čínskou vlajkou....

Odesláno

Viděl jsem na FB, dost zvláštní přístup policie. Asi bych je hnal, ale nevím jaký bych měl úspěch.

Odesláno

No v Kanadě zrovna nepracuju ale zkušenosti říct můžu. Jestli máš možnost odejít za lepším vydělat nějaký kačky ať třeba na hypotéku, pro rodinu nebo jen tak do foroty udělej to. Nehledě na to že získáš rozhled a jazykovou schopnost. Jestli že si Česká Republika/České firmy neváží svých zaměstnanců a berou jen jako číslo v seznamu nemůže se nikdo divit že mladí vezmou lákavější nabídku jinde. Já svou nabídku dostal využil jí a poznal jak to chodí jinde, skoro bych řekl že i jednodušeji. A hlavně si mě tady váží protože mám praxi, zkušenosti, certifikáty apod. 

 

to olda: Jestliže ten kdo odejde za prací do zahraničí a platí tam řádně daně je podle tebe ekonomický migrant tak já sem asi čínskej papež. Jak sem psal výše až si česká republika bude a začne vážit svejch lidí možná přestanou brečet že je nedostatek. A místo toho aby ty hlavy pomazaný něco udělali radši přemejšlej jak do ČR přitáhnout lidi z ruska, ukrajiny, syrie apod protože u nás jich je nedostatek....

Odesláno

Mě by právě zajímalo, jestli měli povolení k prohlídce. Příště vyskládat krabice se vzorem tibetské vlajky nebo potisk na žaluziích

Odesláno (upraveno)

Vzhledem k tomu ze majitel objektu, resp. ostraha placena majitelem, je dovnitr pustil tak je dotaz na povoleni k prohlidce irelevantni... Tezko rict co by se stalo kdyby se tam hned objevila znovu, kolegovi vyhrozovali at to radeji nezkousi...

Upraveno uživatelem Vvitty
Odesláno

Tak to je dobré zastrašování. Kam to tady spěje. To skutečně budu muset zvážit zda na stará kolena nepůjdu o dům dál. A může mi klidně někdo vyčítat, že jsem vystudoval za jeho peníze. :)

Odesláno (upraveno)

vim proč lidi  jezdi  za praci  na novy zeland ci australie , ale kanada ?( myslím všeobecně   tady je jasné že  znamosti )

 

jinak ja mám nazor , že pokud je možnost  tak cestovat ,at už za prcí  ci za skušeností  , dokut do jde 

vratit se dá vždy , vycestovat to musí mít člověk kuráž 

 

ps a už nekomentujte polituku v praze , co si  český lid zvolil to má ( ja mám nazor , že  bez  číny by měla praha o polovinu méně turistů, proto jim tak lezou do ... ) 

Upraveno uživatelem barenst
Odesláno (upraveno)

No v Kanadě zrovna nepracuju ale zkušenosti říct můžu. Jestli máš možnost odejít za lepším vydělat nějaký kačky ať třeba na hypotéku, pro rodinu nebo jen tak do foroty udělej to. Nehledě na to že získáš rozhled a jazykovou schopnost. Jestli že si Česká Republika/České firmy neváží svých zaměstnanců a berou jen jako číslo v seznamu nemůže se nikdo divit že mladí vezmou lákavější nabídku jinde. Já svou nabídku dostal využil jí a poznal jak to chodí jinde, skoro bych řekl že i jednodušeji. A hlavně si mě tady váží protože mám praxi, zkušenosti, certifikáty apod. 

 

to olda: Jestliže ten kdo odejde za prací do zahraničí a platí tam řádně daně je podle tebe ekonomický migrant tak já sem asi čínskej papež. Jak sem psal výše až si česká republika bude a začne vážit svejch lidí možná přestanou brečet že je nedostatek. A místo toho aby ty hlavy pomazaný něco udělali radši přemejšlej jak do ČR přitáhnout lidi z ruska, ukrajiny, syrie apod protože u nás jich je nedostatek....

 

Speciálně tvůj příspěvek ukazuje, jak marná je to diskuse.

Ekonomický migrant je ten, kdo migruje (mění působiště dlouhodobě či na neurčito) z ekonomických důvodů.

Přitom v tomtéž příspěvku píšeš "vydělat nějaký kačky ať třeba na hypotéku, pro rodinu nebo jen tak do foroty". takže motivem jsou ekonomické důvody.

Už se mi nechce odpovídat na takové argumenty, kdy si sám protiřečíš, proto nic nepíšu.

 

 

Džůny: vypadá to, že sis touto otázkou pěkně naběhl. Tolik zkušených lidí ti radí, abys vycestoval, přitom málokdo z nich opravdu vycestoval. Tak hodně štěstí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odesláno

Olda: Ano, tak jsem ekonomicky migrant a co? Pracuju, odvadim dane, prinasim neco do systemu a vydelam si nadstandart o cemz se mi v CR ani nesni. A vis co, sem na to hrdej. Jinak ja si svuj cil splnil vydelal sem si na hypo, to byl jediny duvod proc sem sel ven. Protoze ono z 25000 cisteho, s rocnim ditetem se usetrit na hypo moc neda. Ale to je jina..... 

Odesláno

almanil: Vyjel sem sam. Diky tomu ze mam super smeny 7/7 a firma mi plati letenky domu tak vzdy jdu dom. Jsem v Norsku, je tu krasne, draze, i kdyz v pomeru na norsky platy bych rekl ze to odpovida. Jinak rodinu sem zatim neplanuju vzit  uz kvuli par aferam. Sice mistni rikaj ze je to zkresleny ale nikdo o tom neche moc mluvit. 

Odesláno

Oldo a kam jsi vycestoval Ty? Pokud tedy maji  radit pouze ti kdo to znaji z vlastni zkusenosti...

 

PS: Asi ctu jinou diskuzi, ale vidim rady "zkus to a po par letech se rozhodni kde se citis lepe, kdyz mas tu moznost" nez "zabal kufry a uz se nevracej".

Odesláno (upraveno)

Dobrá otázka. Byl jsem na krátkodobých pracovních pobytech, ve Švýcarsku a v Jižní Africe, vyslán svou firmou. O vycestování jsem nikdy neuvažoval, neměl jsem takovou potřebu peněz (možná jsem měl jen malé požadavky na peníze).

 

A protože vycestování považujete za úspěch a dobrou věc, tak vám přeju, aby vaše děti, po dosažení 20 let, až se budou moci samy živit, vycestovaly někam daleko, Kanada, LA atd. Předpokládám, že je k tomu vedete, když je to tak bezva.

Vlastně, proč jste všichni nevycestovali, ti, kteří to tady doporučujete? (psát příspěvek do fóra je něco jiného, než to všechno zařídit a tam začínat z nuly).

 

Co se mne týká, nemusím zažít to, o čem slýchám. Pan H - syn vycestoval po vystudování, našel si v USA manželku, takže sem jezdí max. jednou za rok, stojí to dost peněz, a když se prarodiče mají přijet podívat na miminko, tak letenky stojí několik tisíc (teď se strefujte, jak levně se dostanete do LA!!!) a hlavně mnoho hodin cestování, což po 60-ce není sranda. Děti neumí česky, takže si s nimi prarodiče popovídají hezky anglicky - pohádky, hry, písničky, rozhovory.

Paní K má dceru v Londýně, ta tam svedla šéfa (není evropan), rozbila mu mladé manželství, takže paní K. (povoláním uklizečka) jezdí občas do Londýna autobusem hlídat děcko. Taky bezva víkendy.

Paní M měla dceru v Irsku, manžela někde z Afghánistánu. Nejdříva za nimi létala do Irska, teď myslím jsou v Praze.

Paní ŠM zůstala v Německu, to je ten případ, jak synové neumí skoro česky a nejsou nikde rodem doma. Po 25 letech žije průměrně, koupila si nového Roomstera, jezdí sem na svátky, vždy ji litujeme, že má ještě 900 km domů. Upřímně, tady by měla stejnou životní úroveň, přitom, jak je schopná (středoškolačka), dělá někde na úřadě, na necelý úvazek.

O paní T už jsem psal, je v LA, syn prý studuje v Praze, ale nevím, už nejsme v kontaktu.

 

Mladý člověk si tam po vycestování někoho (partnera nebo partnerku) najde, možná Indku, Číňanku, nebo Afričana. Takže pak budou vnoučata, Vánoce s nimi možná neoslavíte, ti mají jiné svátky, a možná se s vnoučaty ani nedomluvíte.

 

Ještě taková úvaha, jak to vidí dospívající a stárnoucí jedinec (už je mi skoro 60):

- prarodiče - to jsou pro děcko takové nejasné postavy, nevím proč se tam furt jezdí

- rodiče si nevybereš, dá se s nimi zažít něco hezkého, ale většinou přikazují, asi je lépe od nich zmizet :aut

- děti - by nám měly dělat radost, když se to povede, tak je to ideální, někdy se názorově odkloní, mají svoje názory a svůj svět, pak dochází ke střetům, nicméně aspoň na návštěvy by mohly přijet...

- vnoučata - co mělo být uděláno, je uděláno, teď se budeme těšit z další generace, z našeho pokračování, budeme se snažit jim něco předat. Anebo jsou daleko, kontakty nejsou...

 

Všeobecně si myslím, že tady, se zázemím rodiny, známých a se znalostí, jak to tady chodí, je snadnější život - něco zařídit, koupit byt nebo dům (rodina pomůže s opravou), opravit auto atd.

 

 

Už se mi nechce tady argumentovat, jeďte si, kam chcete.

 

PS: přečetli jste tu knihu Český lékař v Americe? Všechno fungovalo ideálně, tam se nedá mluvit o neúspěchu. Akorát to není ono... to se pozná tak po 60-ce.

Upraveno uživatelem P607Olda

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...