Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Jamyslel ze to je soucasti emisi, mam pocit ze na vypisu s stkacka tam byli min max hodnoty a zmerena.zkusim pohledat. Spojitost s fapoff byl hlavne rejpanec.

Odesláno

Dost lidí to s tím FAP a kouřivostí spojuje zcela vážně. Přitom ten fór je zcela jinde - NOx aj se měří jen v homologačních testech, které mají jasně definovaný průběh tak odlišný od normálního provozu, že není problém jej detekovat. Akorát je záhada, jak pro ten test ty NOx snížili, to je v podstatě konstrukční věc. Takže naplno otevřený EGR určitě, a co dalšího ještě k tomu, je třeba snížit teplotu hoření. Každopádně to určitě nejde nastavit natrvalo v provozu, takže to víceméně znamená, že to auto nemá homologaci, kterou má uvedenu v papírech. Správně by mělo přijít vyřadit z provozu a homologovat znovu, pravděpodobně dle nižší normy (což v USA by určitě znamenalo trvalé vyřazení z provozu min. v Kalifornii, možná i jinde).

Odesláno

Dost lidí to s tím FAP a kouřivostí spojuje zcela vážně. Přitom ten fór je zcela jinde - NOx aj se měří jen v homologačních testech, které mají jasně definovaný průběh tak odlišný od normálního provozu, že není problém jej detekovat. Akorát je záhada, jak pro ten test ty NOx snížili, to je v podstatě konstrukční věc. Takže naplno otevřený EGR určitě, a co dalšího ještě k tomu, je třeba snížit teplotu hoření. Každopádně to určitě nejde nastavit natrvalo v provozu, takže to víceméně znamená, že to auto nemá homologaci, kterou má uvedenu v papírech. Správně by mělo přijít vyřadit z provozu a homologovat znovu, pravděpodobně dle nižší normy (což v USA by určitě znamenalo trvalé vyřazení z provozu min. v Kalifornii, možná i jinde).

 

To máš úplně jedno, tak jako tak je tendle obrázek boží :D

VW_emisna_kontrola.jpg

Odesláno

Mna na tom vsetkom zaraza len ta naivita. To si fakt niekto myslel ze sa to neprevali ? Aj nacasovanie tej afery je zaujimave . Zacinam si mysliet ze vsetko zo vsetkym suvisi :)

Odesláno (upraveno)

Asi bych to napsal takhle málokdo z nás tady je tak moc naivní aby věřil tomu že v tutom prů..ru jede jen VW. Myslím si že všechny automobilky se snaží při homologacích pomoci autu projít všemi prostředky a to i těmi který jsou tak trochu přes čáru ale nikdo se tím veřejně nechvástá. Takže já se svým "blbým" selským rozumem to spíš chápu tak jako že někdo kdo o těchto praktikách věděl a byl na tom nějakým způsobem zainteresován dostal chuť na lepší život a zkusil to aby mu někdo lepší život zajistil bohužel narazil tak to provalil veřejně.

  Konec konců není to tak dávno kdy se všechny automobilky propírali v médiích kvůli tomu jak dosahují udávané spotřeby. Že to většinově jsou jen laboratorní výsledky a ne výsledky z reálného provozu.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odesláno (upraveno)

Ten kdo dělal tu studii již tyto výsledky zveřejnil před rokem a tehdy žádný skandál nebyl. Je jasné, že se to někomu teď hodí do krámu. Tenkrát tam byl VW Jetta, VW Passat myslim a X5, X5 prošla bez problémů, VW měly problémy.

 

Věřím, že v tom nepojede jenom VW a je to ztráta času než se to provalí. Čekal jsem, že si každá automobilka bude chtít rýpnout, ale nikdo nic...proč asi? :)

 

Naštěstí mě se to snad netýká, ale pokud to změní parametry motoru k horšímu, tak to je fakt na nic...

 

lape: jo já jsem snad z obliga. Pokud mě by snížili něco z těch 77kw, tak už bych skoro couval...

 

Stejsn: ten je skvělej  :D

Upraveno uživatelem Moral3z
Odesláno

A jak chtěj jako ty řidiče donutit, aby na tu svolávačku fakt přijeli? To jako en bloc všem dotčeným autům zruší homologaci a jejich STK/ME budou neplatné? Ale jděte...

Odesláno

V Americe? V čem je problém? Ta auta jsou tam stejně odepsaná, zas tak moc jich tam není a tím větší odškodnění by mohli jejich majitelé požadovat.

Odesláno

To se mýlíš... Všechny ty normy splnitelné jsou... Je to ovšem otázka peněz. Takže to není problém těch norem, ale problém honby za nízkými náklady, tedy za maximalizací zisku.

Jistě, jsou. Ale ne normálně. Jen za cenu nesmyslných nákladů, nesmyslných přídavků k motoru (na ty se musí sehnat suroviny, energie k výrobě atd.) a výsledkem je snížení výkonu motoru, které se musí dohánět zvyšováním výkonu. Je to začarovaný kruh, který plundruje přírodu a kapsy zákazníků, pokud zlepšíš účinnost spalování a snížíš emise uhlíkatých sloučenin, zvýšíš emise dusíkatých sloučenin. Když přidáš katalyzátory, spotřebuješ palivo na jejich vypalování. Na spálení 6 kg sazí ve FAP spotřebuješ 2000 litrů nafty. Celé je to pitomost, která dávno přesáhla rozumné meze v tom, že klesá životnost aut, legislativa se snaží likvidovat auta stará bez těch vyfikundací, následkem je nutnost výroby ještě více aut, to zase ničí přírodu a tak dál.

Další snižování emisí povede zase jen ke snižování spolehlivosti a zvyšování ceny a obloukem zase k většímu plundrování přírodních zdrojů.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...