taky si myslím, že motor nemá dostatek vzduchu...,takže turbo, cooler, potrubí...
jinak vstřik. čerpadlo a vstřikovače ven a kontrola--seřízení--na stolici včetně seřízení trysek na předepsaný tlak
ta 406HDi 80kw si bere v klidné jízdě kolem 6 litrů na 100
dej VIN auta a zjistíme obj. číslo tvého termostatu--pak si ho koupíš podle čísla kde chceš...
podle toho,že silentblok má kovový obal, bude se do nápravnice lisovat, šroub silentbloku podle obrázku výstupky nemá--ty drážky v silentbloku budou určovat montážní polohu v nápravnici, myslím
Thomasko má pravdu v tom, že studený start je pro motor to nejhorší, nemyslí se tím start v mrazu, studený start je i v letních teplotách...,kdysi jsem četl závěr výzkumu nějakého specializovaného pracoviště v USA--opotřebení motoru (stěn válců) je 400 krát vyšší při chodu motoru po studeném startu (myslí se do dosažení určené provozní teploty)...to je teorie
v praxi jezdím 4km do práce--furt studený motor v zimě v létě--to mám jezdit kvůli tomu tramvají??
jestli chceš, aby ti to topilo bez smradu z fridexu, nic jiného asi nezbyde...
předtím dobře zkontroluj motor--hlavně zezadu--může téct mrazová pojistka nebo někde jinde po motoru--pak jde taky cítit fridex v topení jak se vypaluje na stěně motoru...,abys ten radiátor topení neměnil zbytečně
souhlasím s --jozefsv--je to přesně jak píše, není to tak jednoduché pro člověka co se dovozem aut neživí, je nutné počítat i s tím, že si nedovezeš nic...
ideální je mít v tom státě rodinu (dobré známé)
budou min. dva typy podle teploty, kdy začne otvírat--je to podle toho, do jakého klimatického pásma se vůz dodával (provozoval)
dej VIN a zjisti se to;)
záleží, jaké tam máš teď a jsi na ně zvyklý...,když máš kapalinové a chceš aby tlumení bylo stejné, dej kapalinové, když chceš aby tlumení bylo tvrdší, dej plynokapalinové
možná to byla ta voda v paliv. soustavě...,nalij přípravek proti zamrzání nafty, dávej aspon přes zimu přípravek VIF do nádrže a uvidíš, zda se startování zlepší
cune
jedná se spíš o to, že určité servis. zásahy na motoru (převodovce) by měl dělat ten, kdo tomu rozumí, denně se tomu věnuje atd.
nějakou tyčku nebo kulák vymění každý blbec
a co chceš jako vědět??, je obvyklé, že se po demontáži převodovky kontroluje stav spojky a v případě, že má dost najeto, tak se preventivně vymění i ona--při jedné práci
[upravil dne 27/1/11 21:36 ozzy56]
píšeš, že špatně startuje už delší dobu, zkus diagnostiku, bude to něco s naftou, snad DRV ventil, nízký tlak vysokotlak. čerpadla, možná problém v žhavení, HDi musí chytit na otočení