Socialisticých vykopávek různé kvality jsou české televize jaksi přeplněné - ono se to kdysi točilo, když byl stranický úkol zaplácnout lidem mozkovny, aby neměli chuť a čas přemýšlet nad tím, proč někde můžou mít mandarinky celý rok a jinde jen o Mikuláše a to ještě max. 2 kg na dospělého stojícího ve frontě. Dtto se týkalo knih - braku byly regály plné a nikdo je nechtěl, každý týden ale vycházely i dobré tituly jen bylo třeba si vzít dovolenou a postát si ve frontě před knihkupectvím (nebo mít kamaráda za pultem), aby si člověk mohl přečíst něco jiného než propagandistický škvár.
Abych byl správně pochopen. Netvrdím, že se kdysi netočily dobré seriály, jen mi vadí jejich neustálé opakování \"až do zblbnutí těla a ducha\" - to samé se děje u různých vtipných scének ze silvestrů, televarieté a různých estrád. Je prostě levnější \"vykrádat\" TV archiv než točit něco nového - jsem třeba zvědavý na pokračování Sanitky, ale po zkušenostech s nastavovanou kaší typu Nemocnice na kraji města jsem k výsledku spíš skeptický, byť Filip Renč je podle mě dobrý rejža. Mám v nabídce TV program CS filmy a teď, když jsem na dovolené, jsem ho občas i pustil - taková propagandistická zvěrstva, která tam ale mají v programu už snad hraničí s porušením § o podpoře zakázaných hnutí (nebo jak se to přesně jmenuje). Dtto Okres na severu, Muž na radnici, Žena za pultem a další zhůvěřilosti, kterými diváky krmí Barrandov TV.
[upravil dne 13/9/2013 08:49 od Medvěd]