Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Chodci vs Cyklisti

    Hlavně je třeba si uvědomit, že suneme-li se hodně dlouho na západ, je celkem reálná šance, že se ocitneme na východě (může za to ta naše zemička kulatá ....)
    • 67
  2. Medvěd

    Folie na hl. svetlech uz na autě

    Ta žlutá světla se sice na francouzská auta opravdu origo dávala, ale tuším že max. do roku 1984 (to je taky rok po kterém už se na auta nesměly montovat ani žluté mlhovky). Ono je něco jiného jezdit se žlutými světly po francouzské riviéře, kde je faktická tma jen malou část noci a v našich podmínkách, ale to lze tuzerským minimozkům jen těžko podat tak, aby to bylo v dimenzích jejich chápání.
  3. Medvěd

    Folie na hl. svetlech uz na autě

    Fólie na světlech = auto nezpůsobilé provozu = 5 bodů (http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-3.html ) Fakt rozumný důvod pro snížení bodového konta
  4. Stále jsem na tom stejně - z operace (jakékoli) mám strach a pokud vidím s brýlemi, byť + 8,5/ + 9,5, nemám nutnost vyhazovat desetitisíce (ostatně ani je momentálně v kešeni nemám).
    • 59
  5. Medvěd

    Chodci vs Cyklisti

    P607Olda: Jak jsem psal, chápu situace, kdy cyklista jede po chodníku. Konkrétně většina center měst provozu cyklistů po ulicích tak úplně nepřeje
    • 67
  6. Medvěd

    Chodci vs Cyklisti

    Byly doby, kdy jsem jezdil každodenně na kole (i po Praze) a nebál jsem se. Dnes je provoz o poznání agresivnější a tak jsem ochoten i pochopit důvody které cyklisty k jízdě po chodníku vedou. Cyklista na chodníku (který není současně cyklostezkou) by ale měl jet tak, aby mu chodec byl \"nadřazen\", tzn. v podstatě krokem. Sám, jedu-li s Pavlíkem, po chodníku jezdím a i prcka vedu k tomu, aby jel velice opatrně. Co mi ale hlava nebere je stav, kdy je v jednosměrce umožněn obousměrný provoz cyklistů. Naše ulice je jednosměrná ve směru ke Stromovce, auta po levé straně parkují souběžně s chodníkem, vpravo šikmo směrem k chodníku. Je opravdu SUPER, když vycouvávám ze šikmého stání, koukám se přes auto nahoru, abych dal přednost dalším autům a najednou se mi u ramene zjeví cyklista, který projíždí ulicí v protisměru (souběžná jednosměrka o 50 m vedle je jednosměrná opačně než naše a tudíž nechápu, proč \"pumpička\" nemůže jet taky tudyma). Párkrát jsem si i ulevil od plic než jsem zjistil, že cyklisté mají v naší jednosměrce DZ povolenu vyjímku
    • 67
  7. Medvěd

    nemáte někdo známého notáře

    BBJ - tu úpravu hrobu bych právně viděl velice problematicky - dědic nemůže sáhnout na peníze zemřelého dokud není dědické řízení právoplatně skončeno. Kdyby se - čistě hypoteticky - za nějaký čas ozval přímý příbuzný zemřelého a chtěl peníze zpět, mohl by celou úpravu hrobu rozporovat a investor by musel penízky vytáhnout z vlastního.
    • 16
  8. Medvěd

    Trubková kamna - máte někdo doma ?

    Na svých cestách jsem jezdíval na obědy do hospody U Václava mezi Čáslaví a Chrudimí. Těma kamnama, co zmiňuje Punker, tam byli schopni vytopit pěkně velkou ratejnu
    • 16
  9. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Krtku - jak může majákům obyč bílá 406ka zmizet? Že by taxi, taxi xy?
  10. Medvěd

    Cestovani po Evrope -pravidla

    Caorle, 30 km od Benátek - bylo teplíčko, na koupačku ideál (ale prý už na dnes hlásili i tam ochlazení).
    • 16
  11. Pokud je dědické řízení \"v běhu\", může se pak snadno stát, že dotyčný po koupi o auto přijde - není nic složitého zjistit, že zemřelý byl vlastníkem auta, které má stále na sebe přihlášené.
    • 17
  12. pokud je to auto po zemřelém majiteli, určitě by stálo za zjištění jak je to s ukončením dědického řízení
    • 17
  13. Medvěd

    Cestovani po Evrope -pravidla

    Děkuji za formulář na plnou moc - ač nebyla notářsky ověřená, pro jistotu jsme jí vyplnili a já jel o mnoho klidněji. Jinak včerejší výlet s Pavlíkem k moři byl ohodnocen velkým prckovým nadšením. Vím, že pro někoho to může být \"trápení neviňátek\", ale Pavlík těch celkových 20 hodin v autě zvládl zcela excelentně a hodina koupání v moři bude něčím, na co bude dlouho vzpomínat.
    • 16
  14. Medvěd

    Cestovani po Evrope -pravidla

    Zatím si jí \"nerobím\", ale za zeptání nic nedáš. OTP + zelená karta prý budou v autě na 100%, prcek se těší jak blázen (poprvé k moři, i když to bude jen na otočku).
    • 16
  15. Medvěd

    Cestovani po Evrope -pravidla

    Je potřeba pro cestu do Itálie s kamarádovým autem a jeho manželkou nějaká plná moc? Jedeme dnes v noci tam, ona s dcerou zůstává, já s Pavlíkem skočíme do móře a valíme zpět - nerad bych, aby mi taloši nebo rakušáci dělali problémy.
    • 16
  16. Medvěd

    Šrouby na TZ

    Na hlavě toho šroubu máš něco vylisovaný? Bývají tam právě znaky určující průměr šroubu, závit a pevnostní vlastnosti. Běžný šroub z OBI bych asi do TZ necpal ...
    • 20
  17. Medvěd

    Nevíte komu patří ?

    A co to má soplečnýho s Afghanistánem? [upravil dne 13/9/2013 10:21 od Medvěd]
    • 23
  18. Medvěd

    Starý český seriály

    Když jsme u těch vykopávek - v seznamu Servismana nahoře jsem to nenašel, ale vím, že jako kluk jsem to hltal: Vzpomene si někdo na seriál, kde hrál Martin Stropnický policajta (nebo detektiva) a řešil různé případy (příběhy se odvíjely od skutečných případů). Vzpomínám si na to, jak se někde v lesích našel mrtvej \"čundrák\" a zjistilo se, že ho zavraždil jeho kamarád tramp, jak z vagonu vyhodili krabici s nějakou elektronikou a ta se prodávala na střelnicích ... Možná můj popis nemusí být úplně přesný, bylo mi odhadem 13 a mohla to být jedna ze Stropnického prvnícch větších rolí - ale tak nějak jsem si na to teď vzpomněl Heuréka - mám to - http://www.csfd.cz/film/271490-porucik-petr/bazar/ [upravil dne 13/9/2013 09:19 od Medvěd]
    • 31
  19. Medvěd

    Starý český seriály

    Z paneláku? Vždyť tam byly lesy, nebo ne?
    • 31
  20. Medvěd

    Starý český seriály

    Přátelé zeleného údolí jsem měl jako kluk velmi rád, dokonce když vyšla poprvé kniha stál jsem kvůli ní právě mou jednu z prvních čtvrtečních front (pěkně po škole cca ve 14 před knihkupectví a když v 16 hodin začali \"čtvrteční nóvinky\" prodávat, modlit se, aby i na mně zbyla). Teď jsem to nahrával pro Pavlíka, ale asi je to příliš brzo nebo cítil z mé strany velký tlak .... - prostě se mu první dva díly nelíbily. V roce 2000 vydal můj otec znovu Přátelé zeleného údolí knižně, třeba se mu budou za pár let líbit v knižní podobě.
    • 31
  21. Medvěd

    Starý český seriály

    Socialisticých vykopávek různé kvality jsou české televize jaksi přeplněné - ono se to kdysi točilo, když byl stranický úkol zaplácnout lidem mozkovny, aby neměli chuť a čas přemýšlet nad tím, proč někde můžou mít mandarinky celý rok a jinde jen o Mikuláše a to ještě max. 2 kg na dospělého stojícího ve frontě. Dtto se týkalo knih - braku byly regály plné a nikdo je nechtěl, každý týden ale vycházely i dobré tituly jen bylo třeba si vzít dovolenou a postát si ve frontě před knihkupectvím (nebo mít kamaráda za pultem), aby si člověk mohl přečíst něco jiného než propagandistický škvár. Abych byl správně pochopen. Netvrdím, že se kdysi netočily dobré seriály, jen mi vadí jejich neustálé opakování \"až do zblbnutí těla a ducha\" - to samé se děje u různých vtipných scének ze silvestrů, televarieté a různých estrád. Je prostě levnější \"vykrádat\" TV archiv než točit něco nového - jsem třeba zvědavý na pokračování Sanitky, ale po zkušenostech s nastavovanou kaší typu Nemocnice na kraji města jsem k výsledku spíš skeptický, byť Filip Renč je podle mě dobrý rejža. Mám v nabídce TV program CS filmy a teď, když jsem na dovolené, jsem ho občas i pustil - taková propagandistická zvěrstva, která tam ale mají v programu už snad hraničí s porušením § o podpoře zakázaných hnutí (nebo jak se to přesně jmenuje). Dtto Okres na severu, Muž na radnici, Žena za pultem a další zhůvěřilosti, kterými diváky krmí Barrandov TV. [upravil dne 13/9/2013 08:49 od Medvěd]
    • 31
  22. Medvěd

    nějaký tuner co to umí ?

    Woody, vím minimálně o jednom, kterej 100% ne (a známe ho oba osobně, jen já teda o něco víc).
    • 46
  23. Souhlas s Ferrym
    • 13
  24. Medvěd

    pažout 406 alias das auto

    Myslím si, že tohle auto musí na našich silnicích opravdu trpět. Pamatuju si, když jeden člen klubu nebyl dík nízkému podvozku téměř schopen odjet odjet z parkoviště na Vánočním srazu - a to šlo o \"krátkou\" 306ku, která byla určitě o chloupek vyšší než tahle 406ka. Opravdu praktická úprava - ale když Tě to baví a nebudeš mně nikde zdržovat ....
    • 53
  25. Já bych ten název na Tvém místě nechal. Třeba se přihlásí taková děvčata, která sice neví \"o co go\", ale domnívají se, že ví \"o čem to je\" a pak třeba samotné účastníky srazu svým pojetím \"leštění frantíků\" překvapí.
×
×
  • Vytvořit...