Přejít na obsah

Chajda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  267
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Chajda

 • ID člena 19155
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 30.7.1992

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1998

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bobrová
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • ICQ
  430775330

Návštěvy profilu

507 zobrazení profilu
 1. Chajda

  Kontrolka dobíjení

  Nikdo nic neporadí ? Kontrolka svítí stále Sem tam zhasne, ale pak se rozsvítí zase. Aktuálně je v autě nový alternátor (ten starý přestal dobíjet). Po namontovaní nového kontrolka nesvítila a altík dobijí na 14.4V, ale po zhasnutí motoru a opětovném nastartování už zase svítí. Po připojení žárovky přímo na konektor a přívod na alternátoru, žárovka svítí a po nastartovaní zhasne, tak by to asi mělo být. Tudíž je asi chyba někde po trase k budíkům, ale kde? Nevíte někdo ? Díky.
 2. Chajda

  zapsani kol do TP

  Zdravím, mám Peugeot 205 1.9D 47kw, řeším zapís 14tek do TP, Koupil jsem kola a TL dokoupil zvlášť jinde - mám TL od alu dezent, nějaké podmínky, homologační list... Přijel jsem na STK a technik mi řekl, že v papírech nemám ten typ 205ky co mám já, že prý mu nestačí že je to 205ka, 1.9 47kw rok 1992 A já se Vás chci zeptat, co je konkrétní typ 205ky a kde ho najdu a co mám hledat ? někde ve VIN, nebo na štítku ? (nechci typ motoru ale typ auta) Díky
 3. Chajda

  Ztráta výkonu a syčeni

  Díky za radu. Ale asi to bude někde na podtlaku, když odpojím hadičky od ovládacího ventilu tak syčení přestane, a nesyčí ani když odpojím podtlak od pumpy. Ale nemohu najít odkud by to mohlo syčet, hadičku jsem prasklou nenašel nebo jestli může syčet samotná podtlaková pumpa, ale zase je mi divný, že to přestane jak zabere turbo. Asi to vzdám a zavezu to někam do servisu, ať se s tím trápí někdo jiný
 4. Chajda

  Ztráta výkonu a syčeni

  Zdravím, nechci zakládat nové téma, tak se s dovolením zeptám zde. Sice to není Peugeot, ale třeba někdo budete vědět. Jedná se o VW Touran r.v.2003 1.9 TDi a z motoru se za jízdy ozývá syčení. Ale jen po dobu než zabere turbo pak syčení přestane. Dělá to na každou zařazenou rychlost vždy po rozjetí až do cca 2-2,5 tis. pak zabere turbo a je ticho. Auto jede normálně, turbo zabírá, posilovač brzd funguje, na diag bez závad. Syčení se ozývá jakoby shora motoru a po odstranění krytu za motorem (u stěračů) je syčení v interieru hlasitější. Může takto syčet EGR ventil ? Nesetkal jste se někdo s něčím podobným ? Hadičky jsem prošel - nic jsem neobjevil. Předem díky za rady.
 5. Chajda

  Kontrolka dobíjení

  Zdravím, nechci zakládat nové téma tak zkusím zde. Sice to není Peugeot ale Citroen, tak snad mi poradíte. Jedná se o Xsaru II 1.4 a svítí kontrolka dobíjení, ale altík dobijí na 14.2V. Dá se nějak zjistit kde je chyba ? Zda v samotném altíku nebo na cestě mezi ním a budíky ? Díky.
 6. Chajda

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  Celej barák na plyn zatím neplánuji. Máme les, takže topíme dřevem+ uhlí. A kotel je vyměněn loni tak myslím že nějakej rok by vydržet mohl. Ještě pozvu nějkého topenáře ať se na to podívá naživo a řekne co by s tím šlo udělat. Jinak díky za rady.
 7. Chajda

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  Podkroví bude zateplené myslím celkem dobře. Obvodové zdi a štíty jsou postavené nové 44cm porotherm, podlaha 10cm izolace na kterou bych dal tu podlahovku. Strop a šikminy mezikrokevně 16cm kombinace vata + izolace a podkrokevně celoplošně 5cm izolace. A okna mají trojsklo. Jinak do domu je již plyn doveden takže bych jen musel projít ze sklepa přes dva stropy na půdu. A určitě bych dal teplovodní podlahovku a právě mám dilema zda plyn nebo el. kotel. Proto jsem se ptal i na možnost napojení na současnou soustavu od kotle na tuhá paliva, kterým se vytápí 2 patra. A u kotle už expanzomat s čerpadlem je, protože je napojený bojler a ohřívá se voda od kotle.
 8. Chajda

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  Zdravím, chtěl bych od vás radu, zda jste třeba někdo neřešil něco podobného ? Máme 40 let starý dům a teď předělávám střechu a podkroví k bydlení, a řeším čím topit. Chtěl bych nejspíš podlahovku ale řeším zda plyn nebo elektriku co se vám zdá být lepší ? Nebo nevíte někdo zda je možnost připojit podlahovku na stávající ústřední topení (samotíž) ? Díky za případně rady a tipy.
 9. Chajda

  Golf IV nefunkční klimatizace

  Nové zjištění. Po zapnutí klimatizace jde 5 minut studený vzduch, ale po chvíli už fouká vlažný. A je vlažný i celý vyparník jen trubka co vede přímo do něj je studená. Stačí klimu vypnout za chvilku zase zapnout a vyparník se ochladí ale pak je zase teplý. Na zkoušku jsem vyměnil i panel climatronicu ale tím to není. Může být ucpaný vyparník? Nebo je tam ještě nějaké čidlo? Nebo Vás napadá ještě něco jiného? Klapky se zdá, že se hýbou správně. Díky za případné rady.
 10. Chajda

  Golf IV nefunkční klimatizace

  Dle diagnostiky byla závada na čidle- tudíž se dalo nové ale žádná změna. A dle Etky jsou tam motorky 3 jen nevím který by na to mohl mít vliv. A ještě je tam nějaká jednotka ale ta nevím co ovládá.
 11. Chajda

  Golf IV nefunkční klimatizace

  A ta klapka by mohla mít vliv i na ten kompresor ? Že pořád dokola spíná a rozpíná ? Je možnost klapku nějak vyzkoušet ?
 12. Chajda

  Golf IV nefunkční klimatizace

  Ano, chladivo bylo doplněno.
 13. Zdravím, měl bych na Vás dotaz ohledně Golfa IV, takže to nechám v pokecu když se nejedná o Peugeot. Případně prosím přesunout do vhodnější sekce. Je to benzín 1.6 16V 77kw a mám problém s klimou. Kompresor sepne, vrtule se točí, hadice je orosená a studená ale uvnitř nefouká studený vzduch. A sem tam cvaká spojka (je měněná za novou) na kompresoru - na vteřinu rozepne pak sepne a točí se dál. Pak po chvilce zase rozepne, sepne - toto se stále opakuje. Nevíte někdo co by to mohlo být ? Předem díky.
 14. Chajda

  Seriozní autobazar?

  Neznáte prosím někdo Autobazar Fojtík ve Velkém Meziříčí ? Díky.
 15. Zdravím, mám tablet Lenovo Yoga 2 8" a nainstaloval jsem GPS navigaci - konkrétně Sygic ale zkoušel jsem i jiné. Ale mám problém s GPS signálem, často signál hledá, pak chvilku funguje a zase hledá signál. Poradil by mi někdo, zda se s tím dá něco dělat ? Díky.
×