Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 076
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Jaké bourací kladivo?

    Nejlevnější je 10 kg palice a správný rozmach. Podstatnou nevýhodu sice vidím v nepřesnosti otvoru takto vytvořeného, ale kompenzuje to pocit, že v rámci práce ještě dbáš o své zdraví, takže si pak klidně můžeš dopřát i husu s dvanácti. :D:D
    • 26
  2. Medvěd

    Jak jste na tom s první pomocí?

    10 z 15 - celkem odpovídá skutečnosti = nejsem odborník a ani netuším, jak bych se v případě nutnosti někomu pomoci zachoval.
    • 36
  3. Kéž by všichni milovníci smradlavých dýmovnic přešli na takové elektronické blbinky, to by se mnohým podstatně ulevilo (ba dokonce jsem přesvědčený, že by se následně stali mnohem oblíbenějšími). Bohužel ale pořád je hulvátů dýmajících bez ohledu na okolí bezpočet. [upravil dne 26/11/2011 19:25 od Medvěd]
  4. Medvěd

    Jakou přenosnou navigaci do vozu?

    Koukni se na dnešní Autosalon na Primě, něco o navigacích tam bylo a jako takové to naznačení co umí navi v jaké cenové hladině by Ti to mohlo pomoci. Sám mám Garmina Nuvi a spokojenost, ale je fakt, že nejsem příliš náročný uživatel.
    • 48
  5. Když jsem ještě dělal u Řebíka, tak jsme pili nějaké kapslové kafe z kávovaru, kde se vařilo z vody z PET flašky, která byla zasunuta do kávovaru. Kafe bylo určitě chutné, ale cenu kapslí neznám.
  6. Medvěd

    Jakou dodavku koupit?

    Můžeš se zkusit rozepsat o výhodách Tranzita oproti třeba Ducatu nebo Masteru?
    • 48
  7. Medvěd

    Jakou dodavku koupit?

    Osobně bych dodávku v Tvém cenovém limitu rozmlouval i největšímu nepříteli. Je třeba si uvědomit, že ve velkém množství firem se s dodávkama nikdo nepáře - přetěžování, studený starty, střídání řidičů, pouze nejnutnější servis ... a v momentu, kdy je třeba investovat do servisu se stará dá protiúčtem a koupí zas nová na lízačku. Ty pojízdné kasičky pak stojí v bazarech za pár kaček a čekají \"na kavku\" (a je úplně jedno, zda je to Tranzit, Boxer nebo třeba Sprinter). Pokud ale Tvé rozhodnutí je pevné, zařaď do svého výběru i Iveco - jeho výhodou je fakt, že nemá samonosnou kastli, ale má rám a tak se na něm tolik nepodepisuje časté přetěžování. Myslím něco takového [upravil dne 24/11/2011 22:45 od Medvěd]
    • 48
  8. Medvěd

    Jak jste na tom se zeměpisem?

    17 dobře, asi by neškodilo trochu znalosti oprášit
    • 26
  9. Medvěd

    Co všechno ste v životě ztratili?

    Ad nacházení věcí: Kamarád má cca 12ti letýho synka, který ho od prázdnin tlačí do koupě inteligentního tydlifounu. Kámoš vytrvale odolával, ale kluk ho neustálým naléháním dostal až do situace, kdy klukovi slíbil, že když si na něj část ušetří, tak mu na něj zbytek peněz dohodí. No a co se nestalo. Asi před třemi týdny borec přišel domů a tátovi ukázal dvoutisícovku. Následně se kámoš dozvěděl, že se kluci před školou porvali a synek skončil v roští, kde šlápl do *** - no a vedle ležel dvoulitr. Šťastlivec. [upravil dne 20/11/2011 19:36 od Medvěd]
    • 47
  10. Medvěd

    Jak startovat

    Tak o té jízdě z kopce se zařazeným kvaltem si myslím totéž co zmiňovaný pán. Už v autoškole mi pan učitel vtloukal do hlavy, že z kopce bych měl mít zařazenu stejnou pádivku jakou bych ho jel nahoru. Od té doby to dodržuju a nemyslím si, že by to bylo špatné - minimálně se nikdy nestalo to, co kámošovi v Aplách, který jel z Grossglockneru jen tak bez kvaltu a pak měl hodně horké chvilky, když zjistil, že spálené brzdy toho moc neubrzdí. Naštěstí se povedlo auto zastavit bez ztráty desítky, ale smrdělo to jak psí kšíry a pak už jel jako já z kopce pěkně na kvaltu.
    • 52
  11. Medvěd

    Co všechno ste v životě ztratili?

    Tak já toho ztratil tolik, že bych přehledný soubor ani nemohl vytvořit. K nejkurióznějším určitě patří 7 čínských propisek ztracených během jednoho měsíce na ZDŠ (ještě teď mě svrbí zadek, když si vzpomenu na odměnu udělenou tátou za tento výkon) a pak taky několik pravých bot, které mi uplavaly během mé několikaleté kariéry sportovce - vodního slalomáře (při zvrhnutí se mi vždycky bůhvíproč \"šprajcla\" pravá noha, pak se mi zula bota a tu už jsem většinou nenašel). No a jednou jsem měnil kolo na D1 a během toho, kdy jsem běhal kolem auta mi z kufru umístěného na knihách v dodávce zmizla kasírka s tržbou. Následně jsem zjistil, že jsem měl nařízlý ventilek a tedy že to byla asi úmyslná akce - dotyčný se za mnou musel držet z Ledče nad Sázavou cca 20 km, než mi na dálnici kolo uteklo (vydělal asi 17 000). [upravil dne 20/11/2011 15:47 od Medvěd]
    • 47
  12. Medvěd

    Co všechno ste v životě ztratili?

    A koukal jsi i do jiných kapes? Mě se nedávno stalo, že jsem si vzal ze skříně zimní bundu a tam byla pětibába - ani jsem nevěděl, že jsem jí tam po loňské zimě zapomněl. Jinak všechno zlé je i pro něco dobré - vem´ si, jakou radost asi má teď potenciální nálezce nebo se na tu skutečnost jukni z pohledu boha, který, než by bděl nad Tvými prvními jízdami v autě raději koupi přibližovadla o trochu oddálí a o nějakou tu kačku Tě takhle nenásilně připraví. [upravil dne 20/11/2011 15:31 od Medvěd]
    • 47
  13. No tak tady jsem věděl, že o tématu nic nevím, tak jsem očekával výsledek ještě mnohem horší než skutečnost. Měl jsem 7 správných odpovědí z 10ti, nevěděl jsem co je brainstorming (podle mě pravidelná měsíční porada), cizí mi bylo i forvardnutí (dle mého vytištění dokumentu) a neporadil jsem si ani s mobbingem (dle mého audit nařízený majitelem firmy, dle autora testu prý šikana). Vcelku jsem tedy příjemně překvapen.
    • 48
  14. Tak je super mod správný člověk na pravém místě.
    • 48
  15. Nevím, co dotyčný vyváděl, ale vzhledem k tomu, že mám doma taky pětiletýho prcka, tak si vůbec neumím představit, co bych dělal na místě rodiče těch dětí. Napadá mě vendeta nebo skok pod vlak, každopádně bych něco takovýho nikdy nechtěl zažít.
  16. Osobně mi text nepřišel těžký, přesto jsem dostal regulérní kouli - co Vy? Diktát pro třetí třídu ZŠ Já měl 7 chyb [upravil dne 20/11/2011 12:50 od Medvěd]
    • 48
  17. Medvěd

    Příjemný obchod s členem Oni

    To roura: Možná to může být tak, že inzerentovi jde o obchod v jiném finančním horizontu než je zámek za pár pětek, v takovém případě by ale bylo dobré potenciálnímu kupci na rovinu říct, že se kvůli zámku prodávající nepožene na druhý konec města do garáže a vlastně vůbec nebude ztrácet kvůli takové \"zakázce\" svůj drahocenný čas. Sice by tu taky nebyl chválen, ale aspoň by šlo o rovné jednání a minimálně někteří by mu pak i rozuměli. [upravil dne 19/11/2011 17:10 od Medvěd]
    • 19
  18. Medvěd

    Příjemný obchod s členem Oni

    Scratchi - nikdo nikdy neděkoval? Není to pravda - já třeba kdykoli jsem něčí pomoc využil, tak jsem se mu snažil poděkovat (dodnes si pamatuju třeba nezištnou pomoc Trundíka, když mi cestou do Rumunska nějaký **** v Brně utrhl zpětné zrcátko na 405ce - a určitě jsem mu tu tehdy taky děkoval). Já prostě poděkování i za relativně běžnou věc chápu jako standart - v tomto vlákně jde zejména o veřejné upozornění, že s Onim se obchoduje dobře a není třeba se obávat nějakých nečestností. Přeci jen základna přispěvatelů na fórum už čítá mnoho tisícovek duší a v takovém množství je naivní se domnívat, že všichni jsou křišťálově čistí. [upravil dne 18/11/2011 22:37 od Medvěd]
    • 19
  19. Nejlepší je úplnej konec
    • 7
  20. Už dlouho mě (teda hlavně Pavlíka) trápil přeskakující changer ve 406ce, který si ani po několika nátlakových akcích různých radioamatérů nedal říct a posledního půl roku byl mimo dálnice v podstatě neposlouchatelný. Nedávno tu v inzerci někdo nabízel changer, bohužel byl ze 407y a tudíž pro mě údajně nepoužitelný. Do tohoto vlákna se přidal i Oni s nabídkou prodeje changeru do 406ky za pro mě přijatelnou sumu. Slovo dalo slovo a dnes jsem si s Pavlíkem naplánoval výlet s tím, že si cestou changer vyzvedneme a vyzkoušíme. Dopoledne jsme se s Onim sešli, zajeli ke garáži, changery prohodili, já pak dostal možnost si ho vyzkoušet i na hrbolaté silnici a UŽ MI CD HRAJÍ V AUTĚ BEZ PŘESKAKOVÁNÍ. Tohle vlákno je hlavně o tom, že s takovými lidmi jako je Oni se nemusíte bát obchodovat - dohodnete se a vše platí, tak to prostě má být. [upravil dne 18/11/2011 07:01 od Medvěd]
    • 19
  21. Sorry, ale to mi přijde tak šíleně drzé, že tomu ani v našem právním kocourkově nevěřím
    • 25
  22. Medvěd

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Plný souhlas. Pokud měl Marko nabídky na prodej za víc, měl auto prodat za víc. Pokud ho střelil tak hluboko pod cenou, že i po půl roce ho kamarád prodává za dvojnásobek, bylo někde něco špatně - ale s tím už se nic nenadělá. Každopádně - co se s autem děje po jeho prodeji už je čistě věc nového majitele (a dost dobře ani nechápu, že nový majitel přišel za Markem s nějakou finanční nabídkou - to spíš naznačuje pravý opak označení tohoto vlákna).
    • 70
  23. Medvěd

    Jakou máte zbraň

    Kdyby si zbraň nemohl koupit kdekterý vohnout (ať už legálně či nelegálně), žilo by se nejen mně bezesporu klidněji. Ale zbrojní průmysl je mocný, točí se v něm velké prachy a tak je lidem nutnost zbraně zdůrazňována a samozřejmě i cesta ke zbrani je díky jejich masovému rozšíření bez zásadnější překážky. A jinak máš pravdu - platím si za to, abych mohl jít v klidu a pohodě tam, kam potřebuju, nemalé daně, určitě ale neočekávám, že bys na mou obranu někde použil svou zbraň (byť v případě, že by tomu tak náhodou bylo, Ti určitě nebudu bránit).
  24. Medvěd

    Jakou máte zbraň

    Už moje babička říkala: \"Kdo se bojí, se*e v síni\" nebo \"nejhorší smrt je z vyděšení\". Současnou módu v nošení zbraní civilisty chápu jako pouhopouhé posilování sebevědomí, řeči o obraně jsou pro mne jen kecy, které mají zdůvodnit tuto potřebu pro okolí. Když máte takovej strach, že Vás někdo napadne - seďte doma a nebo aspoň nevyhledávejte rizikové situace. Já jsem za 43 let života zbraň nepotřeboval, věřím, že ani nikdy potřebovat nebudu a hele - normálně žiju. Jo - a souhlasím s Přemou, mít u sebe zbraň je spíš přitěžující skutečnost [upravil dne 13/11/2011 22:51 od Medvěd]
  25. Medvěd

    Jakou máte zbraň

    Jsem pacifista a tak jsem zbraň nikdy nechtěl a krom několika nucených pokusů na vojně jsem jí ani nedržel v ruce (nelákalo mě ani coby pubescentovi vystřelit na pouti holce růži). Jsem rád, že ani Pavlík zatím pro své hraní zbraně nevyžaduje a tak trochu tomu přikládám naší zásluhu, neb když něco dítě nevidí, tak to ani nemůže vyžadovat. [upravil dne 13/11/2011 21:44 od Medvěd]
×
×
  • Vytvořit...