-
Počet příspěvků
24 076 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
142
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Medvěd
-
Asi tak .......
-
Puklice mám na zimákách a vzhledem k tomu, že v zimě jezdím většinou v sajrajtech, nikdo nemá potřebu se se špinavýma puklicema špinit - kór když v okolí najde kupu \"leštěnek\". [upravil dne 8/12/2011 20:32 od Medvěd]
-
Gratulace od celé medvědí rodiny
-
Vánoční sraz Peugeot Clubu 2011
Medvěd odpověděl/a v tématu od Pe.Tr v sekci Vánoční sraz Peugeot Clubu 2011
Z Hlaváku je ta asi tak půl hoďky tramvají 26 + 10 minut pěšky [upravil dne 6/12/2011 23:13 od Medvěd] -
V roce 86 (nebo 88) známýmu ve Španělsku šlohli stodvácu škodovku. Nechal jí zaparkovanou někde na ulici v Barceloně a s manželkou se šli projít jen tak v kraťasech po městě. Když se vrátili, auto nebylo - bohužel s ním zmizlo i všechno, co bylo vevnitř v kufru (foťák, doklady, prachy....). Naštěstí známý byl součástí naší vodácké výpravy (kterou chtěl jen na pár dní opustit) a tak se k nám velice záhy vrátil. Po několika dnech do campu, kde jsme byli, volali cajti barcelonský, že auto našli a že si pro něj může přijet. Zdeněk se tedy pro něj vypravil a když se vrátil, proběhla v campu veliká oslava, protože SE ZLODĚJŮM NEPOVEDLO OTEVŘÍT KUFR a tudíž se žádné prachy ani foťák neztratily. Jen škůdka měla vysklený trojúhelníkové okno v zadních dveřích a vypáčený ten první zámek nad maskou, druhý zámek blíž k čelnímu sklu zloději vzdali.
-
Vánoční dárky jsou tu v podstatě od počátku řádného členství (nezavedl jsem je já, byly už před mým předsedováním) a myslím si, že většina řádných členů se na ně i těší. Souhlasím s Pe.Trem, že dárek má být jednak poděkováním klubu za přízeň řádných členů a druhak i může nahlodat další čestné členy, aby se řádnými členy staly (stejně jako zvýhodnění plateb za sraz, slevy v e-shopu apod.). Je pravdou, že Péťa tu tohle téma otvírá už poněkolikáté, vždycky ale dopadne v podstatě stejně (pár lidí se k němu přidá, ale většina se spíš na dárek těší). Myslím si, že Přemův výbuch byl zcela zbytečný - nejde se zavděčit všem a Péťa nenapsal nic, čím by vedení nějak shazoval, jen řekl svůj názor (a za rok to zopakuje).
-
Souhlas s Ozzym - bohužel ekoteroristická lobby je momentálně docela silná a pod záminkou ochrany života pro příští generace vymýšlí nehorázné pikačoviny, které ve svém důsledku jen a jen vytvářejí problémy a vše je díky nim zbytečně složité a tudíž i drahé.
-
Čištění PC
Medvěd odpověděl/a v tématu od Radek Hurvajz v sekci Zábava, videa, flashe, srandičky, legrácky,...
Nechápu v čem byl problém - však to fungovalo a nic viditelně nechybělo, no ne? -
Dárek Na krabici je údajně varování, že hračka nepatří do rukou malým dětem, což - pokud jsou inzerované parametry zrychlení a max. rychlosti pravdivé - docela chápu. Nicméně rád bych si takové autíčko někdy vyzkoušel ovládat.
-
Bez spojky se vážně jet dá - já jel na 3ku z Jičína do Humpolce a dojel jsem, jen v Kolíně jsem se modlil, abych nikde nemusel stavět. Pokud ale kámošovi plně nevěříš, tak odtah na plaťáku nestojí ranec a je to v klidu (s nastartovaným motorem bych se nebál ani tažení na laně - jde o to jak daleko).
-
S kalkulačkou zvládám i velkou Konec
-
Matematika pro mně skončila momentem, kdy se v ní místo čísel začala objevovat písmena, což je prvek zcela jistě jazykový (z písmen rozumný výsledek nedostaneme, spojením písmen vzniká slovo, věta, souvětí, odstavec, kniha .....). Sice Ti to v řešení problému asi nepomohlo, ale někteří by se mnou třeba mohli souhlasit (některé by můj pohled na věc mohl minimálně pobavit).
-
Záleží v jakém stavu je auto celkově - buď bych koupil celé jiné auto nebo bych někde sehnal jinej motor (kterých je celkem dost) a vyměnil ho - oprava stávajícího motoru je nesmysl.
-
Co se převodovky týče, každý výrobce to má spočítané jinak a tudíž se s každým autem člověk musí naučit jezdit. Osobně jezdím podle sluchu, tzn. že řadím v momentu, kdy to podle mně motor potřebuje a většinou to sedí i při pohledu na otáčkoměr. Přijde-li Ti, že má Kia převody krátké, nic jiného než smířit se s tím asi nepůjde. co se týče spotřeby - pokud máš auto \"funglovku\", je vyšší spotřeba v prvních několika tisícovkách km běžný jev - až si vše sedne, měla by se ustálit a trochu snížit.
-
Teď jsem zkusil několikrát pozadí vyměnit a ŠUP ŠUP ŠUP zpátky k oblíbenému XP-Blue Original-old-old-old (opět se potvrdilo, že jsem stará konzerva, kterou každá změna spíš rozhodí, než aby mi udělala radost). [upravil dne 3/12/2011 17:20 od Medvěd]
-
Nějaký čas to vypadalo, že na Kiu je tu specialista i Lubk0
-
Po mých osobních zkušenostech - nedoporučím, páč pořádného neznám. Jen varuju před využitím služeb p. Šilharta - http://www.malovani-silhart.cz/ . U nás měl tento \"odborník\" v rámci rekonstrukce bytu lakovat dveře, zárubně, okna a špalety včetně dřevěných obložek + fládrování vstupních dveří - součástí zakázky bylo i odstranění předchozích vrstev laků opálením (v případě nutnosti). Lakování začalo v půli července tím, že z bytu byly odvezeny dveře a část oken kamsi na dílnu do Modřan. Následně se v bytě objevily dvě nečesky hovořící ženy (matka s dcerou ?) a letlampou a začaly opalovat staré nátěry (byt byl zcela prázdný, my bydleli tou dobou v jiném podnájmu na druhém konci města). Když se po nějakém čase moje žena zajela podívat, jak práce postupují, všimla si několika detailů (zteklá barva apod.), které p. Šilhartovi písemně mailem vytkla. Na to obdržela telefonát, kde jí bylo řečeno, že ON vlastně vůbec tuhle zakázku nechtěl, že je to \"šílená jebačka\", kterou by za těch pár grošů (cca 150 tKč) nikdo nedělal a že jsme si tedy měli najít jiného odborníka - a začal nekonečný příběh, který skončil až v půlce února, kdy nám byly do bytu dovezeny poslední nalakované dveře. Současně s nimi se objevil p. Šilhart požadující doplatek 35 000 Kč a vztekající se, že mu ho odmítáme dát. Tak jsem mu vyčíslil, kolik jsme díky jeho laxnímu přístupu k práci a neustálému oddalování dokončení zakázky (\"Já nemám jenom Vás, musím brát všechno, co je, jinak se neuživím\") zaplatili za nájem v jiném bytě, kolik jsme chybějícími okny protopili do luftu a p. \"odborník\" vylítl z bytu jak čertík Bertík s tím, že to tak nenechá a sejdeme se jinde. Následně jsme vyměnili vložku ve dveřích, protože klíč od bytu samozřejmě neměl s sebou. Za dva dny jsem něco chtěl doma a zjistil jsem, že obě dvě vložky zámku jsou zalepené nějakým sajrajtem - odvrtání a výměna za nové nás stálo cca 5000,- Kč (v den, kdy jsme měli objednané stěhováky jela manželka jako předvoj domů a pozvala zámečníky, kteří nám byt zpřístupnili těsně před naším nastěhováním - nechtěli jsme riskovat, že vložky vyměníme dva dny předem a pak budeme zase čučet na zalepené dveře). Od té doby nám p. Šilhart 2x nebo 3x vyhrožoval soudem, ale teď už je naštěstí několik let klid (jen když se laickým okem podívám na výsledky jeho práce, tak vidím, že jsme nezvolil dobře - A NECHCI VĚDĚT, CO BY NA TU PRÁCI ŘÍKAL OPRAVDOVÝ FACHMAN). Tak jsem se zase rozčílil, ale varovat, varovat jsem musel.
-
Kuk sem - http://www.dodavky.cz/citroen-jumper-maxi-2,8hdi_v170.php http://www.autoglobal.cz/products.php?cid=2&pid=2059&pmenu= To Ťukáto v Tvém odkazu je za 170 tKč, těch 130 je v případě, že využiješ nějakých splátek dohozených přes bazar. [upravil dne 28/11/2011 21:47 od Medvěd]
-
O AAAčkách si vytrvale myslím toto: stejně jako každý bazar, i jim jde prvotně o výdělek. Auta na ploše jsou z 99% vykoupená, tzn. jsou jejich majetkem. Při obrátce vozů, které AAAčka prodají, je zcela logické, že tam občas prodají i klumpr. Zatímco ale Franta z Horní Lhoty aut prodá 10 za měsíc (z nich třeba dva problematické vozy), AAAčka prodají minimáloně 10 aut denně (a tedy by měli mít nárok na 2 problematické vozy denně). Protože ale AAAčka jsou podstatně známější, novináři mnohem raději půjdou točit reportáž o nich než o zcela neznámém Frantovi ze Lhoty. Druhý pohled je ale také podstatný - když se půjdeš hádat s Frantou ze Lhoty, že Ti prodal křáp, máš celkem silnou šanci něco vyhádat - v případě AAA, ESA, EUROAUTO, GLOBAL PD apod. naběhnou právníci a vysvětlí Ti, že se vlastně vůbec nemá smysl dohadovat, páč nic neuhádáš. Je zkrátka třeba to brát tak, že kupuješ jetou věc a veškerý servis jde za Tebou Co se týče zkouknutí auta - momentálně mám přes den fakt honičku, možná bych se tam dostal v neděli a to bych auto max. projel a vizuelně prohlédl (dobrozdání s verdiktem - jeď pro to, je to O.K. ode mně fakt nečekej). Špatně nevypadá ani tohle - http://www.aaaauto.cz/cz/citroen-jumper/car.html?id=2236579&make=23&model=519 [upravil dne 28/11/2011 21:04 od Medvěd]
-
Tak s touhle motorizací jsem pěkných pár tisícovek km najezdil a tvrdím, že do Ducata lepší motor neexistuje. Sice není nejúspornější, ale má nadbytek výkonu a tak ho v podstatě nelze uštvat. Auto na fotkách vypadá i celkem zachovale, pokud nebude žádný jiný problém (převodovka, nápravy, brzdy), asi by minimálně za zkouknutí stálo (jen těm km bych nevěřil ani náhodou, to auto může mít klidně o 100 tkm víc). Já měl jedno auto funglovku do cca 180 000 km (bez větší závady, jen jsem několikrát řešil váhu vzduchu - vyřešeno ještě v rámci záruky). Druhé jsem dostal se skutečně najetými cca 270 000 km, já najel dalších cca 100 000 km a nepamatuju si na jiný, než běžný spotřební servis. [upravil dne 28/11/2011 19:55 od Medvěd]
-
Je to tak, jak se Ti tu mnozí snaží vysvětlit. Prostě - pokud jsi podepsal nějakou smlouvu, pak bys jí měl zcela logicky dodržet (kdyby Ti ICOM z čista jasna řekl: \"Hele, chlape, za tejden už nechoď, \", a Ty neměl v rukávu jiný místo, to by ses tu určitě velice rozčiloval a na výpovědní lhůtě bys jistojistě trval). To, že se s tebou firma na okamžitém odchodu nechce dohodnout je na 90% zaviněno velkým množstvím nasmlouvané práce a nedostatkem řidičů - jinak by Tě určitě rádi pustili (zaměstnanec ve výpovědi je totiž poměrně rizikový element, který povětšinou není ochoten podávat plný výkon, ale spíš si to do práce chodí \"odflákat\" - takže pokud je jen sebemenší možnost takového zaměstnance uvolnit, každý zaměstnavatel to velice rád učiní. V Tebou popsané situaci bych měl opravdu strach z následků, které z nedodržení smlouvy mohou pramenit. ICOM bude mít určitě svého právníka a bude-li mít šanci si Tě za Tvé jednání vychutnat, očekával bych, že to i udělá. Pokud Ti práci nabízí soused, zkusil bych se s ním dohodnout, že nastoupím až po vypršení závazků k ICOMu - rozumný majitel firmy by něco podobného měl pochopit. U nerozumného bych měl strach, že pokud takové jednání toleruje (ba dokonce mně k tomu nabádá) ve vztahu k mému nynějšímu zaměstnavateli, může se za chvíli on zachovat úplně stejně ke mně.
-
Umí, zadáš ulici + číslo domu a cca v 90% případů si s tím poradí.
-
To se hezky čte