Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teplota chladící kapaliny ( 1,4 HDi Eco 70 ) ???


Recommended Posts

Ahoj, teplota chladící kapaliny mi teď ( když je zima -10° )  nevyleze na 90° ale spíš je kolem  80° ( viz. obrázek ) a drží se tak i po ujetí třeba 50 km po dědinách....   . Myslíte že to je na výměnu termostatu, nebo se tak ta teplota kapaliny chová když je mráz  ?   Ještě totiž jezdím pracovní Octávkou a tá má přesně 90° v létě i v zimě ...  

PIC_20170107_151105.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, krtek 2 napsal:

proste je chladno , pozen ho do kopca  a pojde na teplotu jak mas v lete

jasně - do kopce teplota povyleze blíž k 90 , ale pak zas klesne na těch cca 80 - a právě z jiných aut ( Fabia II nebo Octavia II ) to neznám , tam je přesně 90 v létě i v zimě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

martin.holub: Řešil jsem to samé, na stejném motoru a zde na fóru mi bylo řečeno, že teplota okolo 80°C je pro motory PSA normální jev, takže to taky neřeším.
Jenom v létě, když někde stojím v kolonách se mi dostane teplota dokonec lehce nad 90°C jinak pořád pod 90°C

Upraveno uživatelem trucker1245
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, trucker1245 napsal:

martin.holub: Řešil jsem to samé, na stejném motoru a zde na fóru mi bylo řečeno, že teplota okolo 80°C je pro motory PSA normální jev, takže to taky neřeším.
Jenom v létě, když někde stojím v kolonách se mi dostane teplota dokonec lehce nad 90°C jinak pořád pod 90°C

To nieje o tom že pre motory PSA je to normalny jav len napr. u tej škody keď už tu bola spomenutá to je tak že budík ukzuje to čo chcú užívatelia vidieť resp. Nezobrazuje reálnu teplotu ale po zohriati zostane ručička na mieste pričom teplota chlad. kvapaliny pri jazde z kopca klesá ( brzdenie motorom bez prívodu paliva) a pri jazde do kopca stúpa čo je fyzika a tá platí na všetko bez ohľadu na značku na zariadenie... Peugeot ukazuje teplotu tiež približne ale v rozsahu cca 2-3st. Celsia nie 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...