Přejít na obsah

JakubkoSK

Uživatel
 • Počet příspěvků

  813
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli JakubkoSK

 • ID člena 40024
 • Hodnost
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 206
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika
 1. To práve súvisí s priemerom pneu. Podľa všetkého tam predtým boli vätšie disky s rovnakým profilom ako na menšom disku. A podľa toho je nastavený aj priemer pre riadiacu jednotku.
 2. Sorry ale to oni ako importer zvyknu robiť. Málo kto si tak potom do technického preukazu zapíše iný rozmer než predpísal výrobca. A na tak staré auto to ani nemalo zmysel. Radšej postupne zarábať na niečo nové a mať na potrebný servis než kupovať disky a podobne.
 3. JakubkoSK

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Tie elektricke zvyčajne maju vyhadzovanie len do zadu a ak tam nie kôš tak...
 4. JakubkoSK

  Jakou nabíječku autobaterie?

  Čím väčší prierez vodiča tým menšie straty. Ak teda hodláš do toho investovať tak v tom problém nebude. Najlepšie aj tak bude dať celú nabíjačku pod kaptu ku motoru pripojiť kliešte na vrch dať neaký kus gumy a zabuchnúť kapotu. Predlžovak potiahnuť do garáže.
 5. JakubkoSK

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Benzínovú pužívame na rozlohe cca. 500m^2. Kedysi dávno cca 5 rokov späť som to dával sám s elektrikou. Problem bol v tom že akonáhle prídeš po napr dovolenke a potrebuješ kosiť dvoj troj týždňovú trávu tak sa s elektrikou nehneš a tie káble je tiež dosť veľký problém pri tej rozlohe... Na benzínovej mením olej na jar vždy je celkom čistý na počet odrobených hodín dávam od Shell liter pri tej požadovanej špecifikácii vychádza na cca 8-9€ Filter čistím za každým kosením. Kosačku čistím vodou so záhr. hadici po každom kosení. Sviečku a karburátor čistím pred sezonou s sprejom na EGR ventily. Po sezóne nechávam palivo v hadičkách a nádrži ale pred tým si namiešam palivo s olejom na dvoj dobé motory tak cca 1:80 olej:palivo. Naštartujem už čistú a dokladne debordelizovanú na cca. 2-3 min. Dobre to konzervuje na zimu hadice....
 6. JakubkoSK

  Kamera do auta

  Nálepka na mojej kamerke (držiaku ) drží doteraz perfektne stojan sa ani nepohol. Problém je v tom že kamera sa zacvakáva do toho stojanu na vodítka a to sa časom uvoľnilo a je tam pohyb tak 1mm na stranu.
 7. JakubkoSK

  Servo

  K tomu lepeniu. Dural nikdy dlho zalepený nevydrží pretože je to zliatina hliníka ktorá silno oxiduje. Na povrchu sa vytvátva pri reakcii z okolitým ovzduším oxid hlinitý a preto to prestane po čase tesniť s tou vrstvou lepidla na kontaktnej ploche
 8. JakubkoSK

  206 po čelním nárazu

  Celý systém airbagov pracuje na princcípe merania veľkosti zrýchlenia resp. negatívneho zrýchlenia (spomalenie) pričom od určitej hodnoty sa spustia príslušné pyrotechnické valce. Na to je ale súčasne dimenzovaná karoséria a jej deformačné zóny ktoré tiež odvedú pohltenie energie. No a v takom prípade dochádza jak u nových vozdiel tak aj u starých k príliš veľkému rozsahu skôd. Napríklad ak sa to rieši cez autorizák tak len cena za airbagy, pyropásy a novú jednotku presahuje zostatkovú cenu vozidla. Aj z tohto dôvodu som tu písal že teba počkať na servisákov a odborníkov ktorý by vedeli riešiť náhradné diely za iné ceny ale aj tak cena za prácu bude podobná. Na toto si trúfnu len fak dobre vybavene dielne.
 9. JakubkoSK

  206 po čelním nárazu

  To je totálka s tými airbagmi. Ale počkaj na odborníkov možno poradia.
 10. JakubkoSK

  Chladící kapalina

  Vypustiť najlepešie odpojením spodnej hadice od výmenníka. Ak aj je vypúšťací ventil po povolení už nemusí tesniť alebo praskne. Kvapalinu treba dať tú čo tam je teraz. Originál peugeot je priesvitná myslim. Ale po preplachnutí systému by si mohol dať G13
 11. JakubkoSK

  Co jste dnes udelali...

  Koľko vieš ťahať s 206 na guli? Asi len nebrzdeny vozik či?
 12. Vedľa akumulatora pod tym čiernym kryom je BSI.
 13. Medzi kapotou a čelným sklom v miests stieračov sú dva veľké krycie plasty. Na konci po hrane je tesniaca guma. Zdemontuj obidva pod tým sú listy a "kompost". Ale tebe asi tečie do bsi.
 14. Je to preto aby si si neod*ebal skrutku až náhodou chytíš bruchom....
 15. JakubkoSK

  Nefunkční display

  V podstate tu fotku tu dal len pre ilustráciu. Ak bude chcieť nový a nie zo šrotoviska tak kód sa mu zíde
×