Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Maximální tlak: 2 bar / 29 psi

Maximální hloubka ponoru: 7 m / 22,97 stopa

Maximální výtlačná výška: 20 m / 65,6 stopa

Dle parametrů by to měl zvládnout, ale má to ty dva bary. Na postřikovač (jsou tam zapojený dva) to je ale v pohodě... Ale sudy jsou z 90% nad zemí, to je fakt.

Odesláno

2,8 m pod zemí znamená, že tlak bude nižší o 0,28 atmosféry (baru).

Spíše dbej, aby čeradlo bylo samonasávací, případně, aby těsnila zpětná klapka, poku je nad vodou. Pokud se jedná o ponorku (viz výšeuvedené odkazy) tak je to OK:

Odesláno

Jak píše Olda.

Výtlačná výška je 20m, ale pak už to nemusí natlakovat postřikovač, jen to poteče. Na 2,8m máš značnou rezervu. Můžeš ho mít až 7m pod vodou. Jen ten nástavec nebude nad vodou a musíš to spustit na něčem pod vodu. Elektrickej kabel u toho je dlouhej.

Odesláno

Já už jsem asi pochopil, jak by se to mělo používat, ono to bude tak, že máš stále připravenou natlakovanou hadici a když ji začneš používat, tak se sepne čerpadlo, takže se vlastně jedné jen o to řízení :)

Odesláno

Pacho69 mohl by jsi mi zjistit jestli by místo ty trubky šla prisroubovat taková ta priruba co se na ni nacvakne pak ta rychlospojka co je na hadicí....

Když to budu mít v nádrží ponořeny tak ten nastvec by byl k prdu,potřebují aby místo ty tyrubky šla nahoru normálně hadice jestli chapes?

Dik

  • O 7 měsíců později...
Odesláno

Tak Gardena automatic 4000/2 koupena s otazníkem jak bude fungovat?

Výsledek?

při ponoření na dno a zapojeni a napojení na Wap Michelin jede bezproblémově...

při napojeni na zahradní rozprašovač podle nastavení 2-7m skoro jak z řádu....

při napojení na zahradní kruhový postřikovač pulsní dostřik cca 2-7m....

za mě doporučuji,splnilo moje očekávání s tlakem jsem spokojen,takže kdyby se někdo rozhodoval ,třeba mu to pomůže... :papa

  • O 4 roky později...
Odesláno

Tak vytáhnu kostlivce ze skříně....

Gardena sloužila rok,pak se posrala elektronika,v servisu neopravitelné=nové čerpadlo po zaruce odešla elektronika....servisak přiznal že tato Gardena se nepovedla,narozdíl od 4000/2 bez automatického spínače....

Takže teď mám Proteco na 4 bary,sice ho zapínám a vypínám ručně,ale tlak perfektní....rok chodi bez problémů...

 

Teď sháním čerpadlo kalovku do jímky u pergoly do které bude svedeni WC a umyvadlo,čerpadlo bude v provozu 2-3xtydne tak na 5minut...dokážete něco doporučit na takové to domácí žvýkání,

Teď přemýšlím, že se tam bude házet WC papír občas nějaké Hov...o....tak bude potřeba možná i nějaké řezací nože ,aby se neucpalo?

Odesláno

Jímku již máš hotovou, nebo jibudeš neprv dělat? Udělal bych 2komorovou a tím pádem bych již čerpal jen vodu. Popřípadě dodávat do jímky bakterie, které ty sra... rozloží. Bakterie mám z osobních zkušeností vyzkoušené a v poho.

  • O 1 rok později...
Odesláno

Ahoj, potřeboval bych do retenční nádrže na vodu čerpadlo, ale nevím jestli s tlakovou nádrží a s press controlem, funkce bude mít zalivani a do budoucna i napojení na zahradní postřikovace. Díky ta postrehy

Guest minimaxa
Odesláno

minimaxa nemá. minimaxa má normální vodárnu od Gardeny, kterou @Péťa vlastnoručně zapojoval a už si houno pamatuje 😂😂

Odesláno

Pěkná práce, ale zaráží mě, že jsi přišrouboval už všechno na pevno (čerpadlo, atd.) a ještě nemáš hotovou fasádu.:o. Není to trošku zbytečná práce...?

Guest minimaxa
Odesláno

@Djzaza Není to na pevno. Čerpadlo je k zemi na 4 závitovkách připevněné na křídlové matky. Vždy na zimu pujde pěkně uložit domu. Trubky jsou na šroubení které se povolí rukou. Vše se dá jednoduše rozpojit. Dokonce i ty nádrže jsou v případě fasády nachystané na odnešení pryč.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...