Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno (upraveno)

Nevidim to jako spatny vysledek
Ono to maji tak zvlastne prelozene ze mnohdy clovek nejak netusi co po me chteji - viz otazka o stroboskopu pri letani v noci ;) Myslim si ze v noci letat stale jest zapovezeno v legalnim svete
A dale moznost po tomto testu a registraci nepotrebovat zkousky pro letecke prace ....

Muj  vysledek :

Výsledek testu: USPĚL(A)

Gratulujeme, požadavek na absolvování online testu teoretických znalostí byl splněn. Bylo Vám vystaveno evidenční číslo pilota. Současně Vám byl vystaven a na Vámi uvedený e-mail zaslán doklad o absolvování online výcviku.

Počet zodpovězených otázek 40
Celkový počet otázek 40
Počet chybných odpovědí 8
Doba trvání testu 00:11:46

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odesláno

Naprosty souhlas ...
Ale oni stejne meni poradi ale predevsim okruh otazek ja ten ctvrty test mel o hodne "lehci" podobny jako v lete prelozeny z GB kdyz byla prvni vlastovka o testech ....

Ale "hystorie" se nepta jak ale mame registraci a mame tu buzeraci EU za sebou - pro nas se nezmeni nic a pro ty co maji dron jako hracku ti to maji na salamu
Noo a kontrola i snilek teto veci nemuze verit :)
A chtel bych se plest  ......

Uz vidim jak si rozbalime velkou dospelou 920 nekde v "polich" u lesa a hned nas prijede navstivit "prepadove" komando 😂
O nejakem malem kapesnim DJI Mini radeji mluvit ci psat nebudu - take ho budu vozit sebou pro akce ted hned tady a ted ....


Spis me mrzi ze tu registraci karticku si musim nejak udelat aby to melo "stabni uroven" asi zalaminovani bude muset stacit ....

 

Odesláno

Noo mysleno to je na drony ale jakekoliv dalkove rizene zarizeni ve vzduchu je "bezpilotni zalezitost" nic mene nema na sobe zaznamove zarizeni ale muze byt zase tezssi nez tusim 249g :)
Ale vzhledem k tomu ze maji odhad cca 50tis dronu v Cz a do minuleho tydne bylo reg. cca 6500 uzivatelu nemyslim si ze to bude zase mala fraska ....
/ Info berte s rezervou cerpam na kde jakem bulvaru ... /


Navic ten test neda nikomu nic aniz by musel sedet hodiny a cist nejaka moudra normy atp.
Uz vidim nejakeho pantatu z horni dolni jak koupil drona pod stromecek a vnoucek jde hned druhy den letat :) / do konce roku jeste "legalne" /

A tady je uz velky problem dle smernice EU ktera tyto veci dela pro nase dobro ....

Navic se neresi prodej povereni nejake zpusobile osoby coby "pilota" pomocnika .... .... Tech otazniku je mnoho a myslim si ze to bude na delsi debaty.
Ted se vubec nezohlednuji majitele dronu co ho maji treba dva roky pred rokem bylo prechodna doba tusim dva roky kdy se predpoklada ze dron jako takovej zanikne ....

Ale to jsme jinde nez dle tematu ....

Byl jsem nakoupit silene vsude lidi fronty nervozita
jako ridici po parkovistich hromade z nich - zahodit klicky od zapalovani ....

Ale verim ze BUDE LEPE  :(

 

Odesláno (upraveno)

Skypeja - poprosím o odkaz - zdroj neb v našem RC klubu je to prezentováno jinak. Já mám registraci ve svazu modelářů , ale i tak . . .    Díky moc za odkaz :papa             Ta tvoje tabulka nekoresponduje s pokyny ÚCL :myslim

Ale jinak klasika dnešní doby - Já kterej z 90% létám na letišti si poctivě zařídím licenci , ale kdejaký hňup který si někde něco koupí , vyrazí na fotbalový plácek STS Chvojkovice Brod a nic řešit nebude dokud s tím něco nespáchá . . .

 

Upraveno uživatelem Klemoň
Odesláno

@Klemoň https://www.caa.cz/provoz/letadla-bez-pilota-na-palube/prehled-zakladnich-pozadavku-na-bezpilotni-systemy/

no já si právě chtěl postavit malé letadélko na učení. (takže vlastně být jako ten jelimán a jít za plácek STS Chvojkovice 😄 ) Vždycky jsem měl jen autíčka, ale vlastně když jsem tady zahlédl, že Lihouš řešil ty drony, tak si říkám, že ono by to mohlo do toho spadat taky a teď teda vlastně pořádně nevím.... Vytipoval jsem si tady i takovou pěknou louku u lesa, kde bych si mohl trénovat, nikdo tam moc nechodí, je to za větrem, ale je to v růžku "ochranného pásma" letiště Kladno do výšky 300 m. Je tady teda i nějaké modelářské letiště (paradoxně bych řekl, že hned vedle toho letiště "velkého", ale.... no ještě si to pročtu a nastuduju co a jak, nerad bych si postavil letadlo, ač za pár stovek, a pak se na něj jen díval...asi se vrátím zpět k autíčkům, nebo lodičkám, ač jsem si chtěl zkusit něco nového.

Odesláno (upraveno)

No my máme také RC letiště v pásmu "Kbely" a hlásime se Kbelskému řízení / věži , že jdeme létat (každý)  a v Letňanech je RC letiště "součástí" letiště Letňany  🙂

Na tomhle rozcestníku se dozvíš to co tě zřejmě zajímá  😉  Kdo jiný než ÚCL by to měl vědět , ale tam jsi vlastně byl  . . .   https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla-2/

Upraveno uživatelem Klemoň
Odesláno
před 2 hodinami, skypeja napsal:

já si právě chtěl postavit malé letadélko na učení

Jenom jsem chtěl poznamenat , že malé letadélko zrovna není vhodné na učení.  1. materiál EPP , nejlépe elektro větroň/kluzák/glider a nebo něco s tlačnou např.  https://www.peckamodel.cz/1m40127-13261-easystar-ii-rtf-mode-2-4~d1?utm_source=zbozi.cz

Odesláno

Dneska jsme si s rodinou nechali šťournout do frkoly a všichni negativní. Vím, že je to jen orientační, ale přeci jen se nám na sváteční oběd k 75 leté mámě půjde veseleji.

Guest Petr 3008
Odesláno
V 19. 12. 2020 at 12:46, Péťa napsal:

Radime, to je zbytečná práce. I kdyby náhodou ty lahve zafungovaly, tak krtka jen přestěhují o kousek dál. Jediné řešení je totální likvidace, mě funguje výborně.

 

Po dnešní obhlídce zahrady jsem se nechal inspirovat a past objednal. Loni to byl marný boj, tak doufám, že se teď zadaří..

Odesláno

@skypeja Ohledne letiste jsem nemel nikdy problem.Pravda vzdy bylo mensi a nebo male ale pokazde to bylo na vzajmne dohode.

Nove Mesto letalo se v jejich ochrannem pasmu - konktretne AMAN nebyl problem ikdyz byl provoz na letisti
Mlada Boleslav tady to bylo uz trosku veselejsi ale nepotrebujeme letat vic jak cca 50/80m opet byla vzajmna dohoda a nebyl problem
Velichovky tam je hromada letist kolem vsem jsem psal predem opet vzajemna vstricnost.
Mimochodem tady nam vyrizeni veskereho povoleni i v arealu lazni trvalo cca 3/4roku a pak se natacelo jedno odpoledne
a vzniklo 2x 2min video ;)

Ale podminkou je pro nas "predletova mapa" predem si dohodnout ze budeme nekde .... obesilame dane obce subjekty co hodlame natacet cim to budeme delat jak dlouho odkud chceme startovat kde pristavat ......
Takova normalni lidska "slusnost" a zatim se nam nepodarilo dostat souhlas od jedne "rimskokatolicke dieceze" ale odolavame pokuseni natacet bez tohoto svoleni ....

Na druhou stranu pokud prijde odpoved "ze NE" tak to nejak tak respektujeme taky se nam to nekolikrat stalo ....

 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...