Fx Odesláno 5. říjen 2005 Odesláno 5. říjen 2005 Tak mi auto začlo vydávat takové podivné zvuky zepředu od motoru, napřed jsem myslel, že je to vysypaný katalyzátor, ale když jsem to začal zkoumat při otevřené kapotě, zjistil jsem, že ten zvuk (jakého je druhu si můžete udělat představu podle mé původní domněnky) jde zhruba od míst klínového řemene. Sáhl jsem si na alternátor a docela se klepal. Vím, že bez shození klíňáku těžko zjistím, co tam ten bordel dělá - jestli napínací či vodící kladka, nebo řemenice na klice či ložisko alternátoru, nicméně se chci zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti, jak při diagnostikování postupovat, a také na to, kdy a za jakých okolností se mají měnit zmíněné kladky. Citovat
Fusion Odesláno 5. říjen 2005 Odesláno 5. říjen 2005 Rozsypat se může aji servo, to nejprv syčí jak had a pak chrčí. A píská to při startování? Citovat
P607Olda Odesláno 5. říjen 2005 Odesláno 5. říjen 2005 Není ten řemen roztřepený - kousek gumy odchlíplé? Citovat
Fx Odesláno 5. říjen 2005 Autor Odesláno 5. říjen 2005 Remen je naprosto v poradku, pri startovani nepiska, servo se chova normalne... Nebo teda takhle - kdyby bylo servo v haji, jak to poznam? Kdyz tocim volantem, zvuk se nijak nemeni, zavisi to jen na otackach... Citovat
Fusion Odesláno 5. říjen 2005 Odesláno 5. říjen 2005 Při volnoběhu je slyšet syčení z toho místa. To syčení se zrychluje s otáčkama. Citovat
P607Olda Odesláno 5. říjen 2005 Odesláno 5. říjen 2005 Jaký zvuk to vlastně dělá? (Nevím jaký zvuk dělá vysypaný katalyzátor) Citovat
Fx Odesláno 5. říjen 2005 Autor Odesláno 5. říjen 2005 Tohle není syčení, spíš \"rachtání\" nebo jak to popsat... Mám to nahrané v palmu, bohužel mi to teď nejde sesynchronizovat s PC :-/ [upravil dne 5.10.05 Fx] Citovat
Fx Odesláno 5. říjen 2005 Autor Odesláno 5. říjen 2005 Jo, to ložisko mě taky napadlo, proto jsem začal o těch kladkách Citovat
off_cz Odesláno 7. říjen 2005 Odesláno 7. říjen 2005 Tak mi zacal motor vydavat hrozne piskave, suche zvuky nekde od klinaku. Ktery jsem pred par mesici menil. No typovali jsme to na nejake lozisko - altik, starter, pumpa.... kladka Jedine resiny bylo klinak sundat a zkouset jednotlive veci. Jeden servisman rikal ze to bude ale remenem - no tak jsem ho namazal mydlem a byl klid. Ted jsou koupil sprej na klinaky, nastrikal... udela na klinaku takovy lepkavejsi film. Uvidim co to bude delat...... kazdopadne klinak byl vysuseny, tvrdy.. To je tak kdyz nekdo myje motor treba arvou :-) Od ted ani kapku !!! Citovat
Péťa Odesláno 7. říjen 2005 Odesláno 7. říjen 2005 Původně zaslal: off_cz To je tak kdyz nekdo myje motor treba arvou :-) Od ted ani kapku !!! Ja to rikam porad - auto neumyvat!!! :roker Citovat
Fx Odesláno 7. říjen 2005 Autor Odesláno 7. říjen 2005 Jo, kdyz to piska, tak je mydlo dobrej lek... Ale mne to vylozene \"rachta\"... Citovat
Fx Odesláno 23. říjen 2005 Autor Odesláno 23. říjen 2005 Takže klíňák jsem shodil a po protočení všech řemenic jsem zjistil, že je to ložisko na alternátoru - takže, kde nejlépe v Praze, případně tak nějak trasa Uhříněves - Říčany - Jesenice (cca) by mi od problému mohli pomoci? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.