Jump to content
  • Current Donation Goals

Klínový řemen - 406 LFY

Fx

Recommended Posts

Tak mi auto začlo vydávat takové podivné zvuky zepředu od motoru, napřed jsem myslel, že je to vysypaný katalyzátor, ale když jsem to začal zkoumat při otevřené kapotě, zjistil jsem, že ten zvuk (jakého je druhu si můžete udělat představu podle mé původní domněnky) jde zhruba od míst klínového řemene. Sáhl jsem si na alternátor a docela se klepal. Vím, že bez shození klíňáku těžko zjistím, co tam ten bordel dělá - jestli napínací či vodící kladka, nebo řemenice na klice či ložisko alternátoru, nicméně se chci zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti, jak při diagnostikování postupovat, a také na to, kdy a za jakých okolností se mají měnit zmíněné kladky.

Remen je naprosto v poradku, pri startovani nepiska, servo se chova normalne... Nebo teda takhle - kdyby bylo servo v haji, jak to poznam? Kdyz tocim volantem, zvuk se nijak nemeni, zavisi to jen na otackach...

Tak mi zacal motor vydavat hrozne piskave, suche zvuky nekde od klinaku.

Ktery jsem pred par mesici menil.

No typovali jsme to na nejake lozisko - altik, starter, pumpa.... kladka

Jedine resiny bylo klinak sundat a zkouset jednotlive veci.

Jeden servisman rikal ze to bude ale remenem - no tak jsem ho namazal mydlem a byl klid. Ted jsou koupil sprej na klinaky, nastrikal... udela na klinaku takovy lepkavejsi film.

Uvidim co to bude delat...... kazdopadne klinak byl vysuseny, tvrdy..

To je tak kdyz nekdo myje motor treba arvou :-)

Od ted ani kapku !!!

• 3 weeks later...

Takže klíňák jsem shodil a po protočení všech řemenic jsem zjistil, že je to ložisko na alternátoru - takže, kde nejlépe v Praze, případně tak nějak trasa Uhříněves - Říčany - Jesenice (cca) by mi od problému mohli pomoci?:papa