Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

zdravím chtěl bych se zeptat jak se mi to projeví na vyplatě kolik mi sleví na daních a co je pro nás lepší čekáme s přitelkyní prcka a přemýšlíme jestli se vzit před porodem nebo po a jak by to pro nás bylo lepší každá koruna dobrá nějak to na netu nemužu dohledat :myslim:myslim

Odesláno

odpovím jinak--co vím, tak se mladí často neberou i proto, že v případě problémů s prací, bytem atd.,dostávají více peněz od státu, když žijí jen na hromádce..., nedávno byl o tom obsáhlý článek na Novinkách, dítěti dát jméno po otci, protože se jednou asi vezmete...;)

[upravil dne 15/1/14 19:30 od ozzy56]

Odesláno

Bydlíte spolu? Pokud ne, může být žena samoživitelkou ... více se k tomu vyjadřovat nebudu, byl by to příliš zaujatý komentář ...

Odesláno

na vejplatě se ti to projeví po narozeni ditete a je to kolem 1000 kč. Potrebujes rodny list ditete, a potvrzeni od mlady z prace ze nenarokuje slevu na dani ona. Jinak jestli tu tvrdis ze potrebujes kazdou korunu tak neres svatbu protoze at chces nebo ne stejne nejakou kackut ti smlsne. Jmeno po otci mit nemusi je to na dohode rodicu, v pripade ze bude mit po tobe jdete na matriku kde podepisete papiry o priznani otcovstvi a ze prcek bude uzivat tve prijmeni. Zarizoval sem to vse cca mesic zpet kdyby neco ptej se.....

Odesláno
Bydlíte spolu? Pokud ne, může být žena samoživitelkou ... více se k tomu vyjadřovat nebudu, byl by to příliš zaujatý komentář ...

Na to aby dosahla na dalsi prispevky jako na bydleni apod jsou desny normy pokud on vydelava a ona ma taky nejaky prijem tak nehrozi aby to dostali. Jinak prispevek mas pokud zijou z toho minima a pripadne bydlej s rodicema v byte 2+kk nebo tak.... Proste pro normalniho cloveka to je nerealny....

Odesláno

No jako zatím jsme u rodiču od přitelkyně ale nez se to narodí cca 6 měsícu tak se nastehujem zatim do pronájmu mame danou žadost na městsky byt ja nechcem se kazdej jmenovat jinak šlo by jen o to vzit se na uřadě já mám práci v poho a přitelkyně je na nemocenske protože má rizikový těhotenství

Odesláno

já vydělávam a ona taky má kazdej mesicne nejakou nemocenskou ja jen jestli je to jedno jestli se vezmeme tedkom nebo pak nechci aby šla k doktorovi a ditě by bylo jinak a matka taky chci aby jsme byly rodina a aby jsme se jmenovaly všichni tři stejně

Odesláno

S Martinou máme dvojčata, bydlíme společně v mém ( ;) ) domě, nejsme oddáni.

Když má stát něco platit (slevit), tak nás sečte dohromady a pak nedá nic. Když bylo dřív společné zdanění, tak nám to neumožnil, protože jsme nebyli oddáni. Vždy to dělají tak, jak je pro stát výhodnější. Teda, pokud nejste menšina.

Odesláno

jde mu asi o roční zučtování daně a slevu na manželku,pokud budete oddani a máš nějaký pruměrný plat...tak ti v březnu vrátí cca 25 000Kč,manželky příjem nesmíbýt větší než 68 000Kř/rok;)

Odesláno

Na výplatě se ti objeví měsíčně sleva na dítě 1117Kč.

Při ročním vyúčtování daně ti mohou slevit 24 840kč, ale:

Roční zůčtování se počítá zpětně. Letos bude za rok 2013.

Nesmí být v předešlém roce větší příjem než 68 000Kč.

Do příjmu se nepočítá rodičovský příspěvek. Vše ostatní ano.

Pokud budete mít mimčo někdy v červnu 2014, tak potom běží ještě mateřská 28 týdnů, takže bude v roce 2014 přítelkyně (manželka) na rodičáku asi jen 1 měsíc. Pokud za těch 11 předešlých měsíců bude mít příjem větší než 68 000kč, pak v roce 2015 nebudeš uplatňovat slevu na dani za manželku 24 840Kč a budeš ji uplatňovat až další rok (opět nesmí mít příjem, vedlejšák, atd větší než těch 68 000Kč).

[upravil dne 15/1/14 18:10 od Sagic]

Guest Scratch
Odesláno
zdravím chtěl bych se zeptat jak se mi to projeví na vyplatě kolik mi sleví na daních a co je pro nás lepší čekáme s přitelkyní prcka a přemýšlíme jestli se vzit před porodem nebo po a jak by to pro nás bylo lepší každá koruna dobrá nějak to na netu nemužu dohledat :myslim:myslim

A BERES SI JI Z LASKY NEBO PRO PENIZE???????

Guest Scratch
Odesláno
Porodný je na první dítě do 2,4 násobku životního minima, ale má se to měnit.

my dostali jako vzdy hovno.....

Odesláno

Nějak mi uniká smysl tvého dotazu.Píšeš,že chcete žít jak rodina pod jedním jménem tak ti nic jiného nezbude než si odbýt svadbu,nebo ať si tvoje přítulkyně nechá změnit na úřadě jméno,možná to bude nejlevnější varianta.

V každém případě si to pořádně propočítej :aut

Odesláno
Porodný je na první dítě do 2,4 násobku životního minima, ale má se to měnit.

my dostali jako vzdy hovno.....

My dostali na první, páč se narodilo dřív, termín byl až po novém roce, kdy by podle nových pravidel nebylo nic, tak nám to dal jako dárek :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...