Šalda Odesláno 13. prosinec 2013 Odesláno 13. prosinec 2013 To určitě, každej máme jiný uši a vnímáme zvuk jinak. Ono stejně doma se nemůžeme bavit o kvalitní hudbě, je tam x rušivých elementů, zdi nejsou obložený a podobně. Citovat
Šalda Odesláno 13. prosinec 2013 Odesláno 13. prosinec 2013 Já tehdy kupoval měniče tady, tehdy se to menovalo Elex elektro: http://www.ges.cz/cz/audiotechnika/reproduktory/SKA.html Citovat
Print Odesláno 13. prosinec 2013 Odesláno 13. prosinec 2013 my si s kolegou v praci postavili vlastni repraky a soucastky sme pouzili z jeho rozbite LCD televize ... hrajou fajn :-) Citovat
Feelly Odesláno 13. prosinec 2013 Autor Odesláno 13. prosinec 2013 No... Chci jen stereo zatím koupím dva a pak se uvidí No tak, jako neřikam ,že mi nestačej ty co mam, ale není to ono chci něco lepšího chci to prostě prožívat pěkně Citovat
poldiss Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Vykašli se na tuctovky a kup místo toho dva studiový KRKy, stačí ti i nějakej levnější a zvuk z toho budeš mít úplně jinej, než z těch co ti tu byly doporučovaný mrkni http://kytary.cz/krk-rokit-5g2/HN102883/ Citovat
rgot Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Po vojně jsem se tím díky nabídce trhu celkem dost zabýval..tehdy platilo ,že nejdůležitější je citlivost a ta tehdá ideální byla kolem 90dB/m/W..Jmenovitý příkon se dá odvodit od ideálu který je asi stále stejný cca 100W na 8 ohmů,nižší příkon nemá prostě tu dynamiku.. jo už je to tak 20 let..dneska je to možná jinak [upravil dne 14.12.2013 12:25 od rgot] Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 10W zesilovačem jsi to teda moc nevylepšil No Oddie, ono 10W výkon stačí do domácího prostředí naprosto s přehledem, jenže není jedno co ten výkon vytvoří, pokud to bude nějakej lampovej zesik tak to bude až až, samozřejmě ale k tomu potřebuješ adekvátní repro Jinak Feelly, koukni se sem - http://www.prodvd.cz/wharfedale.htm Myslim že by jsi tam mohl mezi Heco a Wharfedale neco za dobrej peníz najít, ale koukni i na další značky [upravil dne 14/12/13 15:00 od Radek Hurvajz] Citovat
Dýdý Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Jo jenže když budou sebelepší bedny a bude do nich rvát signál z PC tak prostě hrát nebudou. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 co je na signálu z PC špatnýho?? Citovat
Dýdý Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Je komprimovaný.Hlavně toho tam pak spousta chybí.Ani FM radia už nejedou bez mršení šířky pásma. Citovat
oddie Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Výkon 10W, zvlášť pokud je to celkem (tedy 2x5) na pokoj o 24m rozhodně nestačí. 2x15W u beden z odkazu výše v pokoji 18m jde akorát na hranici limitace, když se to dá nahlas. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Tak lampače se dělají popvětšinou 2 x 10, 2 x 5 by bylo už asi silně málo. ale jak pišu, když bude oproti tomu adekvátní repro tak jsme zvukově i finančně uplně jinde jinak bežný domácí šudlání tak od 2x30w do 2x100w naprosto stačí [upravil dne 14/12/13 16:55 od Radek Hurvajz] Citovat
oddie Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Stejně to budeš mít bez basů, repro -6db na spodním okraji proti udávané citlivosti a už nemáš jak to dohnat. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 No to je právě vono, pak každej dohání basy subwoferem a ma z toho akorát huhlající sestavu. Teda oni řikají že jim to krásně basuje, sice nerozeznýš kopák od činelu a basu od harfy, ale to je o tom hudebním hluchu:D:D Citovat
Dýdý Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 A čemu se divíš když dnešní hudební etalon náctiletejch je telefon nahlas s posledním hitem. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 ja se tomu nedivim, ja to jen konstatuju Je komprimovaný.Hlavně toho tam pak spousta chybí.Ani FM radia už nejedou bez mršení šířky pásma.No to je ale přeci nesmysl, zaleží co si pustíš, pokud si pustíš nekomprimovanou muziku, nebo překopirovanou do PC v bezztrátovým formátu, např FLAC tak není vubec žadnej problem, otazkou jsou jen ruchy z mainboardu, ale to jde vyřešit pořádnou zvukovkou, ať už interní jako mam ja, nebo ještě lepší externí, pak už jen zesik, bedny a hraješ stejně jako z LP desky nebo CD [upravil dne 14/12/13 18:56 od Radek Hurvajz] Citovat
Dýdý Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Ale jo taky mi chvilku patřilo kousek nahrávacího studia v digitálu.Jenom většina lidí takový vybavení nezná a ani nemá.Já už taky ne-naco by mi to doma bylo když už do muziky přes 15 let vůbec nedělám.A na LP mi nešahej Nic jinýho tak nehraje jako džezík z desky.Tam jde hlavně o ten pocit z gramce a lamp. Citovat
oddie Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 Já radši naživo - kdo nezažil West Side Story v 300 členném sboru, neví, co je muzika Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. prosinec 2013 Odesláno 14. prosinec 2013 ale no joo, ale do obýváku to nenacpeš Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.