greg Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Ahoj všem. Praskla mi pružina na 406, což vzhledem k věku jsem v podstatě čekal. Koupil jsem nové Lesjofors 5002V6 , dále nová ložiska horního uložení SKF. Nechal jsem to sesadit v místním servisu. Už sesazené ale mimo auto nešlo s horním uložením v podstatě vůbec pootočit. Samotné ložisko bylo předtím samo ok. Dal jsem to na auto a je to trošku lepší, ale je zapotřebí velká síla, taková jakou ta pružina nevyvine. Auto táhne střídavě do stran. Otázkou je, sedne si to? kde hledat problém? Nemůže být pružina moc tvrdá, že se ložisko pod takovým tlakem netočí? Díky za jakékoliv postřehy. Citovat
ozzy56 Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 od toho je tam ložisko, aby šlo otáčet lehce, tlak pružiny nemá žádný vliv Citovat
P607Olda Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Co je špatně, to nevím. Po výměně horního uložení musí všechno fungovat ihned perfektně, jakákoli jiná vysvětlení jsou nesprávná. Je to nevýhoda, když si součástky koupíš sám a servis to namontuje. Zřejmě jsi koupil nesprávný typ. Takž nelze spravedlivě požadovat peníze za montáž zpět, a teď už ani díly nevrátíš s vrácením peněz. Zajdi do toho servisu, co poradí. Pokud jsou dobří (ou ou to by poznali, že mají v ruce nesprávné díly) tak by to mohli přemontovat na správné díly. Dobré reference má Bystřice nad Pernštejnem. A kdyby nic, tak přijeď sem do Zábřeha. Ale ve všech případech počítej, že tak 5000 zaplatíš, protože chyba zřejmě nastala při výběru/koupi dílů (možná uložení, možná pružin). Citovat
greg Odesláno 30. květen 2013 Autor Odesláno 30. květen 2013 V servise pouze stlačovali pružinu a dávali ji na tlumič, veškerou ostatní montáž jsem prováděl sám. Pružina je vzhledově totožná s originálem stejně jako ložisko. Objednával jsem to podle čísel ze serviceboxu. Citovat
P607Olda Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Já jsem to nikdy vlastnoručně nemontoval. Ať se teda vysloví někdo jiný, zda lze správné díly špatně smontovat, a jaká chyba se dá udělet. Citovat
vavoj Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 já u 306 přetáhnul matici co stahuje ložisko a servo kňučelo jak kotě a nechtělo se tomu, po povolení a dotažení na moment klid .... Citovat
greg Odesláno 30. květen 2013 Autor Odesláno 30. květen 2013 Zkusím to povolit, ale ta matka stahuje tyč tlumiče k hornímu ul. nikoli ložisko, nebo ne? Ale zkusím. Díky Citovat
MilanF1 Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Chápu-li dobře, uložením se vsazeným ložiskem nešlo pootočit? To je divné. Zkoušel jsi samotné ložisko? Nemohlo se stát, že by to ložisko dali do uložení obráceně? Ale nevím, zda je pak možné to celé namontovat. Citovat
LORD_mapiv Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 hele kdyby jsi na nic nepřišel, tak mi napiš třeba SZ.. když bych měl některej den čas, tak by jsme se třeba mohli mrknout.. (nejsem servis, ale magor do frantíků.. ;-) ) a jsem přímo ze Žďáru.. Citovat
LORD_mapiv Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 to ložisko tam obráceně snad ani nemůže jít dát ne? myslím, že to bude potřeba rozdělat a prohlídnout to.. Citovat
Cinci Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Sedlo ti ložisko dobře do toho středu sedla? Nesedlo křivě, případně mimo otvor, tím pádem by ho po zatížení silou pružiny pokřivilo a ložisko by nejspíše vůbec nešlo. http://petrcinci.rajce.idnes.cz/Ulozeni [upravil dne 30/5/13 22:02 od Cinci] [upravil dne 1/6/13 14:29 od Cinci] Citovat
greg Odesláno 30. květen 2013 Autor Odesláno 30. květen 2013 Uplne samotnym loziskem slo otacet normalne. Po sesazeni uz ne. Ani. Mimo auto. Citovat
Cinci Odesláno 30. květen 2013 Odesláno 30. květen 2013 Jasně, ale už byla dotáhla pružina horním středovým šroubem ne? Když je ložisko blbě posazené, tak síla pružiny může stačit k jeho deformaci a tím znemožnění jeho pohybu. Citovat
greg Odesláno 30. květen 2013 Autor Odesláno 30. květen 2013 Napadlo me, jestli tam nezustala nejaka rez treba a je to krhive. Divne je ze je to na obou stranach. Cinci - prokontroluju to :-) [upravil dne 31/5/13 06:51 od greg] Citovat
greg Odesláno 30. květen 2013 Autor Odesláno 30. květen 2013 Horní misky a gumové uložení je stejné pro levou i pravou stranu? Mohlo se stát, že jsem je prohodil. [upravil dne 31/5/13 06:53 od greg] Citovat
greg Odesláno 31. květen 2013 Autor Odesláno 31. květen 2013 Tak, abych Vás informoval o novinkách. Auto je v servisu, kde to rozebrali a zjistili, že složené je to dobře. Ložisko a pružina jsou správné. Vyzkoušeli nové ložisko ale beze změny. V tuhle chvíli se čeká na gumy horního uložení, pak se uvidí jestli se to bude chovat jinak. Citovat
greg Odesláno 5. červen 2013 Autor Odesláno 5. červen 2013 Novinky. .. Po výměně komplet horního uložení je situace lepší. Už tím člověk rukou otočí, ale pořád docela velkou silou. Je udělaná geometrie ale auto stejně občas po zatáčce táhne ve směru zatáčky. Jediné co ještě může být příčinou jsou samy pružiny. Jsou tam teď tyto http://www.automedik.cz/autodily.html?product=2475915&path[]=1357089&path[]=1357128&path[]=1357650&path[]=1362415&path[]=1387107&path[]=1439238 Může prosím někdo mrknou na ty čísla? Měly by to být verze 5002 V6 tedy pro V6, v eshopu jsou ale v nabídce pro 1.9 SL. Reakční síla působící na ložiska je dána hmotností auta a né tvrdostí pružiny, nebo se pletu? [upravil dne 5/6/13 14:38 od greg] Citovat
Dano406 Odesláno 5. červen 2013 Odesláno 5. červen 2013 Podle SB tam jsou dvě varianty. Normální pérování a přední a zadní zesílené pérování. Nevím co tím chtěl básník říci U normálního pérování je origo číslo 5002 V4 a u té druhé tam nic není. Tak předpokládám,že díl bude stejný. Jedině podle vin se podívat. Tak jsem se chvilku hrabal v SB a podle všeho si objednal špatně. Ta 5002 V6 se dává do 3.0l ,ale je tam poznámka,že se používá s automatickou převodovkou. Pro man. převodovku je 5002 V7. [upravil dne 5/6/13 15:22 od Dano406] Citovat
BV406 Odesláno 5. červen 2013 Odesláno 5. červen 2013 ahoj, uz jsem ti psal ... ja koupil kayaby 5002V6 ... urceny by mely byt pro motory V6, ale myslim, ze maji pokryti i na 2,2hdi ... nemam s nimi zadny problem, stejne pruziny z druhovyroby na 2,2 hdi nejsou k sehnani, aspon ja je nikde nenasel tenkrat a na doporuceni par lidi odsud jsem prave nasadil ty V6 a v pohode Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.