Přejít na obsah

greg

Uživatel
 • Počet příspěvků

  322
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli greg

 • ID člena 14422
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Polnička
 • Stát
  Česká republika
 1. greg

  Vysoké otáčky

  Ahoj. Mě to přijde jako kousnutý krokový motorek regulace volnoběhu. Kousnutý v otevřené poloze a to i během jizdy.
 2. těžko říct, pokud ale diag. nic neukazuje nemyslím si že by to bylo potenciometrem klapky. Pokud ty příznaky znamenají jednu závadu bude to krokáč.
 3. Baterku bych neodpojoval, máš pravdu dělá se to když odpojuješ snímač polohy škrtící klapky, toto je ale něco jiného. Objednáno máš správně. Ať se daří
 4. Pokud je to typ motoru TU1JP tak tu výměnu zvládneš v pohodě sám za 10 minut. Dva šroubky a jeden konektor.
 5. greg

  Peugeot 406 2.2Hdi ztráta výkonu

  Ahoj, na můj vkus je tam nějak mnoho zkratů. Začal bych asi tím + ten kontakt na pedálu. Je k němu přístup hlavou dole a navíc jsou tam tři (dva na brzdě a jeden na spojce (nebo obráceně)), rozdělat očistit opálené kontakty a pak pokračovat dál.
 6. greg

  Saxo VTS 1400

  Klec bude. Jen nejspíš ne tuto sezónu. Během práce na motoru postupuju s drobnosti -> jako třeba.. řadička, prodloužená o 8cm, prodloužené spodní rameno a nová hliníková konzola.
 7. tady to máš VF37HRHYF32868816.pdf
 8. greg

  Saxo VTS 1400

  Ahoj, po dlouhé době bych se rád pochlubil (a taky si tady vedl deníček) projektem na jehož počátku se nacházím. Celé to vlastně spočívá v úpravě jednoho modrého Saxa VTS. Je to 1.4ka 8v, KFW tu3jp. Jde o úpravu pro amater rallye. Auto zůstane na klasických SPZ ale do provozu se nepodívá. Plán, je následující. Co se týče motoru, aktuálně se dělá hlava. Vyleštěný komory, sací a výfukový kanály. Hlava půjde snížit ale zůstane sériová vačka. Uvidíme jak se snížením popasují rozvody (rozuměj předstih) případně dáme stavitelné vačkové kolo. Samozřejmostí jsou nová gufera ventilů. Vstřiky a lišta zůstane původní, rozdíl bude v dopravě vzduchu. Tady plánujeme osadit čtyřklapku z motocyklového motoru se vstřikováním. Druhou sadu kanálu pro vstřiky použijeme pro sběr podtlaku. Nová spojka (zatím klasická), a úprava setrvačníku. Co se týče výfuku, svody 4-1, nechci přijít o katalizátor jednak je povinný i na soutěžích a jednak má pozitivní vliv na výkon. Brzdy: Na přední osu by mělo jít montovat třmeny a kotouče z 307 HDI, vzadu bubny tak výměna za kotouče. Podvozek: zatím se neví Kdo by to dočetl až sem a chtěl vidět nějaké fotky přidávám odkaz na rajče. https://vts-nogarage.rajce.idnes.cz/1.4_VTS/
 9. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  Tak můj problém vyřešen. Studeňák na vývodu z relé, takže relé cvakalo a posílalo dál 12v ale jenom na oko. spojku to neseplo. kontakt propájen a už chladím
 10. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  Ano slyším ho cvaknout. Ale kompresor nic.
 11. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  Tomu rozumím. Zitra to promerim, to rele v BSI najdu kde ?
 12. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  A jak to rele vypadá a kde ho najdu? Nekde jsem četl ze se dá rozdělat. Kostru jsem nepropipnul, tam jde kostra nekde z Bsi ?
 13. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  vyměněn tlakový snimač, sahara se sepne vždy kompresor pořad nic. Na vstupu do elmag. spojky jsem naměřil střídavě 1,2, 8V. Někdy i 12V. Zapojil jsem konektor a jel domu. po cestě klima naskočila. zkusil jsem vypnout zapnout a ok. Po dalším startu zase nespíná. Na DIA vypisuje VSTUP PRESOSTATU - nespravny tlak- ale BEZPEČNOST TLAK - neaktivní. Při testu ovládání kompresoru z DIA cvaká jen relátko nad pedály. Může mít třeba opálené kontakty a tím pádem odpor a na spojku pouštět málo?
 14. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  Hledám správné hodnoty tlaku v klimatizaci. Nezná je někdo?
 15. greg

  406 HDI Klima - nespíná

  tak ventilatory chlazeni právě odzkoušeny a funkční. Na malou i velkou rychlost.
×