Jump to content

greg

Uživatel
 • Content Count

  406
 • Joined

 • Last visited

About greg

 • ID člena
  14422
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Polnička
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Namontoval jsem seriovou skříň z litrového motoru jenom jsem v ní přehodil 5° z 1.4. Pocitově je to kratší. Změřeno to nemám a najeto má taky minimum, takže kolik toho snese zatím nemůžu říct.
 2. greg

  Saxo VTS 1400

  Pěkné, ale nějak mi to připadá malé uvidíme jak to bude brzdit.
 3. Ano, presne tak. Co jsem lustroval po serviceboxu tak cisla dilu jsou ve vetsine pripadu shodna, lisi se treba delka saciho ventilu o desetinu mm. Coz stejne vyladi vule.
 4. Tak... celé to vygradovalo včera a dneska, když jsem ze sebe udělal blbce abych zjistil kde je pravda. A ta je taková, že TU3...... mají v hlavě rocker arms kdežto TU3...(JP) mají roller rocker arms. Takže jsem se směrem k eshopu musel omluvit, jelikož to tam nejspíš mají správně. Nicméně fakt že mají na webu tři čísla motoru a pak pošlou vačku primárně určenou pro jiný zůstává faktem. Směr řešení je tedy následující. Je roller rocker arms záměnný s rocker arms? co se roztečí děr pro šrouby do hlavy týče? Nejspíš zde bude rozdíl v délce ventilu (musím ověřit).
 5. Celá věc má zajímavé pokračování. Z CAT CAMS mi přišlo mailem utvrzení, že vačkový hřídel, který byl objednán ze SPEEDPRO.EU jako vhodný pro tento typ motoru, vhodný není. Není vhodný pro roller rocker arms .... ikdyž po vyklikáni eshopu na speedpro lze s klidem na tento motor objednat. Takže nyní to řeším s e-shopem, uvidíme jak se k tomu postaví.
 6. Díky za osvětlení.. pomohlo. Takže následující postup bude: kontrola endoskopem, kontrola zda při zakolíkované klice je vačka nad prvním válcém v této poloze (tzn. zápal). edit. Dohledal jsem fotky kde jsem si fotil obě vačky pro porovnání. Natočení drážky pro pero vypadá ve stejné poloze. Uvidím jestli mi to potvrdí od výrobce.
 7. greg

  kryt výfuku

  Ahoj, no tohle je klasika. Škoda že se ti utrhly všechny .. já bych to řešil odvrtáním a pak nýtovací maticí. Při montáži bych pak závit namazal vazelínou. Edit: Nýtovací matici nanýtovat do kastle a pak do ní šroubovat.
 8. aha.. tak už vím jak to myslíš. Je to poměrně zajímavá poznámka. Při objednávání i montáži vačky jsem právě ověřoval, že není třeba dávat jiné vačkové kolo. Avšak, může to být tak, že není třeba dávat jiné ale drážka pro pero může být otočená. V tom případě jsi mě trochu rozděsil. To by tak bylo aby se čerstvě složenej motor potkal. Připomeň mi prosím zkratku TDC. Top dead center ?
 9. vačka je CATCAM a díky tomu že je tam pero tak vačkové kolo jinak dát nešlo. Taky bych si myslel že plný plyn je 100%. NN reset hodnot nepomohl. (ono ten reset je uplný když po něm nastartuješ motor a měl by běžet až do sepnutí sahar. což jaksi nejde ;)) Já jako diag používám lexii, zadávám 1.4 KFW P2000 Sagem
 10. Zkoušel, pálí. Dneska jsem dal novej TPS Magneti Marelli a procenta už chodí. Maximum je však jen 25% při plném plynu. Jinak tam ale ten snímač dát nejde. Každopádně na start nebo chod motoru to nemá vliv. Ještě mne napadlo jestli by to nemohlo být tímto.Moc tomu ale nevěřím. Když se snížila hlava o 0.8 mm teoreticky by se měli rozhodit rozvody ( jiná poloha kladek a řemenic a tímpádem pootočená vačka vůči klice) Tohle jsem ale ověřoval několikrát, a to tak že to dám na kolíky, Kolík na setrvák kolík na vačku. Sedí. Může tam ale být nějaká "možná" desetina stupně díky propružení řemenu.
 11. greg

  Saxo VTS 1400

  V mezičace jsem se vrhnul na přední třmeny.
 12. Ano i tento screen je při neběžícím motoru. Ale co se mi podařilo najít, hláška poloviční zdvih je před startem normální. a ihned po startu se změní na volnoběžné otáčky.
 13. Jjo, to co píšeš je pravda. Čidlo teploty mě napadlo ráno, to jsem zatím nekontroloval kouknu co ukazue, mám screeny z DIA nafocene Edit... tak to vypada...ze cidla nekecaji
 14. Myslim ze jednotka je Sagem..
×
×
 • Create New...