Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrola vozu před koupí


odee

Recommended Posts

Asi tě nepotěším, ale s tím rozpočtem bych šel do něčeho co nejmladšího a taky menšího, takže Logan, Thalia, Fiat atd., nebo počkat a došetřit, opravdu neber na lehkou váhu tvoji situaci--nejsi sám a nebydlíš na mamahotelu:), přednější je rodina a dítě, ty potřebuješ auto, co bude relativně mladé, s nějakým 1.4 benz., a po počátečním nezbytném servisu bude chtít jen palivo :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdit 40 tis ročně v Loganu, to by mi asi jeblo. To už radši dvakrát kompletně zgenerálkuju 406 a pořád mě to vyjde líp... a bude pořád podstatně pohodlnější. Za mě bych rozhodně novější nekupoval, ale vybíral mezi staršími ověřeně spolehlivými, což zrovna třeba 406 je.

Nemusí to být nutně HDI, pokud se sežene 2,0 za cenu, jak psal Charlie, vyplatí se plyn. Nebo možná ještě ta 2,2i, třílitr bych určitě nebral. Pokud naftu, tak pouze 2,0 HDI.

Za 50-60 tis se dobrý polotovar pořídit dá, viz ta od Huga nedávno. Samozřejmě to bude potřebovat průběžný servis a to v ceně postupně klidně i větší, než byla pořizovačka auta. Ale a) furt to je lepší než splácet úvěr, b) furt to na nájezd vychází příznivěji než nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 607 mám špatné vzpomínky - tolik oprav u nového auta jsem nezažil, C5 by mi vůbec nevadila, Mondeo proč ne, 406 ve slušném stavu je rozhodně dobrá investice. Motory C5 a 406 určitě HDI - RHZ, C5 je ošklivka, ale jinak je asi lepší volbou z rozumu než 406. Mazdu 6 v těhdle ročnících bude problém s korozí.

Jaký máš tedy vlastně rozpočet?

Můžu se hloupě zeptat kolika kW je to ten RHZ motor a v jakým roku výroby? :myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie

počítám , že .-odee- si s opravami neporadí tak lehce jako Ty, navíc si myslím, že by se měl věnovat děcku, než se válet pod autem:),rada platila spíše jemu, Tobě bych Logana opravdu neporadil ;)

[upravil dne 2/4/13 21:40 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobná auta provozuje dost známých, kteří si s auty neporadí vůbec a normálně je někde servisují, a zas tak o moc hůř na tom rozhodně nejsou. A prakticky každá ojetina je polotovar, na kterém bude třeba něco dělat, výhoda je, že postupně, takže to má místo těch splátek, za které nemusí platit úrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady toho máš,ale nikdo tu není dýl,aby se dalo zjistit co je to zač,takže to můžou být vylítaný vrány...

nebo ti nechám za 65000 svý,ale je to jen 1.8.....ale s LPG

v pěkný výbavě,krom ,kůže a tempomatu full:D

ted je už vychytaná vyměněný komplet brzdy,nový výfuk walker,tyčky......taky je v tom prachů:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s 6FZ zkusenost nemam, ale RFN je rozezrana lina mr..ka s problematickym volnobehem a pitomym EGRem, porad otravuje s nejakyma antipollution hlaskama, verze s elektronickou skrtici klapkou je uplne za trest. Zapalovaci rampy na tom odchazi tempem klidne jednou za rok, odezva na plyn je asi v tom stylu, ze slapnes, chvili nic, pak se to zepta, opravdu chcete pridat plyn a pak to zacne teprv neco rozvlacne delat, stara 1.8 16V rady XU tomu sviznosti rozjezdu klidne natrhne. Nemluve o rezonujicich a drncicich plechovych vyfukovych svodech

[upravil dne 3/4/13 08:48 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jde právě i o to, že když koupím jednodužší benzínovej motor, udělám si většinu oprav sám, podvozkový věci, věci okolo motoru a tak podobně zvládám. 106 byla v servise akorát na lepení skla-bo sem neměl vyhřívanou garáž a bylo to v zimě a pak na výměně převodovky a repasu nápravy, všechno ostatní sem dělal sám a nebylo toho vůbec málo. Na feldě sem dělal doma na dvoře zadřený zdvitáhka ventilů asi před 4 rokama a od té doby stím matka ještě pořád jezdí, takže právě těch oprav se nebojím. Teda u benzínu ne..na druhou stranu asi bude něco na tom, že u šestiválce bude spousta věcí 2x, takže tam bude dvakrát takový riziko investic... Jsem rád, že je tu tolik lidí, co se ozvou, protože víc hlav víc ví;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...