Jump to content

hustej kour od zadniho kola

sweetyboy
 Share

Recommended Posts

Prosim potrebuju poradit, pred nedavnem jsem jel jen nakoupit tady kousek, a kdyz jsem vylezl z auta tak jsem citil hroznej smrad od zadniho kola na strane ridice. Dneska jsem sundal kolo, ocistil a promazal jsem trmeny a vse kolem desticek aby se dobre rozpinaly a nebyly kously ke kotouci. Pred chvili jsem jel a asi po 7 km a rychlosti okolo 80km/h se mi zacalo brutalne kourit od toho zadniho kola, ze jsem musel okamzite zastavit a auto odstavit. Rafek byl uplne zhavej,takze jsem to musel nechat vychladnout a pomalu na nekolikrat odjet zpet k domovu. Prosim nevi nekdo v cem by mohl byt problem a jak to mam resit?Moc dekuju

V kotouči se nic nepřidře, budou to asi lanovody ruční brzdy, pokud jsi ty destičky rozhýbal. Ono totiž mazat tam není moc co. Chce to vyndyt destičky, rozhýbat pístky a ty lanovody vyměnit nebo promazat (prolít olejem), na to musíš ty lanovody vyndat.

no uvnitř kotouče jsou pakny ruční brzdy...,stačí když se ulomí pružina nebo shnije zadní štít a visí pakna, kolo hned přibržduje... samozřejmě zkontrolovat přitom i provozní brzdu--jak se vrací pístek, vodítka atd.

[upravil dne 7/3/13 19:31 od ozzy56]

tak se dnes umoudrilo pocasi a ja to mohl v klidu rozdelat ale na nic zasadniho jsem neprisel. uvnitr jsem nasel volne pohozeny sroub a nenasel jsem misto kam by mohl pasovat. vsechno se toci a nikde nedre. pak uz jsem premyslel jestli to nemuzou delat sjety celisti:myslim

post-24167-14109629835598_thumb.jpg

Teď bych se podíval, jak vypadá ten buben pro ručku zevnitř - jestli tam je vydřenej od toho šroubku a měl bys příčinu. Pak ještě zkontroovat jak ti chodí ty pakny.

Edit: Ale zasej by byl šroub sedřený, takže asi ty ručka

[upravil dne 10.3.2013 12:36 od JimBeem]

Moc bych nad tím nešpekuloval (kromě přemýšlení proč jsi ho tam minule zapomněl), vyzkoušej jestli funguje samostav, nasaď buben, seřiď samostav nahrubo a vyzkoušej okakovaně zabrzdit a odbrzdit. Pokud to bude OK tak by to zlobit nemělo. Buben před složením zevnitř přejeď hrubým smirkovým plátnem a odmasti.

... a samozřejmě zkontroluj jeslti není poškozené, roztřepené nebo zarezlé lanko ruční brzdy...

[upravil dne 10/3/13 13:27 od koblih69]