rondob Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 prosím Vás mám takú otázočku, môžem teraz v zime zakryť chladič kartónom na mojej 406 ke 2.0 hdi 66 kw? Ide totiž o to že momentálne jazdím hlavne po meste a kým zohrejem motor aspon na 70 stupnov tak ho už vypínam. Ako to mám urobiť ak je to teda vhodné? Veď pred chladičom je ešte ventilátor. Ďakujem za rady:) Citovat
Jirka.budejovice Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 Já bych to neřešil. Mám to podobně. Ale kdybys tam dal karton tak to možná ohřeješ na 90, ale stejně hned chcípneš. Takže výsledek stejnej. Myslím, že když to nebudeš studený vytáčet do vysokých otáček, tak se nic nestane Citovat
MiliVFR Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 palec, nic kartonem nepokazíš, sundal jsem mřížku se znakem a dal před větrák, náporovej vzduch nejde napřímo Citovat
rondob Odesláno 10. leden 2013 Autor Odesláno 10. leden 2013 a nerozpadne sa ten karton od vlhka ked prší a ked je zlé počasie? Nie že mi tam všetko zase..e. Alebo je to ok? Citovat
Guest servisman Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 já mám mezi chladičem klimy a vody měděný plech ,karton se rozpadá Citovat
MilanF1 Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 Karton bych nedával, je to prostě papír. O plechu mezi chladiči slyším prvně, ale je to velmi rafinované a elegantní řešení Citovat
Medvěd Odesláno 10. leden 2013 Odesláno 10. leden 2013 Neřešil bych to. 406ka není Avie, aby jezdila s dekou přes chladič. Citovat
sino Odesláno 13. leden 2013 Odesláno 13. leden 2013 Ja to neriesim ziadnim kartonom.Ten som daval pred petnastimi rokmi na prvu skodu 105L Citovat
MikeBB Odesláno 13. leden 2013 Odesláno 13. leden 2013 Osobne sa prikláňam k názoru že je to zbytočné, chladič ma predsa dva okruhy, a kým motor nedosiahne teplotu 90°C (70°C), tak sa veľký okruh s chladičom neotvorí. Neviem ako sa bude zakrytý chladič správať pri jazde do hôr, dáke 10km stúpanie na 2ke a 3ke. Citovat
Ferry Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 já mám mezi chladičem klimy a vody měděný plech ,karton se rozpadá měděný plech, hliníkový chladič, posypová sůl a vlhkost - ideální čtyřkombinace na galvanický článek, který způsobí korozi hliníkového chladiče Citovat
Toxi5 Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 Vidím tady revoluční nápady:-D Na mé 406ce když odklapnu vrchem chladič a posunu ho směrem k motoru se oběví mezera přesně na karton, vystřihnu ho na celou plochu a pak ustrihnu roh o delce hrany cca15 cm...motor se krásně zahřeje a k případnému přehřátí nemuže dojit..ochlazovana plocha je dostačujíci, musí ale být dostatek vody!!! Citovat
Medvěd Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 Toxi - proč tedy v tý automobilce tak blbě plejtvaj matrošem, když stačí chladič o velikosti trojúhelníku o hraně 15 cm? To jsou ale chuji Citovat
Toxi5 Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 :-D si děláš srandu?Myslíš že to auto jezdí jenom v zimě? A jen při teplotách pod 0 ? Jde o 112,5 cm2 a při takových teplotach to opravdu stačí. to jsou názory:-D Citovat
Cinicman Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 Ide skôr o to, že prečo tomu zohriatiu v zime trochu nepomôcť, že... Citovat
Toxi5 Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 Přesně ták:-) proč ten moturek trápit tak dlouho než se v te zimě ohřeje!! Citovat
greg Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 Jak už psal MikeBB, termostat do chladiče otvírá při určité teplotě, takže pokud jí nedosáhne chladič jako by tam nebyl. Na rychlost zahřátí to podle mne nemá vliv, pokud neuvažuji že do mot. prostoru neproniká tolik studeného vzduchu ... to bude mít vliv minimální. Citovat
Cinicman Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 ... to bude mít vliv minimální. A ver tomu, že to ten \"minimální\" vliv má... Citovat
Toxi5 Odesláno 14. leden 2013 Odesláno 14. leden 2013 chlapi nevim jakou provozní teplotu má vaše auto, ale moje 406ka ma 80stupnu. A když ji vytahnu při -15 asi se moc nezahřeje. Proč si myslíte že se na masky aut davají vzduchovy zábrany....aby ledovej vzduch neochlazoval motor!! Myslete trochu:-) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.