Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická světla - zapnutí


WiQiX

Recommended Posts

Předem píšu, že nemám Peugeota, takže nejsem v obraze. Ale pořídil si ho děda a potřebuje automatické rozsvěcování světel po startu motoru. Co jsem si to tak pročítal, tak by neměl být problém to aktivovat přes diagnostiku. Mám tedy několik otázek:

1. - Jde to u všech 307? (jde o 1.4 55kW 2001 - výbava nula nula nic)

2. - Umí to nědko z vás v okolí Plzně?

3. - Pokud ne, kolik to stojí v servisu?

4. - Zatím jediný problém co jsem našel je, že starší 307 neumí rozsvítit v noci sami podsvícení budíků, je to pravda? Jde s tím něco?

5. - Výměnou bočníků za relátka to už nejde, že ne?

Děkuji předem za jakékoliv rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je tu toho plno o tomto ale...

1. pokiaľ viem tak je to u všetkých 307čiek

3. v servise sa platí za každé pripojenie plus čas (ten by mal byť minimálny) u mňa dia v peugeote raz 16e druhykrát 20e, mimo servis cca polovičku alebo ešte menej len to nedávaj robiť niekomu, kto tomu nerozumie, BSI jednotka, ktorú treba nakonfigurovať ovláda úplne všetko na aute...

4. to nemyslíš vážne, že manuálne zapínanie podsvietenia budíkov je chyba, to auto jednoducho nemá odkiaľ vedieť, že už je tma ak nie je vybavené senzorom a automatickým rozsvecovaním svetiel za tmy, jednoducho si akože zapnem svetlá keď sa zotmie, to je všetko...a nie je to vec starších modelov ale výbavy, ak je auto vybavené automatickým rozvecovaním svetiel za tmy tak sa budíky zapnú automaticky.

5. To by som neskúšal, skôr si narobíš viacej škody ako úžitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlé odpovědi i takhle přes svátky:-) Vím, že je tu plno informací, spoustu jsem toho prošel, ale chci mít jistou, že neudělám nějakou blbost.

1. - Pevně v to doufám:-)

2-3. - Kdyžtak mi doporučte, kam s tím zajet v Plzni nebo okolí (ověřený servis nebo člověka)

4. - Neříkám, že je to chyba. Jen by (alespoň mě) vyhovovalo víc, když už to auto nemá senzor osvětlení, aby budíky svítily pořád. Ale já s tím jezdit nebudu, takže to je mi jedno.

5. - Nebudu to zkoušet, dokud mi to někdo nepotvrdí. Ptám se jen, aby mi to někdo vyvrátil/potvrdil, že to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte k tej 4: mne teda cez deň podsvietenie vôbec nechýba, navyše ako bonus je v tomto režime tzv. svetelný klaksón, tj ak pritiahnem páčku svetiel akoby som chcel prepnúť na diaľkové tak sa diaľkové nikdy nezapnú ale iba bliknú, bez aktivácie denného svietenia mi toto vo výbave chýba a využívam to viacej než by som chcel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady. Mám poslední dvě otázky. Za prvé mě stále zajímá, kde v Plzni a okolí to umí zapnout? A za druhé, jestli při aktivované funkci denní svícení svítí i zadek auta (například u škodovek ne, tam se zadek rozsvěcuje až při setmění)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by svítil jen předek, musely by mít světla vyražené RL... což opravdu nemají, tak svítí celé ;)

Q kdo ti to udělá? Normální servis, který má uni diagnostiku ne.. jedině servis který má diagnostiku přimo pro Peugeot... ale zkus se stavit v Pežotu, po domluvě s nima, se to nechá udělat za pár korun ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaZ: Díky za nabídku, ale spíš s tím pošlu dědu do Peugeotu, to má blíž.

Pito.za: Nepotřebuji jen předek, pro dědu bude lepší, že bude svítit celej. Ono bude stačit, že si v noci bude zapomínat rozsvěcovat budíky, natož aby mu svítil jen předek a zezadu byl neviditelný. To auto je v nějaké social edidi, takže senzor tam určitě žádný nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 8 měsíců později...

mám na P307 automatické rozsvěcování světel při snížené viditelnosti a nejde mi tato funkce vypnout. V příručce píšou, že se má zmáčknout konec páčky při poloze 0 na víc než 4 sec., ale to mi nic neudělá. Dá se rozsvěcení vypnout pouze na diagnostice nebo se to nechá nastavit i pomocí konfigurátoru pal. počítače? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Musí ti to jít...buď máš v p*deli páčku, nebo jsi to držel při zapnutém zapalování, nebo jsi to neměl v poloze I (příslušenství)...

- Pokud je aktivované denní svícení přes dia, svítí i zelená kontrolka potkávaček na palubce? U nějakej aut to prej nebývá...

[upravil dne 15/9/14 18:49 od hardhouse.trip]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé 307 nefungují podle návodu. Deaktivace den.svícení jen na dia.Zrovna tak deaktivace světelného senzoru.

Pro neutralizování nebo aktivování

této funkce:

- otočte klíč ve spínací skřínce do

polohy Příslušenství (1. poloha klíče),

- přepněte ovladač světel do polohy

AUTO/0,

- stlačte na více než čtyři sekundy

jeho konec.

Nezakrývejte snímač světelné

[upravil dne 15/9/14 17:53 od kacaba12]

[upravil dne 15/9/14 17:54 od kacaba12]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...