Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Náhr. díly v servisech


ozzy56

Recommended Posts

osobně se tomu nedivím, i ten servis musí z něčeho žít...,nějaký Lojza z Hornídolní ty díly od zákazníka vezme, protože dělá jen na sebe a má minimální náklady na provoz, ale kdo zná provoz servisu, ví, že dnes to není sranda..., (asi v žádném oboru služeb)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim jo ridit servis a jeste aby prosperoval je problem.

Kazdy chceme tak nejak zit ale v tom clanku ta cisla o marzi a hodinove praci jsou nekdy spis pohadka o Budulinkoj.

A pozor neberu ND typu StarLine.

Na druhou stranu bych asi taky nedaval zaruku ne neco co neni \"jiste\" a pak je na \"zakaznikoj\" zda podstupuje opravu bez zaruky.

Je proste takova docela slozita doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim ale davat zaruku na ND z treba vrakace???

A jak stanovit zaruku ....?

Pokud je dil novej tak treba .....?

A za dalsi dnesni zakaznik by nejlepe chtel z niceho hodne moc /sam mezi ne take patrim a snazim se o nej.pomer vykon cena ;)

A hadejme se ze oprava je diky spatnemu dilu a ne praci a obracene ....

Mas svuj dil jsi za nej odpovednej vc. prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Píchnu do vosícho hnízda.

Podstata věci je už u prodejců ND a různých slev typu placeného členství v P-C clubu.

Kde prodejci dávají stejnou slevu na dílech Lojzovi, kterej se prokáže kartičkou klubu a koupí za rok zboží za 5000,- a servisu, kterej od nich nakoupí za rok za 300 000,-.

Chápu servisy, které řeknou - ano z donesených dílů práce o 30% dražší a samozřejmě bez záruky na materiál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim ale davat zaruku na ND z treba vrakace???

A jak stanovit zaruku ....?

Pokud je dil novej tak treba .....?

A za dalsi dnesni zakaznik by nejlepe chtel z niceho hodne moc /sam mezi ne take patrim a snazim se o nej.pomer vykon cena ;)

A hadejme se ze oprava je diky spatnemu dilu a ne praci a obracene ....

Mas svuj dil jsi za nej odpovednej vc. prace.

NEberu dily z vrakace to se nedivim ze ty lidi posilaj k sipku, ale beru treba slevy tady na klub.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to zcela chapu. Když mechynik koupí spojku v kelly za ještě nižší cenu než já na klubovou kartu, namontuje mě ji, já zaplatím a potom se něco podělá tak mu to tam dotáhnu a on to vyreklamuje opraví v rámci záruky. Navíc on má spojku k dispozici ihned pokud ví že ta reklamace bud uznána. Kdežto pokud namontuje mnou donesenou spojku a ta spojka se podělá tak mu to tam sice dotáhnu ale on ji vymontuje, tu práci si nechá zaplatit a spojku mi dá ať se starám o reklamaci sám, pak mi ji namontuje zpět a necha si to zaplatit.

Takže je v pořádku že servis odmítá montovat donesené díly, ono to není jen o vydělku servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píchnu do vosícho hnízda.

Podstata věci je už u prodejců ND a různých slev typu placeného členství v P-C clubu.

Kde prodejci dávají stejnou slevu na dílech Lojzovi, kterej se prokáže kartičkou klubu a koupí za rok zboží za 5000,- a servisu, kterej od nich nakoupí za rok za 300 000,-.

Chápu servisy, které řeknou - ano z donesených dílů práce o 30% dražší a samozřejmě bez záruky na materiál.

Vem to zase tak,že P club tam nějaký obrat za měsíc udělá. Petr o tom myslím mluvil i na Kokoříně.

A když vezmu ,že třeba jsem scháněl spojku na ulyšáka,tak v kelly na kartu z cca 19000 na 14000,tak to se mi zdá jako docela dost velký rabat pro servis ,který třebas ještě učtuje 400 za mechanickou práci. A co si budem povídat jaká je tam dnes odbornost,že?

Nakonec to byla jen sada bez setrváku u mě. Takže pohoda.

Ale třebas Novopacký dealer Peugeot mi nabídl,že sežene co chci a zakladní hodiovka myslím 280 a dle nich se nechalo ještě domluvit.Kdybych na tohle měl zdviž,tak se do toho pustím sám,ale garáž v baráku přec jenom stavěného v 86 s takhle velkými auty nepočítala.

A je rzdíl taky v zázemí servisu,když přijedeš do značkového a nebo k nějakému garážistovi v nějakém nájmu na dvě zdviže. Jak mi říkal známý z Bolky před cca 4-5 lety,tak to co škodovka vyžadovala pro zastoupení obnášelo cca 45mega.

Takže tam se pak musí sakra ohánět aby se to zaplatilo. A nebo to mrsknou do servisní hodiny.

[upravil dne 18/8/12 12:31 od Milan+]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásadně nakupuji vlastní díly! V servisu nemám jistotu že mi tam dají to co chci (to už se mi také stalo) a když už tak za hrozné peníze. Většinu oprav zvládáme na našich automobilech se známým sami, když je pak potřeba nějaká oprava na kterou nestačíme tak zajedeme pár kilometrů k našemu \"garážmistrovi\" který za 300/hod. vymění cokoliv a spolehlivě. Ale stejně jsem zvyknutý že tento národ se pokouší vždycky něco obe**cat (omluva), takže každou opravu kontrolujem dodatečně. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to zcela chapu. Když mechynik koupí spojku v kelly za ještě nižší cenu než já na klubovou kartu, namontuje mě ji, já zaplatím a potom se něco podělá tak mu to tam dotáhnu a on to vyreklamuje opraví v rámci záruky. Navíc on má spojku k dispozici ihned pokud ví že ta reklamace bud uznána. Kdežto pokud namontuje mnou donesenou spojku a ta spojka se podělá tak mu to tam sice dotáhnu ale on ji vymontuje, tu práci si nechá zaplatit a spojku mi dá ať se starám o reklamaci sám, pak mi ji namontuje zpět a necha si to zaplatit.

Takže je v pořádku že servis odmítá montovat donesené díly, ono to není jen o vydělku servisu

on to je tak možná u tvýho servisáka a ještě tak 2y z10 ,že by tu reklamaci udělali na svý náklady,většinou si to nechají zaplati a jen ti to vyreklamuji,někdy se s tebou nebudou ani bavit a v dnešní době s s někým běž soudit je to na dlouho a když budou mít dobrýho advokáta tak tě to nebude stát třeba 3000materiál +práce,ale 3000+10000Kč a víc za soudy a advokáty a prohraný soud...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si do servisu nosím nejen vlastní díly, i si tam půjčuju vybavení práci se dělám sám :P

K cenám servisu - to je otázka finanční gramotnosti, či spíše naprosto šílené finanční negramotnosti většiny lidí. Kdo z vás má tučení, na kolik by vás přišlo, kdybyste chtěli zaměstnat mechanika a dát mu zcela oficiální plat, včetně odvodů za něj. Schválně, kolik asi takový mechanik přijde na hodinu, hm? K tomu si připočtěte ještě provoz dílny a náklady na obnovu, a vyjde vám, že ten člověk, co dělá za 300 na hodinu bez marže na dílech, je MAGOR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...