Jirka V Odesláno 18. únor 2012 Odesláno 18. únor 2012 Ahoj, nemáte někdo zkušenost s výměnou žárovky u popelníku? Je na to nějaký fígl, postup? Co tam patří za žárovčičku?: Děkuji Citovat
banan1987 Odesláno 18. únor 2012 Odesláno 18. únor 2012 ide tem mala 1,2W ziarovka celosklenena.. figel na to nieje len to vytiahnut a nasunut novu.. mozno ti pomoze aj pinzeta ak bude zly pristup... Citovat
Jirka V Odesláno 18. únor 2012 Autor Odesláno 18. únor 2012 OK, díky za radu, to je děs klepat popel ve tmě vedle:) Citovat
Lihous Odesláno 18. únor 2012 Odesláno 18. únor 2012 Zdravim ja si tam daval misto klasicke zarovky rovnou LED. Postup jak na to tady urcite je. Vyndat popelnik a pak celej panel opatrne vypacit nahoru u radici paky tim se dostanete k zarovce. Mnoho mista tam neni ale pro jistotu bych tuto operaci nechal na jaro-plasty jsou proste v zime krehke Asi neni problem dat foto. Citovat
Jirka V Odesláno 18. únor 2012 Autor Odesláno 18. únor 2012 JJ, díky za rady:) Fotečka by byla dobrá Citovat
Lihous Odesláno 19. únor 2012 Odesláno 19. únor 2012 Tak ze tady je jiz zverejneny navod za ktery osobne dekuji a uz jsem ho i pouzil. /\"Dle vybavy\"/ se trosku odlisoval v detailech ale 100% splnil svou fci DEKUJI Tady to vidite na prvnich fotkach a ja misto zarovky dal malou na plosnem spoji napajenou SMD bilou Led. Citovat
Jirka V Odesláno 20. únor 2012 Autor Odesláno 20. únor 2012 Tak to je super dokumentace, tak se pokusim vyměnit žárovku i u zapalovače, enem nevim, zda ta žárovka je na boku zapalovače a nebo je vsunutá nějako do těla zapalovače? Nevíte pánové jak to tam přesně je? Žárovku u popelníku už jsem dle návodu dostal ven, super a teď už jen zapalovač, je k němu přístup jak k penězum:) Citovat
Slayer Odesláno 20. únor 2012 Odesláno 20. únor 2012 Do zapalovače jsem vsunul prsty a pootočil .. a tahem šel nahoru. Nemusel se demontovat panel. Jen pozor na napájení ať nepokope..... Citovat
Lihous Odesláno 20. únor 2012 Odesláno 20. únor 2012 Ja u zapalovace vysedel mlade ale zarovicku jsem demontoval a potom zase nasazoval po hmatu prez prostor vytazene manzety radici paky- ted tam mam uz led a snad bude svitit do konce zivota auticka. Nekomu sel zapalovac vytahnout jinemu ne ja mel smulu Citovat
krtek 2 Odesláno 20. únor 2012 Odesláno 20. únor 2012 radsej vybrat cely tunel za tu piplacku to nestoji podarilo sa mi to aj bez toho ale bolo to s doskriabanymi rukami ,nabuduce ide von tunel Citovat
Lihous Odesláno 20. únor 2012 Odesláno 20. únor 2012 Souhlas s Krtek2 s tim navodem to neni tak zvlast velky problem. Kdyz me kamos predelaval lana na rucni brzde tak jsem si pri te prilezitosti dodelal zasuvku i vzadu. Nekde jsem to i popsal. Citovat
Jirka V Odesláno 21. únor 2012 Autor Odesláno 21. únor 2012 Ok, tak to necham na teplejší počasí, nebo na sobotu:) Citovat
Mike407 Odesláno 22. únor 2012 Odesláno 22. únor 2012 Zapalovač jde celkem dobře vyndat, jen to chce vědět jak. Já jsem se s tím tenkrát také docela natrápil a když jsem to měl potom rozebrané, tak jsem si říkal, že mě to nenapadlo hned. Celé \"kouzlo\" spočívá v tom, že se nejprve uvolní a vytáhne nahoru jen ten kovový vnitřek i s konektorem. Kablík je dost dlouhý, takže to jde docela dobře a není nutné ho ani odpojovat. No a potom se teprve vytáhne ten plast se žárovkou. Bez toho vnitřní dílu jde totiž naklonit a tím pádem projde otvorem i žárovka, která jinak překáží, protože je na boku. Takhle to jde rozebrat: http://img201.imageshack.us/img201/3950/p8032179.jpg http://img855.imageshack.us/img855/9963/p8032183.jpg http://img4.imageshack.us/img4/5919/p8032184.jpg [upravil dne 22/2/12 20:01 od Mike407] Citovat
Lihous Odesláno 27. únor 2012 Odesláno 27. únor 2012 Fotky pekne ale jak protahnu zarovku tou dirkou....? V mem pripade 100% objimka \"upadla\" a bylo vymalovano Proste prstiky dostali co proto ale jak jsem napsal je tam LED a snad uz nebude treby dalsi vymeny. Citovat
Mike407 Odesláno 28. únor 2012 Odesláno 28. únor 2012 To je jednoduché. Když vytáhneš ten kovový vnitřek, tak stačí ten plastový kroužek i se žárovkou trochu povytáhnout, aby se celá válcová plocha (až po to zkosení) dostala nad úroveň okolního plastu a potom už jde posunout ke straně a naklonit, takže tím otvorem v pohodě projde i žárovka. Je to vážně jednoduché. Také mně to trvalo docela dlouho, než jsem na to přišel. [upravil dne 28/2/12 05:46 od Mike407] Citovat
Lihous Odesláno 28. únor 2012 Odesláno 28. únor 2012 Jo to jsem pochopil ale me se odloupla prave ta zarovka/objimka a bylo to v Pak jsem si oddelal popelnik nasledne manzetu a pohmatem za nekolik dlouhych desitek min jsem objimku nasadil ale ne na prvni pokus az na nekolikaty aby drzela a predevsim svitila .... 100% pokud to nejde jako Vam jak popisujete je jednoduzsi odmontovat tunel. Citovat
Mike407 Odesláno 28. únor 2012 Odesláno 28. únor 2012 Mně se také podařilo ten černý držák žárovky nalomit a musel jsem ho lepit. Naštěstí se mi to ale podařilo až poté, co jsem měl zapalovač vyndaný. Každopádně pokud tam ta žárovka zůstane, tak existují takové různé uchopovače (teď marně přemýšlím, jak to lépe pojmenovat). Prostě je to něco jako bowden na jehož jednom konci jsou 3 pružné plíšky (čelisti) a na straně druhé je plastové tlačítko s pružinou, které čelisti pomocí táhla procházejícího bowdenem ovládá. Celé je to dlouhé nějakých 30cm, lehce ohebné a maximální průměr je tak do 1cm. Výborná věc, když někam něco zapadne. Citovat
Mišák406 Odesláno 29. únor 2012 Odesláno 29. únor 2012 Tak po včerejšku mám taky zkušenost i s výměnou žárovky u zapalovače. Ten kovový vnitřek tam poměrně dobře držel. Pomáhal jsem si rukou, kterou sem měl strčenou u řadící páky až k zapalovači. Nakonec se mi to povedlo vydělat, ale jak jsem to dával zpět, už byla trochu tma, a podařilo se mi ulomit zobáčky na té plastové objímce. Takže souhlas s krtek 2. Citovat
fejfarz Odesláno 29. únor 2012 Odesláno 29. únor 2012 Mně se také podařilo ten černý držák žárovky nalomit a musel jsem ho lepit. Naštěstí se mi to ale podařilo až poté, co jsem měl zapalovač vyndaný. Každopádně pokud tam ta žárovka zůstane, tak existují takové různé uchopovače (teď marně přemýšlím, jak to lépe pojmenovat). Prostě je to něco jako bowden na jehož jednom konci jsou 3 pružné plíšky (čelisti) a na straně druhé je plastové tlačítko s pružinou, které čelisti pomocí táhla procházejícího bowdenem ovládá. Celé je to dlouhé nějakých 30cm, lehce ohebné a maximální průměr je tak do 1cm. Výborná věc, když někam něco zapadne. No taky ho mám čistil jsem s ním listí zapadané pod motorek stěračů u 306-stky aby odtékala voda tím kanálkem.Je to výborná věc koupil jsem to v Baumaxu za pár kaček Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.