Guest mikhayl Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Zdravím, dnes sa mi stala takáto vec: Rozbieham sa z parkoviska, počujem na ľavom prednom kolesa nejaký zvuk, akoby sa pneumatika o niečo trela, o pár metrov vidím v späťáku za autom dym a cítim neskutočný smrad - zastavím, pozriem na koleso a BUM - praskla pneumatika. S otvorenými ústami na to civím, vôbec netuším, čo sa stalo. Idem vymeniť koleso, zisťujem, že z vnútra blatníka sú ponalepované chumáče gumy. Odťahovák mi len potvrdil, že mi praskla pružina a roztrhla pneumatiku. Moje otázky: 1, deň predtým bolo všetko v poriadku, je možné že pružina praskla keď som stál na parkovisku? (Ruku do ohňa za to nedám, ale nemal som pocit, že by to auto bolo nejako naklonené) 2, sú iné dôvody prečo by mohla prasknúť, ako len to, že došlo k únave materiálu? (Auto má naj. 195t km a pokiaľ viem tak pružiny neboli menené) 3, na koľko ma vyjde pár nových pružín? 4, som vytočený, je na tom aute ešte niečo, čo zvykne pri 200t km odísť?...aby som sa pripravil.... Vďaka Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 http://www.google.cz/cse?cx=partner-pub-2880450131721433%3A3n1fkz7gno4&ie=windows-1250&q=pru%9Eina&sa=Hledat&siteurl=mylms.ic.cz%2Fpeugeot.php Citovat
ozzy56 Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 nemusíš být vytočený, asi tady není nikdo,komu by pružina nepraskla, je to takový bonus u 406ky Citovat
Medvěd Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Ozzy - mně nepraskla, já měnil preventivně díky několika vláknům, která tuto \"pihu na kráse\" našich 406ek řešily. Mechanik mi tehdy tvrdil, že to bylo za 5 12 (horní uložení zarezlý až natvrdo) a tehdy mně oprava stála kolem 10ti táců (obě pružiny včetně horních uložení a tlumičů). Citovat
koblih69 Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 1. praskne většinou při stání, třeba přes noc 2. viz spousty příspěvků tady na fóru - příčinou je hlavně vadné horní uložení 3. cca od 2000,- za obě ale budeš muset počítat s výměnou toho hotního uložení 4. no o horním uložení už víš teď už jenom tyčky stabilizátorů na předku a zadku, dvouhmotovej setrvák, vstřiky, nějakej ten silentblok, vyvařit tu díru pod sedačkama vzadu... a pár dalších drobností, myslím že když si odložíš tak 50 tis. tak to bude OK. Citovat
Péťa Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Taky jsem měnil preventivně, ale měl jsem je \"jako nové\" (pružiny i horní uložení). Teď je má ve stodole jeden \"nejmenovaný\", jako rezervní... Citovat
Vítek1 Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 zapomel jsi na problemy s vodou v kufru! problem nekde sehnat nekoho kdo umi udelat geosku na zadni naprave, remenica na klikovce volnobezka na altiku Citovat
Guest mikhayl Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Ďakujem za promptné odpovede, celkom som aj rád, že nie som jediný s týmto problémom. Mám však ďalšie otázky: 1, spomínate horné uloženie tlmičov....tuším, že bývalý majiteľ spomínal, že ich menil...keď boli uloženia nové, je aj tak možné, že spôsobili prasknutie pružiny? 2, mám teda pre istotu vymeniť aj tie horné uloženia? 3, je po výmene pružín potrebná geometria? Dík Citovat
Benžík Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 1 kolik let bylo uložení \"nové\"? Nic neni nové na věky. 2 ano 3 ne Citovat
Miku Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Praskla mi letos za jízdy pružina na pravé straně.Provedena výměna a pro jistotu i ložisko a uložení na levé.Bohužel jsem tenkrát nechal na levé straně pružinu starou - tento týden praskla a musel jsem ji vyměnit (takže radím vyměnit pružiny obě i s uložením najednou na obou stranách). Citovat
Medvěd Odesláno 24. červen 2011 Odesláno 24. červen 2011 Pokud měnil horní uložení pozdě (bylo zarezlé a pružiny se při zatáčení kroutily) je možné, že už dílo zkázy začal a tak teď pero odešlo samovolně. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.