jiri999 Odesláno 15. červen 2011 Odesláno 15. červen 2011 Mám motor 1.8 16V.Když šlápnu na plyn,nejde vůbec do otaček,vynechává.Musím přidávat hodně jemně,pak se to roztočí.Jakoby se při šlápnutí na plyn dusil,nebo měl chudou směs.Studený i teplý motor.Cö to může být? Citovat
Ferry Odesláno 15. červen 2011 Odesláno 15. červen 2011 svicky, zapalovaci rampa, cidlo teploty chladici kapaliny pro ECU (zelene) MAP senzor, lambda sonda, regulator tlaku paliva, vstriky asi v tomhle poradi bych kontroloval pripadne menil svicky tam patri Bosch FR7DC+ odtrh 0.9mm Citovat
jiri999 Odesláno 16. červen 2011 Autor Odesláno 16. červen 2011 No když přidám plyn tak se jakoby zadusí,vynechá a když se přece roztočí do otáček ta se strašně pomalu vrací z těch vysokých otáček zpátky do volnoběžných.Prostě když sundám nohu z plynu tak ještě chvíli řve,než se vrátí zpátky do volnoběhu.Stalo se to už někomu? Citovat
Guest Džůny Odesláno 16. červen 2011 Odesláno 16. červen 2011 Aby nestalo. Mně to dělá PŘESNĚ to samé... a doteď nevyřešeno. Vyměnil jsem svíčky, palivový filtr, vzduchový filtr a krokáč. Chystám se o víkendu vyzkoušet jinou rampu. Je to pěkně nepříjemné, co? Mě to vytáčí neskutečně, pořád si hrát s plynem, opatrně opatrně, aby náhodou nevynechal a nezaškubal... nebo auto nezůstalo stát úplně. [upravil dne 17/6/11 01:38 Džůny] Citovat
jiri999 Odesláno 17. červen 2011 Autor Odesláno 17. červen 2011 A byl jsi na diagnostice?S tou rampou bych asi počkal.Asi bych řekl,že to třeba spíš dělá senzor tlaku sání jak je dole na sacím potrubí nebo pak potenciometr škrtící klapky?Přemýšlím,jestli mám koupit na vrakárně ten senzor nebo jít radši na diagnostiku za 780Kčs Citovat
Guest Džůny Odesláno 19. červen 2011 Odesláno 19. červen 2011 Na diagnostice jsem byl. Ale byla to nějaká no-name, takže se na to moc nespoléhám... ukázala jenom \"náhodnou chybu\" > směšování paliva se vzduchem, nebo něco takového. Rampu jsem včera vyzkoušel. Cviklik byl natolik super že mi ji před prodejem půjčil abych to mohl vyzkoušet a projet. Změna bohužel žádná, takže rampou to není... zkusím vyměnit / otestovat další věci které psal Ferry, pak se uvidí. Citovat
jiri999 Odesláno 20. červen 2011 Autor Odesláno 20. červen 2011 když se ti pomalu vrací motor z vysokých otáček do volnoběhu tak to může být vypadlý konektor od potenciometru škrtící klapky,Nebo špatný kontakt.Já sem na to přišel náhodou.Jestli tam chybí to pojištovací pérko,tak hned vypadne konektor. Citovat
Guest Džůny Odesláno 20. červen 2011 Odesláno 20. červen 2011 Kde ho najdu, hned někde u klapky? Citovat
jiri999 Odesláno 21. červen 2011 Autor Odesláno 21. červen 2011 jo,u klapky.Jak jde osa klapky,tak nahoře je lanko plynu a na druhém konci osy klapky/na druhé straně sacího potrubí/ je přišroubovaný potenciometr dvěma šroubky nebo matky.Je to dole na klapce.Po straně vzadu jsou ještě dva jiné konektory a jeden na krokový motor volnoběhu.Taky to může být zasraný vstup do tlakového senzoru.Je dole přišroubovaný na sacím potrubí.Když se sundá škrtící klapka ze sacího potrubí a koukneš do sacího potrubí,tak dole asi uprostřed je na dně potrubí vidět dírka,která vede do tlakového senzoru. [Edited on 21/6/11 11:13 jiri999] Citovat
Guest Džůny Odesláno 23. červen 2011 Odesláno 23. červen 2011 Díky. Ona to nakonec nejspíš měla nasvědomí spojka. Dneska jsem dovezl auto zpátky od mechanika a jede úplně nádherně, neškube absolutně vůbec. Takže rada všem kdo by měli podobný problém > mrkněte i na spojku. Citovat
Guest Džůny Odesláno 9. červenec 2011 Odesláno 9. červenec 2011 No nic, otáčky stále padají pomalu. Jakou barvu má ten konektor potenciometru? + schéma někdo po ruce nemá? [upravil dne 9/7/11 17:53 Džůny] Citovat
P607Olda Odesláno 9. červenec 2011 Odesláno 9. červenec 2011 Pomalé klesání otáček nám dělá taky, je to 406, 1,8 16 V z roku asi 96. Prý je to OK. Takže pokud si na to můžeš zvyknout, tak to neřeš. Toto auto má u nás dobrou spotřebu - v optimálních podmínkách, tedy rychlost do 100 km/h, dlouhé štreky, jezdí do 6,5 l/100 km. Citovat
Guest Džůny Odesláno 9. červenec 2011 Odesláno 9. červenec 2011 Funkčně to OK je, to máš pravdu. Ale moje nervy dostávají zabrat, chtěl bych přijít na to čím to je. To \"pořvávání\" na celé okolí s každým vyšlápnutím spojky mi vadí. Spotřebu mám taky skvělou, poslední spočítané hodnoty jsem měl 6.2, 6.4,... hodně pomohla výměna svíček a palivového filtru. Citovat
Guest Džůny Odesláno 11. červenec 2011 Odesláno 11. červenec 2011 Konektor potenciometru je zapojen správně, otáčky stále padají pomalu a až za nějakou dobu po sešlápnutí spojky. I na volnoběh otáčky občas zlobí. Např. po nastartování si auto drží 1100... Krokáč je nový. A další poznatek, při prudkém sešlápnutí plynu auto první sekundu vůbec nereaguje. Tj. ne že by škubalo, nebo se dusilo, jen se prostě nic neděje, až pak se chytne a rozjede. Tak já fakt už nevím. Lanko plynu? Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 11. červenec 2011 Odesláno 11. červenec 2011 Ten potenciometr bývá vydřenej, někdy pomuže rozdělat a vyčistit, ale radši bych zkusil jinej napřed. Citovat
Guest Džůny Odesláno 12. červenec 2011 Odesláno 12. červenec 2011 No nebylo by to úplně od věci. Teď jeden dementní dotaz; je \"potenciometr škrtící klapky\" to samé jako \"snímač polohy škrtící klapky\"? Tedy tohle? http://www.autodily-hlubina.cz/www-autodily-hlubina-cz/eshop/19-1-Peugeot/344-3-Snimac-polohy-skrtici-klapky/5/146-Senzor-polohy-skrtici-klapky-Peugeot-72408744 Citovat
Guest Džůny Odesláno 21. srpen 2011 Odesláno 21. srpen 2011 Tak jsem ho koupil, vyměnil, škube to dál. Takže MAP? Nebo to může dělat špatná převodovka? Citovat
krtek 2 Odesláno 22. srpen 2011 Odesláno 22. srpen 2011 chlape takymto stylom sa do toho riadne vysypes Citovat
krtek 2 Odesláno 22. srpen 2011 Odesláno 22. srpen 2011 mam podobny problem hlavne pri rozbehu na jednicke rozbehujem z miesta motor ako keby sa chcel udusit lenivo leze do otaciek a potom chyti pri prudsom pridani plunu a taha zatial neviem kde je pes zakopany Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.