Jump to content
  • Aktuální cíle darů

náhlý pokles výkonu

TEUSE

Recommended Posts

zdravím, nevěděl sem kam to naroubovat, tak sem založil nové téma

Jedná se o to, že se mě začíná stávat, že mě občas auto přeplo asi do nouzového režimu, většinou při 2000 otáček a víc, do kopce. rozsvítí se kontrolka diagnostiky a dokud nezastavím tak to houby jede. :( dnes zas po cca 40km... pak sem se plazil sotva do kopce potom to bylo zas trošku lepší, no naposled kontrolka zhasla, ted jestli vydrží, tak vlítnu v Po na dia...

jestli už máte nějaké postřehy, budu jen rád... vypadá to možná na DRO ventil, ale ja se houby vyznám :D

Tak sem zas trochu pročítal fórum, a vypadá to, že by to mohl být ten DRV ventil (ne DRO :D), ono když sem byl před týdnem na diagnostice, tak tam bylo psaný snížit a i zvýšit tlak... ale čeho či od čeho to je tam nebylo, tak sem na to nebral zřetel a chyby se vymazali, to mě to ještě nezazlobilo, mám auto teprve 2 týdny.

Ono se to stává vždy při jízdě do kopce či akceleraci. No ono by to mohlo dělat asi i turbo že? to už by pak byl větší problém... :grr

BTW jak zjistím, že to je skutečně DRV ventil a ne turbo, případně co by měla hlásit dia?

Tak sem včera chtěl jet na tu diagnostiku chlapy, ale bodužel krátce po vyjetí zhasla... :-) tak zas vím zatím prd. Ale asi to bude zanešeným turbem, pač jde krásně od cca 2 tis ot. a pak už to nějak není poznat (nárust výkonu), tak si myslím, že se asi lopatky nepracujou tak jak maj, ale uvidíme, až to udělá příště zas, tak hned zajedu na Dia.

- a jen taková malá otázečka, jak je to s reálnou spotřebou? pač když mám neutrál tak to ukazuje okamžitou spotřebu cca 2 l/100km a když tam mám rychlost z kopce tak to u kazuje 0,01l/100km?? to by mě zajímalo jak to funguje? dík

Ty 2l na neutrál je hodně, i když by jela klima naplno, jinak samozřejmě při zařazeným kvaltu a brždění motorem je to 0. Moje průměrná spotřeba poslední dobou lehce vzrostla, ale to je tím, že jezdím s plným autěm. Aktuáně je to 5,9. Jinak na \"zanesené lopatky\" bych tedy příliš nespoléhal. Možná se ti to spletlo s VW a jejich VTG, tam je to dost obvyklý.

Je to možný, nevím jen tak lovím v paměti když jedu z kopce kolik to ukazuje při vyřazení ( loví se mi špatně protože skoro nikdy nevyřazuju ) . Myslím, že se zapnutou klimou tak 0,6 / 100 ale to samozřejmě souvisí s rychlostí jakou jedu. Pokud stojím tak to neukazuje nic, takže tam neporadím.

koblih: Já to taky lovím jenom z toho, co jsem někde četl, protože PP nemám. Ale výrobce snad někde uvádí, jaká je spotřeba paliva v případě neutrálu, ale tedy za hodinu, nikoli na 100 km - protože nehraje roli, zda jedeš nebo stojí. Samozřejmě je mi jasné, že PP při stání na místě nic neukazuje.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008040602

Tady píšou do jednoho litru za hodinu ... tak jsi měl asi pravdu ;)

tj secko porad stejny jen s tim ze se tam nevstrikuje nafta/benzin, je tam jedina podminka pro toto - ze musis mit uplne vyslaplej plyn a motor musi mit vic jak +-1800(nevim toto jiste kolik to je) otacek, jinak tydle otacky odhaduju na benzin, u naftaka je mozne ze to bude jeste niz, ale de to citit kdy pusti vstrikovani, staci to jen vyzkouset

[upravil dne 16/6/11 17:03 J0hny]

• 2 weeks later...

Tak chlapy, už se mi to stalo zas... nejdřív bylo znát jak auto mírně přestává táhnout a po chvíli se auto hodilo do nouzáku + kontrolka.

Tady posílám hlášení z diagnostiky, takže kdyby někdo dokázal říct co tomu je, byl bych mu moc vděčnej!

post-36120-14109617954374_thumb.jpg

Ještě jedna věc, nemá to celý ještě nějakou souvislost, stím že mi krátce po nastartování kolísá volnoběh, kolem těch 1000ot./min.? ale to je asi normální co?

btw.: když bych si měl na svůj problém odpovědět sám, jako lajk, když se k tomu nikdo nemá ;-) řekl bych že to sou vstřiky. Je to možné? nebo je víc možností? třeba čerpadlo? :mad:

Tak čistě podle chyb by to mohl být jen nějaký náhlý únik nafty občas. Tak bych se chtěl zeptat, jestli by mi někdo neposlal nějaký fotky kde a co mám zkontrolovat ohledně tohoto problému? Jestli sou nějaký náchylnější místa na únik nafty z palivové soustavy (třeba pružné svorky na hadičkách jak sem se dočetl)? díky

• 2 weeks later...

nevím na jaké jsi byl dia...hází ti to nějaký haluze...unik nafty nevím kde by to zjistilo protože v pal systému není žádné čidlo...a máš to tam napsané že máš nízký tlak v rampě..takže to je drv nejspíše..ten drv jde vyndat v pohodě..2x torx 30nebo 35 už nevím přesně..mužeš si oddělat trubku z čerpadla do rampy,jde to líp pak.neběží ti dlouho motor po vypnutí zapalování?