Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zatiaľ som mal Kleberky, či už zimné alebo letné a super. Tiché a úsporné ;) Inak kolega jazdí zimné gumáše celoročne a hovorí že supééér :D:D:D

Odesláno
Myslíte si, že nějak ty pneu \"Energy saver\" (pár takových jich je) sníží spotřebu paliva nebo je to jen reklamní kec?

budou mít snad nižší valivý odpor než srovnatelné pneu, ale když má řidič pravou nohu kopyto, nepomůže nic :)

Odesláno

Už to tu sice někdo zmiňoval, tož se připojuji - ty Dunlopy SP Sport 205/55 R16, které byly obuty na obou našich 307SW již přímo \"z výroby\", jsou vhodné leda tak pro \"závodníky\", kteří preferují širší nízkoprofilovější gumy a \"závodí\" hlavně na suchu.

Na mokru totiž ty pneu klouzaly hrozně - a taky to byly první gumy, na nichž jsem zažil aquaplanning. Jo a taky byly hodně hlučné. Naštěstí se taky rychle ojely a pak šly pryč...

...takže jsme pořídili Michelin Energy Savery 195/65 R15 a paráda - díky nižšímu valivému odporu (za což může ale také trochu to, že mají užší profil) mají fakt trošku nižší spotřebu, jsou docela tiché a taky jsou velmi hospodárne nejen proto, že se dají pořídit docela levně, ale taky díky tomu, že až extrémně dlouho vydrží, neboť jsou zřejmě vyrobeny z tvrdší směsi (pročež je ale vhodné je na zimu přezouvat raději o trošku dříve).

Odesláno
Už to tu sice někdo zmiňoval, tož se připojuji - ty Dunlopy SP Sport 205/55 R16, které byly obuty na obou našich 307SW již přímo \"z výroby\", jsou vhodné leda tak pro \"závodníky\", kteří preferují širší nízkoprofilovější gumy a \"závodí\" hlavně na suchu.

Na mokru totiž ty pneu klouzaly hrozně - a taky to byly první gumy, na nichž jsem zažil aquaplanning. Jo a taky byly hodně hlučné. Naštěstí se taky rychle ojely a pak šly pryč...

...takže jsme pořídili Michelin Energy Savery 195/65 R15 a paráda - díky nižšímu valivému odporu (za což může ale také trochu to, že mají užší profil) mají fakt trošku nižší spotřebu, jsou docela tiché a taky jsou velmi hospodárne nejen proto, že se dají pořídit docela levně, ale taky díky tomu, že až extrémně dlouho vydrží, neboť jsou zřejmě vyrobeny z tvrdší směsi (pročež je ale vhodné je na zimu přezouvat raději o trošku dříve).

O Dunlopach svata pravda.

Chcem sa ale spytat,ked pises ze Micheliny su tvrdsie:nieje to poznat na ceste.Myslim ci sa tvrdost neprejavuje na podvozku alebo riadeni. 307-cka je uz aj tak dost tvrda. Uvazujem ze by som ich na leto kupil. :myslim

Odesláno

O Dunlopach svata pravda.

Chcem sa ale spytat,ked pises ze Micheliny su tvrdsie:nieje to poznat na ceste.Myslim ci sa tvrdost neprejavuje na podvozku alebo riadeni. 307-cka je uz aj tak dost tvrda. Uvazujem ze by som ich na leto kupil. :myslim

Ne, rozhodně nemám pocit, že by byly nějaké \"tvrdší\" - tohle totiž mnohem více než nějaká tvrdší guma ovlivňuje výška profilu - a jelikož my nejsme žádní závodníci a kvůli tvrdšímu podvozku P307SW máme raději \"měkčí\" gumy, jezdíme i v létě na 195/65 R15.

A kdyby to nebyl takový \"atyp\", což se projevuje i v cenách pneu, šel bych klidně i do ještě větších \"balonů\", které jsem jednou na parkovišti zahlédl na jakési OI - rozměr už se ale nepamatuji a asi by to taky bylo v rozporu s velkým TP.

Jinak ten tvrdý podvozek s odskakující zadní nápravou je bohužel daní za vyšší užitečné zatížení, které je podmínkou až sedmimístné konfigurace P307SW, což by mohlo uspokojivě vyřešit leda tak adaptabilní hydropneumatické pérování (které ale v PSA dělají jen u sesterských Citrónů, kde ale třeba u C4 Grand Picassa bývalo v nabídce jen u nejvyšších výbav s motorem 2.0HDi - a ten já fakt \"nemusím\").

Takže to tak taky berem - zvláště když v případě, že to auto občas opravdu nacpeme až \"po strop\" lidma a bágly, je \"najednou\" vše O.K., zadní náprava už neodskakuje, auto se na nerovnostech jen tak pohodově \"houpe\"... zatímco třeba do \"houpavější\" a \"neodskakující\" OII jsme rozumně nemohli dostat ani tři dětské sedačky pro naše potomstvo, natožpak až sedm dospělých...

[upravil dne 19.2.11 12:15 LubošK]

Odesláno

To LubošK: Diki asi to s nimi skusim.Ja mam v TP len 195x65x15. Ked teraz pozeram na novy typ TP (mala kartička) tam sa rozmer pneu neuvadza,tak pri policajnej kontrole na ceste nemozu zistit ak by som mal iny rozmer. Horsie by to bolo pri poistnej udalosti.To je ale ina tema. Idem na Energy Saver:papa

Odesláno

Je to tak. Ja mam v TP povoleny max. 205/55 16\". Jezdim na nich i v zime na Semperitech ktere mohu jen doporucit. Na leto mam take Michelin ES. Naprosta spokojenost. Peugot stejne neni auto kde by jsi takovou gumu proveril do jejich hranic. Za rozumne penize dostanes odpovidajici kvalitu. Ted na leto mam v planu prezout na 205/50 17\". Jak pises policie pri klasicke kontrole nema absolutne sanci zjistit jestli tam maji byt ci ne. STK pres znameho a co se pojistnych udalosti tyce byly tu reakce od lidi co na takovych kolech meli havarii a pojistovna bez problemu skodu nahradila. Tak to asi nebude tak zhave. Ale to jsem odbocil od tematu. Zaver je ze s Michelinama neslapnes vedle. A to se tyka jakekoliv gumy od tohodle vyrobce.

Odesláno

To samozrejme ano ale 17\" kola nejsou na Peugeotu zadny extrem ktery by bil do oci. Nemluve o tom ze od roku myslim 05 jsou i v TP. Takze si myslim ze by policii nevedlo nic k tomu aby tohle pri klasicke kontrole proverovali.

Odesláno

toto je vec, ktorá asi vždy bude závisieť len od konkrétneho policajta a jeho prístupu. 17\" skutočne nie je žiaden do očí bijúci extrém, ale ak natrafí človek na \"šťúrala\" tak to problém môže byť :)

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...