fox111fox Odesláno 17. únor 2011 Autor Odesláno 17. únor 2011 Tak som sa rozhodol pre tie Continentalky, zimne obstali na jednotku tak snad ma letne nesklamu. Citovat
vochy Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Na léto mám 205/55/16V Michelin Primacy HP a jsem s nimi moc spokojen.Na mokru drží perfektně Citovat
cambi Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Zatiaľ som mal Kleberky, či už zimné alebo letné a super. Tiché a úsporné Inak kolega jazdí zimné gumáše celoročne a hovorí že supééér :D:D Citovat
Frozz Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Myslíte si, že nějak ty pneu \"Energy saver\" (pár takových jich je) sníží spotřebu paliva nebo je to jen reklamní kec? Citovat
Haemorrhage Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Podle mě je to určitě možný a je to tak, ale tak zanedbatelný, že to nemá význam a je to jen reklamní trik. Citovat
ozzy56 Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Myslíte si, že nějak ty pneu \"Energy saver\" (pár takových jich je) sníží spotřebu paliva nebo je to jen reklamní kec? budou mít snad nižší valivý odpor než srovnatelné pneu, ale když má řidič pravou nohu kopyto, nepomůže nic Citovat
m3t4L_m4n Odesláno 17. únor 2011 Odesláno 17. únor 2011 Tak som sa rozhodol pre tie Continentalky, zimne obstali na jednotku tak snad ma letne nesklamu. Dobra volba Tak nech teda vydrzia vela kilometrov Citovat
omegascream Odesláno 18. únor 2011 Odesláno 18. únor 2011 tak, tak. Kto nevyskúšal Conti, nevie čo je dobré Citovat
LubošK Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 Už to tu sice někdo zmiňoval, tož se připojuji - ty Dunlopy SP Sport 205/55 R16, které byly obuty na obou našich 307SW již přímo \"z výroby\", jsou vhodné leda tak pro \"závodníky\", kteří preferují širší nízkoprofilovější gumy a \"závodí\" hlavně na suchu. Na mokru totiž ty pneu klouzaly hrozně - a taky to byly první gumy, na nichž jsem zažil aquaplanning. Jo a taky byly hodně hlučné. Naštěstí se taky rychle ojely a pak šly pryč... ...takže jsme pořídili Michelin Energy Savery 195/65 R15 a paráda - díky nižšímu valivému odporu (za což může ale také trochu to, že mají užší profil) mají fakt trošku nižší spotřebu, jsou docela tiché a taky jsou velmi hospodárne nejen proto, že se dají pořídit docela levně, ale taky díky tomu, že až extrémně dlouho vydrží, neboť jsou zřejmě vyrobeny z tvrdší směsi (pročež je ale vhodné je na zimu přezouvat raději o trošku dříve). Citovat
Existujuci Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 Už to tu sice někdo zmiňoval, tož se připojuji - ty Dunlopy SP Sport 205/55 R16, které byly obuty na obou našich 307SW již přímo \"z výroby\", jsou vhodné leda tak pro \"závodníky\", kteří preferují širší nízkoprofilovější gumy a \"závodí\" hlavně na suchu. Na mokru totiž ty pneu klouzaly hrozně - a taky to byly první gumy, na nichž jsem zažil aquaplanning. Jo a taky byly hodně hlučné. Naštěstí se taky rychle ojely a pak šly pryč... ...takže jsme pořídili Michelin Energy Savery 195/65 R15 a paráda - díky nižšímu valivému odporu (za což může ale také trochu to, že mají užší profil) mají fakt trošku nižší spotřebu, jsou docela tiché a taky jsou velmi hospodárne nejen proto, že se dají pořídit docela levně, ale taky díky tomu, že až extrémně dlouho vydrží, neboť jsou zřejmě vyrobeny z tvrdší směsi (pročež je ale vhodné je na zimu přezouvat raději o trošku dříve). O Dunlopach svata pravda. Chcem sa ale spytat,ked pises ze Micheliny su tvrdsie:nieje to poznat na ceste.Myslim ci sa tvrdost neprejavuje na podvozku alebo riadeni. 307-cka je uz aj tak dost tvrda. Uvazujem ze by som ich na leto kupil. Citovat
LubošK Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 O Dunlopach svata pravda. Chcem sa ale spytat,ked pises ze Micheliny su tvrdsie:nieje to poznat na ceste.Myslim ci sa tvrdost neprejavuje na podvozku alebo riadeni. 307-cka je uz aj tak dost tvrda. Uvazujem ze by som ich na leto kupil. Ne, rozhodně nemám pocit, že by byly nějaké \"tvrdší\" - tohle totiž mnohem více než nějaká tvrdší guma ovlivňuje výška profilu - a jelikož my nejsme žádní závodníci a kvůli tvrdšímu podvozku P307SW máme raději \"měkčí\" gumy, jezdíme i v létě na 195/65 R15. A kdyby to nebyl takový \"atyp\", což se projevuje i v cenách pneu, šel bych klidně i do ještě větších \"balonů\", které jsem jednou na parkovišti zahlédl na jakési OI - rozměr už se ale nepamatuji a asi by to taky bylo v rozporu s velkým TP. Jinak ten tvrdý podvozek s odskakující zadní nápravou je bohužel daní za vyšší užitečné zatížení, které je podmínkou až sedmimístné konfigurace P307SW, což by mohlo uspokojivě vyřešit leda tak adaptabilní hydropneumatické pérování (které ale v PSA dělají jen u sesterských Citrónů, kde ale třeba u C4 Grand Picassa bývalo v nabídce jen u nejvyšších výbav s motorem 2.0HDi - a ten já fakt \"nemusím\"). Takže to tak taky berem - zvláště když v případě, že to auto občas opravdu nacpeme až \"po strop\" lidma a bágly, je \"najednou\" vše O.K., zadní náprava už neodskakuje, auto se na nerovnostech jen tak pohodově \"houpe\"... zatímco třeba do \"houpavější\" a \"neodskakující\" OII jsme rozumně nemohli dostat ani tři dětské sedačky pro naše potomstvo, natožpak až sedm dospělých... [upravil dne 19.2.11 12:15 LubošK] Citovat
Existujuci Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 To LubošK: Diki asi to s nimi skusim.Ja mam v TP len 195x65x15. Ked teraz pozeram na novy typ TP (mala kartička) tam sa rozmer pneu neuvadza,tak pri policajnej kontrole na ceste nemozu zistit ak by som mal iny rozmer. Horsie by to bolo pri poistnej udalosti.To je ale ina tema. Idem na Energy Saver:papa Citovat
Balci Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 Je to tak. Ja mam v TP povoleny max. 205/55 16\". Jezdim na nich i v zime na Semperitech ktere mohu jen doporucit. Na leto mam take Michelin ES. Naprosta spokojenost. Peugot stejne neni auto kde by jsi takovou gumu proveril do jejich hranic. Za rozumne penize dostanes odpovidajici kvalitu. Ted na leto mam v planu prezout na 205/50 17\". Jak pises policie pri klasicke kontrole nema absolutne sanci zjistit jestli tam maji byt ci ne. STK pres znameho a co se pojistnych udalosti tyce byly tu reakce od lidi co na takovych kolech meli havarii a pojistovna bez problemu skodu nahradila. Tak to asi nebude tak zhave. Ale to jsem odbocil od tematu. Zaver je ze s Michelinama neslapnes vedle. A to se tyka jakekoliv gumy od tohodle vyrobce. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 S tou policií se dost pletete, maji přistup do databaze vozidel a tam jsou zaznamy stejné jako ve velkém TP;) Citovat
Balci Odesláno 19. únor 2011 Odesláno 19. únor 2011 To samozrejme ano ale 17\" kola nejsou na Peugeotu zadny extrem ktery by bil do oci. Nemluve o tom ze od roku myslim 05 jsou i v TP. Takze si myslim ze by policii nevedlo nic k tomu aby tohle pri klasicke kontrole proverovali. Citovat
omegascream Odesláno 20. únor 2011 Odesláno 20. únor 2011 toto je vec, ktorá asi vždy bude závisieť len od konkrétneho policajta a jeho prístupu. 17\" skutočne nie je žiaden do očí bijúci extrém, ale ak natrafí človek na \"šťúrala\" tak to problém môže byť Citovat
DERT123 Odesláno 29. září 2011 Odesláno 29. září 2011 trochu to tu oprasim mate niekto skusenost s TOYO T1-R RF ? Citovat
Murko79 Odesláno 2. říjen 2011 Odesláno 2. říjen 2011 Ja som kupil Pirelli P7 Cinturato a som spokojny...16tky boli sice v teste na druhom mieste ale boli lacnejsie... http://www.az-pneu.sk/testy-pneu Citovat
smory Odesláno 4. říjen 2011 Odesláno 4. říjen 2011 Koukám že pomlouváte Dunlopi já mám na autě Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55/16 V91 a jsem spokojený Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.