ozzy56 Odesláno 14. duben 2021 Odesláno 14. duben 2021 do robota bych šel, ale do nového, najedu s autem cca 50 tisíc a jde z domu..., ale do ojetého nee--je to sice obyčejná manuální převodovka, ale se složitým ovládáním, takže ne každý autorizák ji umí servisovat , navíc opravy drahé..., myslím že nová auta s robotem už nekoupíš, takže to byla slepá cesta i pro továrnu Citovat
MJSytic Odesláno 14. duben 2021 Odesláno 14. duben 2021 Upřímně, s robotem se jezdit dá. Né, že ne. Ale já bych to nechtěl Kdyby mi s tím někdo auto dal, tak nemám problém, ale vzít svoje těžce vydělané peníze a koupit si to? To néé I když možná do nějakého malého městského přibližovadla by se o tom uvažovat dalo - lenost je sviňa radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
Pacho69 Odesláno 14. duben 2021 Odesláno 14. duben 2021 Už se to tu řešilo mnohokrát, je to o zvyku. Já jsem ji měl na zkoušku v době, kdy jsem parkoval podélně do kopce nebo z kopce v ulici na Žižkově a zajíždění s robotem se mi opravdu nelíbilo. Teď už tam neparkuju, tak by mi to nevadilo, ale parkování do řady mi s robotem přišlo vždy hodně váhavé. Ale jinak to řadilo v pohodě, sice asi jinak, než bych řadil já, ale žíly mi to netrhalo. Když si koupíš dvoulitr, tak tam je normální hydrodynamický měnič, žádnej robot. radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 14. duben 2021 Odesláno 14. duben 2021 Tak jo - už je to tu zase... S robotem jezdím 5 let a nemůžu si stěžovat. Řadí velice dobře a velmi podobně, jako bych řadil s manuálem. Když se do táhlého kopce snaží více točit, tak mu pomůžu pádly pod volantem a jsem spokojený. Při popojíždění v kolonách to chce trochu cviku při práci s plynem. Je dobré třeba při výměně oleje (cca 10 - 15k km) nechat seřídit moment záběru převodovky - umí to ve většině autorizáků. Spojka nedostává tolik na pr*del, protože lidský faktor. A to všechno rozhodlo, že už nechci manuál... @rhinos samozřejmě 5008 není žádná raketa, ať s manuálem, robotem nebo automatem, ale velmi pohodlné a úsporné (jezdím za 5,2l) auto pro rodinu. Ale to už určitě víš... P607Olda a Kleofáš ohodnotil 2 Citovat
Kleofáš Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 Já mám robota zatím jen rok, ale je to návyková záležitost. Řadí v pohodě a když potřebuji, mám v dosahu pádla na řazení a nemusím ani dávat ruce z volantu. Pokud se člověk naučí práci s plynem, tak ani necuká. Ano, když je rychlost na hranici řazení a buď se brzdí nebo přidává, tak se nemůže rychle rozhodnout. Jinak za mě pohodové ježdění. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 Výborně, kde jsou další uživatelé s robotem a ne jen ti co o tom slyšeli a už z principu by to nechtěli? Citovat
rhinos Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 vy mi stvete jeste jsem to nezavrhl...problem je spis ze prioritne to bude auto manzelky. I kdyz v aute s automatem jsem ji uz sveho casu naucil a nestezovala si. Ja spis resim i pak naklady na udrzbu toho robota... Mel jsem klasicky automat s hydromenicem. Spokojenost byla...nicmene kdyz to neni nove tak by se po +/- 60 000km mela delat vymena oleje a veci s tim spojene. Cena je zhruba 12000. Coz v mem pripade vychazi tak zhruba jednou za dva roky. U manuálu předpokládám ,že to vydrží těch 150k minimálně a cena aspoň u P407SW co máme vychází podobně. Tak je pro mě manuál nákladově takhle na první pohled výhodnější... Teď jsem právě koukal a viděl jsem dokonce nějakou P5008 s 200k a měněným robotem. Citovat
pavelu96 Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 Tak znovu. Robotická převodovka je jen ústrojí na klasické manuální převodovce. Nic jiného, než občasné seřízení záběru převodovky není potřeba oproti manuální převodovce... Když mi to dělali naposledy při výměně rozvodů, tak položka byla necelé 2000,- Jako, že s "normálním" manuálem nalítáš 150k a s "robotickým" manuálem musíš po 60k ? Nechápu... Citovat
radim.1008 Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 Ne, že u automatu s hydroměničem by se měla dělat po 60tis.km výměna oleje za nějakých 12tis.Kč A manuální převodovka, rozuměj spojku, vydrží 150tis.km. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 ahááá - jsem přepracovanej... radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
rhinos Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 se omlouvám možná jsem to napsal blbě ale Radim to dobře dovysvětlil Taky jsem přepracovanej...od rána hlídám nejmladšího Juniora co ho nejvíc baví ,že ho tahám sedícího v krabici A do toho koukám jak moc ten nejstarší peče na distanční výuku a teď zas sedím ve firmě a domů se dostanu až večer. Tak moje komunikační dovednosti nejsou úplně na 100% radim.1008 a pavelu96 ohodnotil 2 Citovat
martinecondrej Odesláno 15. duben 2021 Odesláno 15. duben 2021 ale stejně je to věc navíc a když se to porouchá........ Pokud je automat, nebo robot priorita, tak není co řešit. Pokud není, tak je manuál lepší volba. Mám najeto cca 230000 a spojka nic a převodovka jednou olej. Náklady na robota budou vždy o něco vyšší o případné opravě nemluvě. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Pacho69 Odesláno 16. duben 2021 Odesláno 16. duben 2021 Měnit olej bys měl i u manuálu, já jsem zvyklý to dělat cca po 80tkm. U hydroměniče není dvouhmota, která u manuálu asi půjde dřív, než spojka. U robota máš dvouhmotu taky. Jinak já jsem robota nehanil, jen jsem popsal situace, kdy jsem spokojený nebyl - parkování do řady v kopci bylo nemilé a optroti automatu je to fakt rozdíl. Automat se vždy pomalu rozjeden ve směru, když pustíš brzdu, robot zařadí a rozjíždí se jako řidič, který moc neumí pustit spojku do záběru, takže prostě lehce sjede z kopce (blbý, když to pasuješ mezi auta) a pak se rozjede spíš svižněji. Já jsem se za ten týden nenaučil "dávkovat" plyn tak, aby auto nesjelo z kopce a nerozjelo se rychleji. Protože v okamžiku, kdy jsem brzdil, tak spojka, vyřadilo to a zase celý znova. Prostě parkování v kopci (upozorňuji, že prudkém, určitě 10%) do řady se mi nelíbilo. Vzhledem k tomu, že jsem tam parkoval 2x denně, tak mě to prostě vadilo. Ale jak říkám, pokud takové parkování neočekáváš, tak při běžném ježdění to řadí normálně. Jak je to poruchové neumím říct. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 21. duben 2021 Odesláno 21. duben 2021 (upraveno) Pacho: už jsme se o tom bavili před lety, ale znovu připomínám, proč ti to nešlo: ve tvém popisu chybí to, že ruční brzda automaticky podrží tu půlsekundu, než to začne zabírat. Vypadá to, že jsi měl tuto funkci automatické ruční brzdy deaktivovanou, vypnutou. Denně jsem 10 let jezdil s robotem přes semafory s rozjezdem do kopce. Nikdy to necouvlo ani o centimetr. Upraveno 22. duben 2021 uživatelem P607Olda sbach ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 22. duben 2021 Odesláno 22. duben 2021 @sbach mi tady dal mínus, ale nevím proč. Buď tak laskav, a napiš, s čím nesouhlasíš, případně svoje zkušenosti. Citovat
Pacho69 Odesláno 22. duben 2021 Odesláno 22. duben 2021 před 13 hodinami, P607Olda napsal: Pacho: už jsme se o tom bavili před lety, ale znovu připomínám, proč ti to nešlo: ve tvém popisu chybí to, že ruční brzda automaticky podrží tu půlsekundu, než to začne zabírat. Vypadá to, že jsi měl tuto funkci automatické ruční brzdy deaktivovanou, vypnutou. Denně jsem 10 let jezdil s robotem přes semafory s rozjezdem do kopce. Nikdy to necouvlo ani o centimetr. Neměl jsem deaktivovanou podporu rozjezdu do kopce. Problém není se rozjet do kopce a jet, problém je poskakovat třeba 20 cm dopředu 30 dozadu, když nedáš dostatek plynu, tak to fakticky scouvne, šlápneš na brzdu, tak to vyšlápne spojku, vyřadí. Nepsal jsem o rozjezdu do kopce,, psal jsem o parkování mezi auta do celkem prudkého kopce. To přibrždění tam je, ale je na chvilku, a nadávkovat přesně plyn, abys jen popojel a nerozjel se do auta v řadě nebylo snadné, Hlavně celé to dopředu/dozadu do kopce je u toho robota hodně váhavé, takže klasika v Praze, ti co za tebou stoje si říkaj, co je to za debila, nad čím tam přemejšlí, proč nejede. Nechápou, že nepřemejšlí řidič, ale robotická převodovka.... Nakonec mi to stejně bylo jedno, vzal jsem si dvoulitr, tam nikdy robot nebyl. Každopádně, kdyby to bylo tak skvělý, tak proč už se to nedělá? Myslím, že to nikomu nechybí. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 22. duben 2021 Odesláno 22. duben 2021 jen odbočím--stejně mě vytáčí Hill assist, totiž zastavím před semaforem v kopci, přišlápnu brzdu a čekám na zelenou, konečně zelená, řadím jedničku , chci se rozjet a nemůžu, protože auto je dvě vteřiny zabržděné tím asistentem , ti za mnou si bezpochyby říkají, co tam sedí za blba..., zatím se mi nepodařilo najít, jak to vypnout , jen prosím nepište, že je tam i ruční brzda Citovat
P607Olda Odesláno 22. duben 2021 Odesláno 22. duben 2021 (upraveno) Proč se nedělá? Protože v té době byly hydrodynamické měniče ztrátové (zvyšovaly spotřebu paliva) a toto bylo řešení, pro nenáročné řidiče (jako jsem já) jak mít automat a zároveň mít nízkou spotřebu. Mmch, DSG je totéž co robot, tzn. logika ovládání suché spojky a rozjezd do kopce, ať už na 1. nebo na zpátečku je stejný. Takže nelze říct, že se nedělá, spíše naopak, koncern to hodně používá. Peugeot pak přišel s převodovkami AISIN 8 stupňů, a nevím přesně, jak je tam řešená spojka. Asi vymysleli něco, co proklouzne a pak ztuhne bez ztráty protáčení. Upraveno 22. duben 2021 uživatelem P607Olda Citovat
P607Olda Odesláno 22. duben 2021 Odesláno 22. duben 2021 (upraveno) ozzy: toto na robotu fungovalo bezvadně, necelá půl sekunda. Na mém nynějším AISIN to má delší prodlevu (0,7s), takž se chová podobně, jak píšeš. Dvě sekundy je fakt moc, zkus se zeptat v servise, zda se nedá nastavit míň. Upraveno 22. duben 2021 uživatelem P607Olda Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.