kveton Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Zdravím všechny, poraďte mi, jakou bych měl zvolit teplotu xenonů na přestavbu? Budu svítit jen v noci a za špatného počasí a očekávám od toho zlepšení viditelnosti, nikoliv efekt. Zvažuju 4300K, 6000K nebo 8000K? Vyšší už je asi spíš jen na efekt než na viditelnost, ne? Díky všem za rady Citovat
AnotherOne Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Origo sú okolo 4300K, do zlého počasia skôr teplejšie farby. 6000K sú už namodralé. Citovat
Přema Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Jedině 4300 K , byl tu jeden člen co nedal dopustit na 6000 K ale jak dal origo výbojky s 4300 K tak sám na sebe nadával a že to ted teprve svítí.........proč asi origo výbojky mají 4300 K ????????? Citovat
jozefsv Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 ja mam 6000 k a som max spokojny.porovnaval som to s 4300k a zdalo sa mi to nazltle.preto 6000 a je to super.na modro su 8000k Citovat
MatrixChose Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Taky jsem za 6000K. 4300K je na mě moc žlutý, ta barva mi vadí, stejně jako doma obyč. žárovky. Zářivky musím mít taky cool blue - tedy jasně bílý... Citovat
hudy Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Jsem za 4300K je s nima nejlepe videt! A mel jsem i 6000K, ale za deste naprd. Citovat
jodua Odesláno 6. únor 2010 Odesláno 6. únor 2010 Tak 4300K je nejblizsi origo zarovkam nebo halohenum. Cim vyssi teplota tim vic domodra. Nedoporucuje se vyssi jak 6000K protoze jsou hodne modre a pri snizene viditelnesti nepronikaji. Jinak tady ja cca videt spektrum barev SPEKTRUM BAREV Citovat
Edison Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Za jasně bílou se považují 5-5,5kK. Do špatného počasí bych doporučil teplejší, opt. těch 4,3kK. Já mám mlhovky, proto jsem za 5kK. Momentálně mám 6kK, ale jednoznačné půjdu s teplotou dolů. Za špatného počasí je to opravdu znát. Pak koukám po xenech do mlhovek... 3kK. ;-) Citovat
Fakir Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 4300 K. Nejen, že to svítí nelíp, ale taky to nejmíň dráždí policajty. Baví mě borci s 8000 K, které nejen že prd svítí, ale už z dálky vyřvávaj \"nejsem originál\". Citovat
Edison Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Jojo... S rostoucí teplotou klesá mírně svítivost, leč bělejší světlo je zase příjemější a méně unavující pro oči. Takže je třeba volit optimum, u potkávacích tak od 4 do 5,5 kK, dle mého soudu... Citovat
Chepp Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 tak zrovna nad touto otazkou si lamu hlavu... takze 6k je mooc.. a pro nektery je 4k3 zase malo.. proc se nedelaji 5k? nebo ze by delaly? Citovat
Edison Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Dělaj se... Pohledej na netu... Přestavbový 5kK H7 mi ležej doma na stole... Citovat
simas Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Původně zaslal: Chepp tak zrovna nad touto otazkou si lamu hlavu... takze 6k je mooc.. a pro nektery je 4k3 zase malo.. proc se nedelaji 5k? nebo ze by delaly? Tady mas zrovna jednu: http://www.aukro.cz/item904422171_xenony_hid_sada_h7_5000k_premium_xenon_digital.html Jeste bych mel dotaz, u techto sad staci vyjmout zarovku, dat na jeji misto vybojku, zapojit kabelaz a je to hotove? A jsou takove xenony lepsi nez zarovky H7? Nekteri tady rozdelavaly a uzpusobovali paraboly a to se mi nechce. Diky za odpovedi [upravil dne 7/2/10 simas] Citovat
Chepp Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 oo dekuji nenapadlo me se mrknout... predpokladam ze jelikoz tu debatujem o tom ze bnekterym je 4k3 malo a 6k mooc.. .takze tu asi nikdo 5k nema? simas: co mi kdo rikal tak na tu cirou optiku to sviti lepe.... Citovat
Edison Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Ano, u těchto sad jde jen o výměnu žárovky za výbojku. Ale upozorňuji na nejrůznější pseudoprodejce na aukru a pod. Moc bych do toho nešel. Já je mám od Fx. Dále upozorňuji na nelegálnost těchto úprav a vždy je nutno po montáži světla opravdu velmi pečlivě seřídit. Vzhledem ke svítivosti asitak 3x větší to skutečně je znát. Leč u parabol je snačná míra světla nesprávně vyzářenými směry, což právě zvyšuje riziko oslnění ostatních účastníků. Proto jsem namontoval čočky. To je něco docela jiného... ;-) Podrobnosti jsou v jiném vlákně tohoto fora. Citovat
Dave_k Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Já mám 5000K a jsem spokojen. Svítí velmi pěkně a navíc je mám v čočce. Koupil jsem je na aukru a bral jsem s těma slim balastama a vyplatilo se, protože nevím kam bych ty obyč balasty narval. Citovat
Šalda Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Měl jsem 6000k a asi za týden šli do prd..., za deště nebo v mlze sem neviděl vůbec nic:grr Teď když bych šel zase do xenonů tak jedině 4300k:papa Citovat
Chepp Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Takze tedy predpokladam ze kdy chci koupit tak asi po vasich nazorech jedine 4k3K.... tak prave ze sem dostal nabytku na 6k... a kuknul na aukro na 5k... ale tedy jeste to promyslim.. ale dle vasich referenci tedy pujdu do 4k3K PS: aa az ted me to trklo.. pisu tu 4k3K.. pro ty co tomu nerozumi maly \"k\" je jako kilo tzn tisic.. a velky \"K\" jako kelvin... at tu nekoho nepletu... sorry ale zvyk z el.... [upravil dne 7/2/10 Chepp] Citovat
Šalda Odesláno 7. únor 2010 Odesláno 7. únor 2010 Chepp, já znám kilo jak sto, a ne jako tisíc;) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.