Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím všechny, poraďte mi, jakou bych měl zvolit teplotu xenonů na přestavbu? Budu svítit jen v noci a za špatného počasí a očekávám od toho zlepšení viditelnosti, nikoliv efekt.

Zvažuju 4300K, 6000K nebo 8000K? Vyšší už je asi spíš jen na efekt než na viditelnost, ne?

Díky všem za rady

Odesláno

Jedině 4300 K , byl tu jeden člen co nedal dopustit na 6000 K ale jak dal origo výbojky s 4300 K tak sám na sebe nadával a že to ted teprve svítí.........proč asi origo výbojky mají 4300 K ?????????

Odesláno

Tak 4300K je nejblizsi origo zarovkam nebo halohenum. Cim vyssi teplota tim vic domodra. Nedoporucuje se vyssi jak 6000K protoze jsou hodne modre a pri snizene viditelnesti nepronikaji. Jinak tady ja cca videt spektrum barev

SPEKTRUM BAREV

Odesláno

Za jasně bílou se považují 5-5,5kK. Do špatného počasí bych doporučil teplejší, opt. těch 4,3kK. Já mám mlhovky, proto jsem za 5kK. Momentálně mám 6kK, ale jednoznačné půjdu s teplotou dolů. Za špatného počasí je to opravdu znát. Pak koukám po xenech do mlhovek... 3kK. ;-)

Odesláno

4300 K. Nejen, že to svítí nelíp, ale taky to nejmíň dráždí policajty. :) Baví mě borci s 8000 K, které nejen že prd svítí, ale už z dálky vyřvávaj \"nejsem originál\". :D

Odesláno

Jojo... S rostoucí teplotou klesá mírně svítivost, leč bělejší světlo je zase příjemější a méně unavující pro oči. Takže je třeba volit optimum, u potkávacích tak od 4 do 5,5 kK, dle mého soudu...

Odesláno
Původně zaslal: Chepp

tak zrovna nad touto otazkou si lamu hlavu... takze 6k je mooc.. a pro nektery je 4k3 zase malo.. proc se nedelaji 5k? nebo ze by delaly?

Tady mas zrovna jednu: http://www.aukro.cz/item904422171_xenony_hid_sada_h7_5000k_premium_xenon_digital.html

Jeste bych mel dotaz, u techto sad staci vyjmout zarovku, dat na jeji misto vybojku, zapojit kabelaz a je to hotove? A jsou takove xenony lepsi nez zarovky H7? Nekteri tady rozdelavaly a uzpusobovali paraboly a to se mi nechce. Diky za odpovedi

[upravil dne 7/2/10 simas]

Odesláno

oo dekuji nenapadlo me se mrknout... predpokladam ze jelikoz tu debatujem o tom ze bnekterym je 4k3 malo a 6k mooc.. .takze tu asi nikdo 5k nema?

simas: co mi kdo rikal tak na tu cirou optiku to sviti lepe....

Odesláno

Ano, u těchto sad jde jen o výměnu žárovky za výbojku. Ale upozorňuji na nejrůznější pseudoprodejce na aukru a pod. Moc bych do toho nešel. Já je mám od Fx. Dále upozorňuji na nelegálnost těchto úprav a vždy je nutno po montáži světla opravdu velmi pečlivě seřídit. Vzhledem ke svítivosti asitak 3x větší to skutečně je znát. Leč u parabol je snačná míra světla nesprávně vyzářenými směry, což právě zvyšuje riziko oslnění ostatních účastníků. Proto jsem namontoval čočky. To je něco docela jiného... ;-) Podrobnosti jsou v jiném vlákně tohoto fora.

Odesláno

Já mám 5000K a jsem spokojen. Svítí velmi pěkně a navíc je mám v čočce. Koupil jsem je na aukru a bral jsem s těma slim balastama a vyplatilo se, protože nevím kam bych ty obyč balasty narval. :papa

Odesláno

Měl jsem 6000k a asi za týden šli do prd..., za deště nebo v mlze sem neviděl vůbec nic:grr

Teď když bych šel zase do xenonů tak jedině 4300k:papa

Odesláno

Takze tedy predpokladam ze kdy chci koupit tak asi po vasich nazorech jedine 4k3K.... tak prave ze sem dostal nabytku na 6k... a kuknul na aukro na 5k... ale tedy jeste to promyslim.. ale dle vasich referenci tedy pujdu do 4k3K

PS: aa az ted me to trklo.. pisu tu 4k3K.. pro ty co tomu nerozumi maly \"k\" je jako kilo tzn tisic.. a velky \"K\" jako kelvin... at tu nekoho nepletu... sorry ale zvyk z el....

[upravil dne 7/2/10 Chepp]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...