Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký vybrat gril?


Francouz_407

Recommended Posts

Chtěl bych nějaký gril na balkon, občas si něco ugrilovat a nevím na co se zaměřit při výběru. Nevím jestli elektrický nebo na dřevěné uhlí, můžete mi poradit? Nepotřebuji nějaký speciál jsme dva a nějaký malý nám bude stačit. Díky za rady

Uhlí asi kouří, to by sousedi neměli radost

[upravil dne 12.4.2009 Francouz_407]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji elektrický - je to mnohem větší pohoda a maso je i tak dobré (tento týden vyzkoušeno již dvakrát ;) )

Já mám takový, do kterého se lije do odkapávací nádoby voda - po grilování jen vyleješ mastnou vodu (popř. uděláš výbornou polévku :D ) a nádobu opláchneš. Žádné velké čištění a omastek, který odkapává do vody nesmrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na balkone nemas o com rozmyslat, jednoznacne elektricky... Nemozes si len tak na balkone cmudit s uhlim a podobne. Musis brat o hlad i na ludi, ktory ziju nad tebou, tipuji ze grilovat budes hlavne v lete, kedy maji vsetci otevrene vetracky, ci balkony, a myslim ze ani tebe by nebilo pochuti, keby ti jel dobytu dym a smrad ...

Jednoznacne preto elektrika, ta sa da pouzit aj doma v zimnych mesiacoch...

Pokial by si mal moznost na chaty, a podobne, neni nad uhli a drevo, ale takto na balkone moc na vyber nemas...

Elektricky ma i pozitiva, a to lahkou udrzbu a skladovatelnost. Ten na uhli musis najskor rozpalit ohen, tj papir a drevo, pak nandat uhliky a starat se, aby to chytilo. Po dopeceni, mas cely gril mastny, a v nadobce mas popel. Nevim si presne predstavit, jak bys to na balkone umyval, odmastnoval a podobne. Pak ked sa onho nestaras, tak hlavne tamtie lacne ako dal dolly, ty velmi rychlo skoroduju ...

A co radit pri vybere ? To zalezi tiez od toho, ako casto budes pouzivat, co na nom chces delat a podobne. Ono na to, ze si 2 krat mesicne ugrilujes kus kurcete, spekacku nebo klobasku, ozaj staci aj neco levniho za par korun, ale pokial chces na to grilovat vicemene pravidelne, duplom nejaky specialitky ako steak a podobne, tak uz je treba se poohlednout po nejaky kvalitce s dobrym vykonem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

dplly: s takovým jsem \"začínal\". Chce to vyzkoušet obě varianty - dřevěné uhlí i elektriku a pak se rozhodnout. Já zůstal u elektriky...

samozřejmě, samozřejmě, každýmu vyhovuje něco jinýho ;) Já mám nejradši ohěň, pěkně u ohniště, nad ohněm kuřátko, okurčičku, chlebíček hmmmmmm :mrk

Původně zaslal: Lubk0

Pak ked sa onho nestaras, tak hlavne tamtie lacne ako dal dolly, ty velmi rychlo skoroduju ...

jj, to je pravda, tamten jak jsem tam dal já, stačí aby párkrát zapršelo a je jak liška :nevim

Jinak na balkón asi fakt tu elektriku. Není takový riziko požáru a můžeš dělat i doma v \"obejváku\" :super

A až něco osmahneš pošli mi vzorek :super:papa

[upravil dne 3.4. 12 20:03 od dolly1010]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo svojej skúsenosti poviem že na balkón určite elektrický. Mám taký ako popisoval(a) Peta. (v prípade záujmu doplním foto 4 dni staré) :) Dá sa s tým i v zime, rovno na stole pred návštevou. No ak sa dá radšej používam drevené uhlie. To mäsko trochu inak chutí keď je robené na uhlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do zahrady urcite na uhlie... To proste k tomu patri, ten ohen, dym a vsetko ... To je caro pravej grilovacky.

Pokial budem len konzum, tak to mozem ist rovno do restauracie, kde mi ugriluju, co budem chciet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na balkón elektrický, ale prídeš o to čo je na grilovaní naj a to je vlastne aroma ugrilovaného mäsa na drevenom uhlí. Mal som rôzne lacné grily, ale odkedy som kúpil WEBER viem, čo je grilovanie. Nechcem robiť reklamu, ale je to skutočne špica naraz griluješ napr. mäso a k nemu prílohu - zemiaky zo zeleninou a šťava z mäsa ti neodkvapkáva na uhlie, ale pekne na prílohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Původně zaslal: tomikku

ještě by se dal použít plyn ale je to o nošení bomby, jinak bych dopručoval eletriku s možností nasazení kamene to je paráda a o pravdu se dá grilovat i doma v obýváku či kuchyni

jak myslíš s nasazením kamene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...